Головна Новини Супутникового телебачення Телекомпаній Інші новини Блоги Досьє Українські телекомпанії Світові телекомпанії Телеведучі Супутникові оператори Аналітика Україна Світ Інтерв'ю Спорт на ТБ Кіно Мультимедіа Фото Відео Супутникове ТБ Ключі до супутникових каналів Biss Cryptoworks Nagra Seca Viaccess Videoguard Таблиця частот Amos 4°W Astra 4.8° Е Hot-Bird 13°E Eutelsat W4 36°E Hellas Sat 39°E Экспресс АМ22 53°E ABS 1 75°E Ямал 201 90°E ТелеBIZ ТелеLIVE Backstage Live Телеляпи Інше Контакти

Тимур Мірошниченко: "Мене запрошували практично на усі комерційні канали"

Розмір тексту:   Розділ: Ексклюзив Опублікував: Володимир Мула10 травня 2012 р., 10:26
Тимур Мірошниченко: "Мене запрошували практично на усі комерційні канали"
Тимур Мірошниченко

Тимур Мірошниченко по праву являється обличчям Першого національного. З 2005 року, незважаючи на проблеми в НТКУ, він продовжує працювати на каналі. Більш того, хлопець пишається своїм місцем роботи і запевняє, що кращі часи державної телекомпанії ще попереду. Напередодні чергового музичного свята під назвою Євробачення "ТелеПростір" поспілкувався з Тимуром і дізнався, яким чином ведучий потрапив на ТБ, за яких обставин почав коментувати Євробачення, а також з'ясував, що ж забезпечило психологу за освітою неймовірну популярність в Інтернеті.

- Ти навчався в НАУ. За яких обставин ти потрапив на ТБ?

- На телебаченні я почав працювати з 2005 року, однак за деяких обставин міг з’явитись перед телеглядачами й раніше. У 2002 році я поступив в НАУ і одразу пішов грати в команду першокурсників КВК. В університеті цей напрям дуже розвинений. У той час якраз набирав обертів фестиваль "Березневі паростки", у якому брали участь команди студентів 1 курсу. Саме тоді команда першокурсників, капітаном якої я був, посіла третє місце на вищезазначеному фестивалі, а я здобув номінацію "Кращий конферансьє". З того часу я почав вести абсолютно всі концерти в університеті, яких реально дуже багато. Пригадую, одного разу я провів 22 концерти за місяць.

Наступного року, коли університету виповнилось 70, я удостоївся честі вести великий концерт у парі з Олею Горбачовою, яка ще тоді не співала (сміється – "ТелеПростір"). Режисером концерту був мій майбутній начальник на Першому національному Косяченко Олександр Іванович. У концерті з’являлись різноманітні ролики, текст для яких мені довелось начитувати в телецентрі. Після місяця плідної співпраці з НТКУ Олександр Іванович запитав мене, чи не хочу я працювати на телебаченні. Я, звісно ж, сказав що хочу, на що тримав відповідь: "Я тобі зателефоную". Мені тоді було 17 років, я спокійно продовжив грати в КВК, розвиватись як ведучий на КВКшному рівні, і навіть забув про цю розмову.

miroshnychenko1У жовтні 2004 року мені зателефонував Олександр Іванович і запропонував під’їхати в телецентр, щоб можна було подивитись на мою роботу в студії. Я прийшов, ми подивилися на камери, провели так звану співбесіду. І одразу після цього мені сказали, що 28 жовтня 2004 року у мене буде перший прямий ефір. Я, звичайно ж, погодився.

На той час я уже був капітаном команди КВК університету. Однак так склалися обставини, що на 28 число припав півфінал ліги КВК. Я одразу ж подзвонив Олександру Івановичу і запропонував перенести мій перший прямий ефір на 29 число. Режисер погодився. Однак за два дні перенесли півфінал на 29-те, і я знову був змушений подзвонити Олександру Івановичу з проханням перенести мій телевізійний дебют. На це я отримав відповідь: "Я тобі перетелефоную". І голос пана Косяченка у своїй слухавці я почув аж через рік. У вересні 2005-го він подзвонив мені і запропонував "з понеділка в ефір виходити". Саме тоді один із ведучих популярної на той час програми "Студія 5" був у відпустці, і мені випала нагода його підмінити в прямому ефірі. Після того, як я попрацював в ефірі тиждень, всім сподобалось і мене прийняли на роботу. Таким чином з жовтня 2005-го я офіційно працюю на Першому національному, неофіційно – з вересня.

- Розкажи про свій перший досвід роботи у прямому ефірі.

- Спочатку я не зовсім розумів, що таке прямий ефір, і через це, мабуть що, й не хвилювався. Однак уже наступного дня, коли я знову мав з'явитись перед телеглядачами, мене трусило дуже сильно. Через це другий прямий ефір дався мені значно складніше. Однак через деякий час втягнувся.

Уже зараз я можу з впевненістю сказати, що я абсолютно задоволений і радий з того, що моя телевізійна кар’єра почалась саме з прямих ефірів, тому що тепер реально нічого не страшно. Звичайно, хвилювання практично завжди присутнє, особливо перед якимись серйозними ефірами, великими концертами, однак вважаю, що це природно.

- За яких обставин ти почав коментувати Євробачення?

 - Євробачення я почав коментувати знову ж таки завдяки Олександру Івановичу, який мав відношення до цього конкурсу на каналі. Пройшло буквально 1,5-2 місяці з того часу, як я почав працювати на Першому. Пан Косяченко запитав мене, як я ставлюсь до Євробачення, і запропонував попрацювати у якості коментатора. Я серйозно до цього конкурсу не ставився, інколи, звичайно, дивився. В принциці, в Україні всі тоді дивились конкурс, адже рік став тріумфальним для Руслани.

У той час якраз проходив концерт з нагоди 50-річчя Євробачення в Копенгагені. Я був тоді резервним коментатором. Незважаючи на такий статус, конкурс я коментував повністю, оскільки це був своєрідний кастинг коментаторів. Керівництво моєю роботою залишилось задоволене і у грудні 2005 року, коли Перший національний вперше транслював дитяче Євробачення, я уже був основним коментатором конкурсу. 

Як ти готуєшся до коментування конкурсу?

Підготовка до резервного коментування Євробачення (концерту - "ТелеПростір") мабуть заклала найбільшу основу усіх моїх знань про це дійство, тому що за 2 тижні до роботи в ефірі я перечитав дуже багато інформації про конкурс.

Сьогодні я уже майже не готуюсь до Євробачення. Щоб бути в курсі, я щодня переглядаю сайти з новинами про конкурс. А уже під час двох тижнів Євробачення я додатково накопичую різноманітну цікаву інформацію щодо конкурсу, щоб розповісти її під час трансляції. Тексти я собі не прописую, тому що коли зачитуєш все з паперу – в ефірі це звучить неприродно і телеглядачі це чують. Тому я стараюсь коментувати Євробачення так, ніби мені самому було цікаво це слухати. Звичайно, усім сподобатись неможливо, однак, з іншого боку, я не вода, щоб усім подобатись.

miroshnychenko5

- Яке Євробачення тобі найбільше запам’яталось?

- Мабуть, найбільше все ж таки запам’яталось Євробачення в Афінах, оскільки це було моє перше закордонне відрядження і перший конкурс, на який я поїхав. Все було в новинку, все було в диковинку, на все дійсно було цікаво подивитись. Я не можу сказати, що воно було найкраще організоване чи найкраще проведено. Якщо говорити про те, який конкурс був найкращим – то кожен останній, тому що щороку всі намагаються переплюнути попередників. В Німеччині в плані організації було все ж таки найкраще.

- З якими проблемами тобі доводиться стикатися під час коментування Євробачення?

- Проблем, як таких, практично не буває. Єдине що – в країнах, які організовують конкурс, використовують найсучаснішу техніку, у той час як техніка, що використовується на НТКУ, на жаль, не осучаснюється. Через це кожного року все складніше і складніше поєднати обладнання. Це, в принципі, не моя проблема, однак все відбивається і на мені.

- Щодо "Євробачення-2011". Що трапилось у ефірі під час коментування першого півфіналу конкурсу?

- Якраз у цьому випадку проблеми виникли не на стороні НТКУ, а безпосередньо в Німеччині. Німці щось неправильно скомутували. Перед початком першого півфіналу "Євробачення-2011" ми перевірили зв’язок з Києвом, все було чудово. За хвилину до початку шоу ми побажали одні одним успіху – я з Дюссельдорфа, мені з Києва – і шоу почалося. У мене в середині кімнати по великому рахунку тільки одна робоча кнопка – On Air/Mute. Як тільки ведучі конкурсу з’явились на сцені, я натиснув On Air і почав працювати. Фактично, у першому блоці, який зазвичай триває 4 хвилини, мені потрібно було сказати все найголовніше і так, щоб ніхто нікуди не пішов. Десь за хвилину, як я уже привітався і почав щось емоційно розповідати, мені із Києва у навушники починають кричати: "Тимур, ти де? Чому тебе немає?". Я розумію, що зв’язок не втрачено і, ймовірно, нас у Києві не чутно. Однак, попри це, я разом з Тетяною Тереховою, яка, до слова, перший раз коментувала Євробачення, продовжуємо відпрацьовувати цей блок, оскільки, можливо, режисери нас не чують, однак звук в ефірі є. Всіляке трапляється. Паралельно починають розриватись усі телефони, які, звичайно, не можна використовувати у коментаторській кабіні. Я починаю їх направляти ногою в куток і в цей же час викликаю місцеву техпідтримку, не перериваючи свій емоційний спіч в ефірі. І коли уже починається пісня, я натискаю кнопку Mute і дозволяю собі викинути негативну енергетику, яка накопичилась під час цього безперервного крику з Києва у навушниках. І саме тоді, коли я натиснув Mute – ми навпаки пішли в ефір. Це однозначно була помилка технічних служб в Німеччині, які неправильно скомутували щось: коли увімкнулися абсолютно всі коментатори на свої країни, щось там десь зав’язалося і сталася така неприємна ситуація.

Що я можу сказати? Всі ми люди і всі ми маємо право на помилку. Я абсолютно не пишаюся цим, хоча на наступний день і прокинувся знаменитим (сміється – "ТелеПростір").

- Як поставилося до цього інциденту керівництво НТКУ?

Єгор Бенкендорф, який у той час уже був у Дюссельдорфі, десь на 25-й хвилині ефіру прислав мені sms з словами: "Кажуть, що мат в ефірі". На що я йому відписав: "Так, було". Ти знаєш, після закінчення першого півфіналу у мене були думки їхати до готелю, збирати речі і відправлятися додому, тому що я на той момент не міг навіть уявити, що мені за це буде. Але дякуючи тому, що у даний час керівництво НТКУ - професіонали, вони розуміють, що це прямий ефір і може трапитись усіляке. Я приїхав до готелю, де мене уже чекав Єгор Андрійович. Він попросив мене розповісти, як все було. Я йому все розповів, попросив пробачення і якось воно само собою й пройшло. Хоча ще протягом 1,5–2 місяців я активно відбивався від запитань журналістів на цю тему.

miroshnychenko4

- Ти досить-таки тривалий час працюєш на Першому каналі? Чого не вистачає НТКУ і чому скільки часу ти залишаєшся вірним державному каналу?

- На НТКУ мене тримає Євробачення та гарне ставлення керівництва. Лукавити не буду, мене запрошували практично на усі комерційні канали. Я не те, що не хочу йти з каналу, я просто не хочу змінювати шило на мило. Після роботи на Євробаченні йти на "Інтер" і вести якийсь маленький проект – не хочеться. Так, у фінансовому плані я би був у виграші, однак мені вистачає корпоративів, яких могло й не бути на комерційних каналах через контракти. Я тричі відмовляв "Інтеру". Звичайно зарплата, яку вони мені одразу пропонували, у 5 разів більша, ніж я отримую на Першому національному. Однак там немає можливості працювати на корпоративах. Принаймні, це було прописано у тому контракті, який мені пропонували. Я сів і порахував: якщо у мене не буде можливості працювати на корпоративах, то у фінансовому плані навіть працюючи на "Інтері" я все ж таки буду в програші. Більше того, Євробачення, що б там не казали, це найбільша розважальна подія європейського масштабу, якій аналогів немає. І поки ніяких аналогів немає – навіщо мені щось змінювати? Більше того, я як в університеті, так і зараз на Першому дійсно є патріотом того місця, де я себе нормально почуваю. Так, ставлення до мене у різного керівництва було різне, однак нам завжди вдавалось встановлювати професійні стосунки і нормально працювати. З нинішнім керівництвом у мене одразу налагодились нормальні стосунки і мене все абсолютно влаштовує.

Я тричі відмовляв "Інтеру". Звичайно зарплата, яку вони мені одразу пропонували, у 5 разів більша, ніж я отримую на Першому національному. Однак там немає можливості працювати на корпоративах. Принаймні, це було прописано у тому контракті, який мені пропонували

Звичайно, НТКУ не вистачає нормального законодавства, адже саме через законодавство ми не можемо у першу чергу розвиватись фінансово. Телекомпанії фактично усі програми дістаються безкоштовно або по бартеру. Якщо б нам виділяли гроші на власний якісний продукт, - все було б по-іншому. Я впевнений у цьому. Зараз, на жаль, цього немає і перспективи абсолютно не райдужні. 

- Яких проектів не вистачає українському телебаченню?

- Розважально-пізнавальних. Телебачення не має лише розважати. Я роблю свою програму під назвою "Як це" і розумію, що саме таких проектів й не вистачає на українському ТБ. Звичайно, у неї невисокі рейтинги, ми відчуваємо фінансові проблеми. Половину програм ми робимо на ентузіазмі, знімаємо старенькими камерами. Фактично, я є не лише ведучим, а й водієм програми, адже на локації мені доводиться їздити разом з знімальною групою на власному автомобілі. Машину нам не дають навіть для зйомок у межах Києва. Переконаний, що якщо б у програми було більше можливостей для розвитку – все було б інакше.  

Українському телебаченню не вистачає цікавих програм формату Discovery. Звичайно, все впирається у фінансування, з яким у нас часто виникають проблеми. На заході у телепродукт вкладаються просто божевільні кошти, у той час як нам потрібно значно менше. В Україні є багато талановитих людей, які можуть робити якісний цікавий продукт за набагато менші гроші, але поки що жоден комерційний канал в цьому не зацікавлений.

miroshnychenko3Більшість комерційних каналів перетворились або на суцільне "развлекалово", або на якусь жовту пресу. Я вже не говорю про новини, після перегляду яких просто жити не хочеться. Ставлення до телебачення стає більш негативним. Всі перебираються в Інтернет. Я розумію, що це абсолютно нормально, поєднання Інтернету та телебачення, але ж потрібно якось більш розумно до цього ставитися. Вважаю, що ще кілька років і "развлекалово" завершить свою кар’єру і почнеться доба і ера саме пізнавальних проектів.

- Як ти ставишся до телеведучих-заробітчан, які приїжджають до нас працювати із країн ближнього зарубіжжя і, таким чином, відбирають хліб у вітчизняних?

Люди, які у себе не Батьківщині стали нецікавими – їдуть сюди заробляти гроші. Хай їдуть, але за рік-два вони і тут стануть не цікаві і зникнуть з екранів. Звичайно, що це не нормально. В Україні є велика кількість професійних ведучих. Ця хвиля рано чи пізно закінчиться, і вони стануть непотрібними не лише в себе на Батьківщині, але й у нас. І тоді уже все буде нормально.

- Поділись планами на майбутнє.

- Планую й надалі працювати на телебаченні, розвивати свій проект, створювати нові програми. Сподіваюся, моє майбутнє й надалі буде пов’язане з НТКУ, однак уже у більш приємних умовах.

Також у мене є мрія. Дитяче міжнародне Євробачення я уже провів. Сподіваюсь, що все ж таки коли-небудь хтось з наших артистів знову виграє доросле Євробачення і я посперечаюся і виграю тендер на ведучого конкурсу, і стану єдиним в Європі ведучим, який провів і дитяче, і доросле Євробачення.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Можливості: Написати редактору Версія для друку PDF версія Відправити другу

Коментарі вимкнені

Додати коментарів (0)

Додай коментар першим