Головна Новини Супутникового телебачення Телекомпаній Інші новини Блоги Досьє Українські телекомпанії Світові телекомпанії Телеведучі Супутникові оператори Аналітика Україна Світ Інтерв'ю Спорт на ТБ Кіно Мультимедіа Фото Відео Супутникове ТБ Ключі до супутникових каналів Biss Cryptoworks Nagra Seca Viaccess Videoguard Таблиця частот Amos 4°W Astra 4.8° Е Hot-Bird 13°E Eutelsat W4 36°E Hellas Sat 39°E Экспресс АМ22 53°E ABS 1 75°E Ямал 201 90°E ТелеBIZ ТелеLIVE Backstage Live Телеляпи Інше Контакти

На українських телеканалах зростає кількість замовчуваних тем

Розмір тексту:   Розділ: Аналітика ТБ. Україна Опублікував: Володимир Мула4 травня 2012 р., 09:56
На українських телеканалах зростає кількість замовчуваних тем

Протягом останнього року в новинах телеканалів замовчуються теми про акції протесту, діяльність опозиції, про підвищення цін і погіршення соціальних стандартів, у той же час збільшується кількість негативної та кримінальної інформації.

Про це на прес-конференції з нагоди Всесвітнього дня свободи преси заявила редактор сайту Mediasapiens Діана Дуцик.

За її словами, згідно з даними ГО "Телекритика", яка проводить щомісячний та щотижневий моніторинг теленовин, підсумкових інформаційних тижневиків і політичних ток-шоу загальнонаціональних телеканалів, кількість замовчуваних тем на телеканалах зростає.

"Це теми акцій протесту, свободи слова та порушень прав журналістів, зниження добробуту українського населення, підвищення цін, погіршення соціальних стандартів, силових дій щодо громадян, діяльності опозиції", - перерахувала Дуцик.

"Найзначніша тенденція 2012-го - це те, що опозицію в більшості випадків показують в новинах в контекстах порушення кримінальних справ або судових справ Тимошенко, Луценко або когось із їхньої команди. Не показують опозицію в контексті діяльності політичних партій, парламентської діяльності тощо", - зазначила вона.

Щодо матеріалів з ознаками замовлене, які виявлені під час моніторингу, то найбільше їх на бізнес-тематику.

Головний редактор Mediasapiens зазначила також випадки недотримання журналістських стандартів, переважно трьох з них: балансу думок, повноти інформації та стандарту відділення фактів від коментарів. "Це, з одного боку, є свідченням редакційної політики телеканалів, а з іншого - непрофесійного рівня журналістів і редакторів", - додала вона.

Моніторинг ток-шоу показав, що в цих програмах немає вичерпного бекграунду тих чи інших тем, а є провокація емоційного протистояння в студії замість серйозного аналізу теми, зазначила Дуцик.

На її думку, дуже часто відбір учасників і експертів визначається певними політичними інтересами, в ток-шоу часто присутні так звані "політичні фріки", що провокують бійки. "Політики часто використовують такі ток-шоу в своїх пропагандистських цілях. Влада користується цими ток-шоу для корекції негативних наслідків тих чи інших подій або тем", - сказала вона.

Раніше виконавчий директор Інституту масової інформації Вікторії Сюмар заявила, що в Україну повертається протистояння ЗМІ і влади, а головними порушниками прав журналістів часто стають міліція і силові структури.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Можливості: Написати редактору Версія для друку PDF версія Відправити другу

Коментарі вимкнені

Додати коментарів (0)

Додай коментар першим