Головна Новини Супутникового телебачення Телекомпаній Інші новини Блоги Досьє Українські телекомпанії Світові телекомпанії Телеведучі Супутникові оператори Аналітика Україна Світ Інтерв'ю Спорт на ТБ Кіно Мультимедіа Фото Відео Супутникове ТБ Ключі до супутникових каналів Biss Cryptoworks Nagra Seca Viaccess Videoguard Таблиця частот Amos 4°W Astra 4.8° Е Hot-Bird 13°E Eutelsat W4 36°E Hellas Sat 39°E Экспресс АМ22 53°E ABS 1 75°E Ямал 201 90°E ТелеBIZ ТелеLIVE Backstage Live Телеляпи Інше Контакти

Ті, хто вимикав 5 канал, знову хочуть керувати інформаційною сферою?

Розмір тексту:   Розділ: Аналітика ТБ. Україна Опублікував: Володимир Мула13 червня 2014 р., 09:41
Ті, хто вимикав 5 канал, знову хочуть керувати інформаційною сферою?

Про істеричні спробі спроби вже колишнього керівництва Концерну РРТ залишитися на своїй посаді, ми детально писали ще наприкінці квітня у розслідуванні "Чого боїться очільник концерну РРТ Захаренко?"

А боїться він того, що буде реанімоване розслідування за результатами оперативної розробки керівництва концерну РРТ Антикорупційним бюро ГУБОЗ МВС України.

Нині стала відома нова інформація про зловживання колишнього керівництва Державного концерну радіомовлення, радіозв'язку і телебачення — РРТ (екс-гендиректор Костянтин Захаренко) після проведення фінансових перевірок Міністерством доходів і зборів України. Отже ними виявлено цілу низку кричущих порушень, які призвели до вкрай важкого фінансового становища у концерні. Він, як відомо, має стратегічне значення для держави, адже управляє усім технічним і технологічним господарством українського телебачення і радіомовлення. Зокрема у довідці, яку ми отримали з джерел у фіскальному відомстві, зазначено цілу низку конкретних зловживань.

1. У 2013 році Концерном РРТ було відкрито поточний рахунок у ненадійному АТ "Фінростбанк", на який безпідставно перераховувалися кошти Концерну з потужних фінансових установ, які обслуговували РРТ - державного "Укрексімбанку" та найбільшого в країні комерційного "Приватбанку". Внаслідок проблем з ліквідністю у "Фінростбанку" концерн втратив майже 14 мільйонів гривень та більше 104 тисяч євро.

2. В грудні 2013 року керівництвом концерну було проведене приховане фінансування будівельних робіт на суму більше як 8 мільонів гривень. З тих пір минуло 6 місяців, проте жодна будівельна орагнізація не розпочала роботи. При цьому доцільність будівництва деяких об'єктів є доволі сумнівною.

3. Низка конкурсних торгів із закупівлі товарів на послуг в Концерні були проведені не прозоро. Головним Слідчим управлінням МВС відкрито кримінальне провадження за фактом зловживання службовими особами Концерну своїм становищем під час проведення закупівлі у ТОВ "Альпініст". Але незважаючи на цей факт і на важкий фінансовий стан Концерну, його колишній керівник Захаренко К.В. намагався укласти додтакові угоди із ТОВ "Альпініст" ще на 7,7 мільйонів гривень. Новопризначеним керівництвом ці ді були зупинені. Окрім того анульовані непрозорі конкурсні торги ще на 8,5 мільйонів гривень. Також у 2013 році в результаті проведення конкурсних торгів були централізовано вибрані компанії, що надають охоронні послуги філіям Концерну у регіонах. Вартість вказаних послуг зросла у 1,5-2 рази порівняно із договорами філій Концерну із місцевими охоронними структурами у 2012 році.

4. З січня 2013 року за вказівкою колишнього директора Закаренка К.В. Концерном РРТ припинено виплати за міжнародними зобов'заннями. У разі, якщо контрагентом у цих відносинах є одна з трьох глобальних всесвітньовідомих супутникових компаній - INTELSAT - вона може подати позов до суду у США. У такому разі, окрим того, що Концерн повинен буде сплатити борги та штрафи, може бути завдано суттєвої іміджевої шкоди Концерну, а це, у свою чергу, може негативно вплинути на стосунки із іншими міжнародними партнерами.

5. Виявлено порушення податковго законодаства та правил ведення бухгалтерського обліку на суму 3,5 мільйонів гривень, що може призвести до втрати економічних вигод Концерну.

6. Штатна кількість дирекції Концерну РРТ у 2013 році була необґрунтовано збільшена на 30%, що призвело до невиправданих додаткових витрат на утримання дирекції.

Окрім, власне, цих фінансово-економічних зловживань у господарській діяльності Концерну РРТ його попереднє керівництво, а саме К.В. Захаренко, напряму причетне до політичного тиску на незалежних телерадіомовників, який здійснювався колишнім керівництвом Держслужби спецзв'язку та захисту інформації на виконнання злочинних вказівок попереднього керівництва держави. Як відомо, 18 лютого 2014 року о 20:10 було відключено з ефіру, кабельних мереж та трансляції на супутник практично по всій території України 5 канал, який активно висвітлював штурм силовиками Майдану Незалежності. Про це на своєму офіційному сайті в середині травня повідомив народний депутат Геннадій Москаль, голова ТСК ВР з питань розслідування протиправних діянь правоохоронних органів та окремих посадових осіб, посягань на права і свободи, життя і здоров'я громадян під час подій, пов'язаних з масовими акціями суспільно-політичного протесту. Але колишнє керівництво РРТ, те саме, яке тиснуло на незалежні медіа і вимикало з ефіру 5 канал, сьогодні хоче уникнути відповідальності, зокрема і кримінальної. Заради цього шляхом підкупу журналістів декількох центральних телеканалів готується виробництво декількох замовних сюжетів. Вочевидь в них намагатимуться обілити колищнє керівництво концерну та облити брудом новопризначене, яке саме і виявило фінансові порушення та намагається попри тяжкий економічний стан Концерну розвивати підприємство, зокрема, і у найбільш актуальному сегменті цифрового мовлення.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
За матеріалами: espreso.tv
Теги: Україна Телебачення 
Можливості: Написати редактору Версія для друку PDF версія Відправити другу

Коментарі вимкнені

Додати коментарів (0)

Додай коментар першим