Головна Новини Супутникового телебачення Телекомпаній Інші новини Блоги Досьє Українські телекомпанії Світові телекомпанії Телеведучі Супутникові оператори Аналітика Україна Світ Інтерв'ю Спорт на ТБ Кіно Мультимедіа Фото Відео Супутникове ТБ Ключі до супутникових каналів Biss Cryptoworks Nagra Seca Viaccess Videoguard Таблиця частот Amos 4°W Astra 4.8° Е Hot-Bird 13°E Eutelsat W4 36°E Hellas Sat 39°E Экспресс АМ22 53°E ABS 1 75°E Ямал 201 90°E ТелеBIZ ТелеLIVE Backstage Live Телеляпи Інше Контакти

Ганна Гомонай: "За мої випуски новин мені не соромно"

Розмір тексту:   Розділ: Ексклюзив Опублікував: Володимир Мула1 червня 2012 р., 15:15
Ганна Гомонай: "За мої випуски новин мені не соромно"
Ганна Гомонай

Телеведуча програми "Ранок" та денних новин на "Інтері" 33-річна Ганна Гомонай на телебаченні працює уже 12 років.

Своїй кар’єрі вона зобов’язана Олександру Ткаченку. У далекому 1999 році завдяки йому Ганна, будучи студенткою, потрапила на Новий канал, де почала працювати журналістом в новинах "Репортер". У 2004 році перейшла на тоді модний серед чесних журналістів 5-й канал, де сіла в крісло ведучої новин, які вела попарно з Наталею Мосейчук. Стрімкий кар’єрний злет ведучої відбувся у 2007 році, після того, як телеканал К1, новини якого вела Ганна, "воз’єднався" з групою "Інтер". Тоді Ганна перейшла на "Інтер", де почала вести праймові новини "Подробности". Для цього україномовній ведучій, корінній киянці, навіть довелось підтягнути російську мову.

Зрештою, телеведуча полюбляє, коли її називають Ганною, а не Анною, а семирічну доньку Марічкою, а не Машою. За харектором Ганна – спокійна та врівноважена. У скандалах, характерних для публічних людей, помічена не була. Хоча після інциденту довкола фальсифікації результатів проекту "Великі українці", який Ганна вела з Савіком Шустером, всупереч офіційній позиції каналу вона виступила на користь перерахунку голосів.

З легкої руки Володимира Зеленського Ганна вже 3 місяці поспіль працює ведучою "Ранку" на "Інтері". В ексклюзивному інтерв’ю "ТелеПростору" ведуча розповіла, як воно прокидатись о 4-й ранку, як сприйняли її появу в програмі інші ведучі проекту, як її роботу оцінює чоловік – нардеп від БЮТ Андрій Шевченко, а також повідала про цензуру в новинах на "Інтері".

- Ганно, ви уже уже 3 місяці телеведуча ранкового ефіру. Як воно, прокидатись о 4-й ранку? Чи ввійшло це в режим?

- Для мене самої було дуже несподівано, що ця ранкова історія в моєму житті виявиться такою радісною і, в принципі, достатньо легкою. "Ранок" на "Інтері" приносить мені велике задоволення і багато позитиву. I, думаю, саме завдяки цьому мені легко вставати. Прокидаюсь о 4:15, роблю кілька медитаційних вправ на підвищення енергії, швидко збираюсь, - і о 5-й годині я вже на роботі. Снідаю на каналі, поки мене гримують. І як би я зранку себе не почувала, о 7-й, коли заходжу до студії, – я в чудовій формі. Дві години ефіру -  це дві щасливі години мого життя. Сподіваюсь, так буде довго.

gomonai_02

- Як ваші колеги Ліна Нерус та Дарина Капустян сприйняли те, що ви будете третьою ведучою?

- Я думаю, вони б вам краще відповіли на це запитання.

- Але, тим не менше, судячи із тих стосунків, які є між вами... Можливо, є якась образа або побоювання, що хтось із трьох ведучих не дійде до нового сезону?

- Мені про це нічого не відомо. Ліна і Даша були першими людьми, які привітали мене з прем’єрним ефіром "Ранку" і, по-моєму, вони були у цьому дуже щирі. Я взагалі думаю, що велике упередження думати, що телебачення – це суцільно конкуретне і недоброзичливе середовище. З дівчатами у нас чудові стосунки – і з Ліною, і з Дашею. I мені здається, що ми вміємо оцінювати сильні сторони один одного – стиль ведення, красу. Мені щиро подобається, як вони працюють. I мені подобається, що ми різні.

- Ви відслідковуєте цифри програми коли її ведете ви, коли її веде Ліна Нерус, коли веде Дарина Капустян. Ви даєте більший рейтинг?

- Я цим не займаюся. Будь-який ефір – це на 100% командна робота. А особливо такий, як "Рано". Один тиждень перетікає в інший, і я переконана, що неможливо ділити: на кого глядач приходить більше, а на кого – менше. Я принципово себе ні з ким ніколи не порівнюю, бо вважаю, що будь-яке порівняння – завжди абсолютно деструктивне. Я знаю, що цифри у нас дуже хороші. На сьогодні "Ранок" – це найкраща ранкова програма в Україні, і це – найважливіше. Мені дуже приємно, що я є частиною цього результату. Я радію за успішні ефіри дівчат так само, як і за свої. Тому що ми – одна команда. А рейтинг - це олімпійський вогонь, і наше завдання - турботливо зберігати його і передавати один одному з тижня в тиждень.

- Ви залишилися ведучою денних новин - о 12:00 і о 18:00. Як вам вдається це поєднувати з роботою в "Ранку"? Як ви думаєте, чи не плутається ваше обличчя в глядача "Інтера"? Чи збираєтесь ви зосередитись на чомусь одному?

 - Цей ранковий експеримент для мене дуже цікавий, тому що це можливість відкрити нову грань себе. А новини я просто люблю і залишати їх також не хочу. Це те, чим я живу останні 12 років, які працюю на телебаченні. I я вдячна, що керівництво дало мені можливість ці речі суміщати. Мені зараз інколи кажуть: ти ніби дві різні людини – зранку це позитив, посмішки, а в новинах – строгість, лаконічність. А я кажу: і те, й інше – це я. Просто це два різні способи існування в ефірі. У кожного з нас  в житті є багато ролей – ми батьки і діти, друзі і кохані, колеги... I в кожній із цих ролей ми проявляємося по-різному. Тож, і в якості ведучої новин, і в якості ведучої "Ранку" я почуваю себе органічно. Я абсолютно щира в цьому і ніде не граю. Це я можу точно сказати.

- Чи звик до вашого нового графіку ваш чоловік – народний депутат від БЮТ Андрій Шевченко?

- Так. Ми - родина журналістів. Ми давно звикли, що кожен з нас живе в абсолютно ненормованому графіку. Сьогодні Андрій у політиці, і режим його роботи ще складніший. Тому ми дуже поблажливо ставимось до робочих обставин один одного. Взагалі – вся родина сприйняла мій новий режим з розумінням. I я їм за це вдячна. Бабусі та няня організували цілу підмогу: коли я на ранковій зміні, вони по черзі приїжджають і збирають доньку в школу.

gomonai_04

- Як ваш чоловік ставиться до вашої кар’єри телеведучої? Він дивиться ваші ефіри? Можливо, зранку не пропускає "Ранок", в обід та в шостій вечора – новини, які ви читаєте? Він вас критикує?

- Ні, він не дивиться спеціально. У нього на це не вистачає часу.

- А зранку, коли на роботу збирається?

- Iнколи потрапляє. Але я не дуже люблю, коли він дивиться. Андрій – суворий критик. Щодо "Ранку" - у нього до мене мало претензій, це інший жанр. Але як професійний "новиняр", в новинному жанрі завжди має що сказати. Там -  неповна інформація, там  - фактична помилка, там - не той наголос. Тож мені простіше, коли він не бачить. Тому що я, як і всі люди, не дуже люблю критику.

- Підводки в новинах ви самі собі пишете?

- Журналіст, який був на події, звичайно, дає ведучому фактаж, щоб ми знали з чого виходимо. Але кожен ведучий, який себе поважає, ніколи не буде в ефірі читати чужий текст.

- Враховуючи заполітизованість "Інтера", чи вважаєте ви себе "білою вороною"? Ви – дружина народного депутата опозиційної партії, лідер якої сидить у тюрмі, ведете новини на каналі, який є, фактично, рупором влади. Напевно, ви не один раз це чули і маєте відповідь на це?

- Так, звичайно. Можу сказати одне: я несу відповідальність за свою персональну працю. I за мої випуски о 12-й дня і о 6-й вечора мені не соромно. Кожну свою підводку я можу аргументувати. А аналізувати і оцінювати те, що роблять мої колеги, – вважаю неправильним.

- Тим не менше, є табуйовані теми, про які в новинах на "Інтері" не говорять...

- В моїх випусках немає таких тем. Це короткі 10-15-хвилинні випуски, де є тільки фактаж. Це коротко, стисло, по факту. Ніхто не втручається в нашу роботу. Розумієте, є певні стереотипи, що "Інтер" – заангажований канал. Але, якщо взяти конкретні фронти робіт і конкретних людей, які на них працюють, то там все відбувається дуже по-різному. Я вам кажу за свою роботу і за свої випуски – ніхто мені нічого не забороняє говорити, ніхто не цензурує мої тексти.

gomonai_01

- Я правильно вас зрозумів – новини, які ви ведете більш чесні, ніж новини, які виходять о 8-й вечора?

- Я так не сказала. Я сказала чітко, що я несу відповідальність за новини, які я веду. Про інші випуски запитайте у моїх колег, які над ними працюють. Повторюю: за мою роботу мені не соромно. Я спокійно дивлюсь людям в очі, тому що я нікого не обманюю і нічого не приховую.

- Чи є у вас бажання повернутись в праймові новини о 8-й вечора, які ви раніше вели?

- Я на сьогоднішній день дуже добре себе почуваю саме в цей час на "Інтері". Я завжди хотіла вести новини українською мовою. І коли 5 років назад я сіла у праймовий російськомовний випуск, це був компроміс із собою. Це сталося тому, що мені пообіцяли, що за півроку ці новини стануть україномовними. Але цього не сталося ні тоді, ні ще за півроку, як знову планували. I, власне, через рік я пішла з праймового випуску.

- Ви тоді з сім`єю виїхали в Америку.

- Так, ми поїхали в Америку. Але залишити ефір – це був мій свідомий вибір. Після того, як повернулася, я попросила дати мені україномовний випуск.

- Після повернення вам пропонували вести праймовий випуск?

- Про це не йшлося, бо я сама відразу звапропонувала вести новини о 18-тій. Згодом додався випуск о 12-й . Я веду ці випуски вже три з половиною роки, і на сьогодні абсолютно задоволена своїм місцем в новинній сітці "Інтера". Я завжди хотіла працювати українською, і сьогодні для мене це принципово.

gomonai_03

- Чи правильно я розумію, що Анна Безлюдна, яка тоді була генпродюсером "Інтера", обіцяла зробити праймові новини україномовними?

- Так. Це однозначно входило в її плани. Чому цього не сталося, – я не знаю. Краще запитати у Ані.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
За матеріалами: Телепростір
Теги: Ганна Гомонай 
Можливості: Написати редактору Версія для друку PDF версія Відправити другу
Ваш email ніколи не буде опублікований
Залишилось 1000 символов
captcha 
Щоб не вводити капчу зареєструйтесь або увійдіть під своїм акаунтом

Додати коментарів (416)

 
2 3 4 5 6