Головна Новини Супутникового телебачення Телекомпаній Інші новини Блоги Досьє Українські телекомпанії Світові телекомпанії Телеведучі Супутникові оператори Аналітика Україна Світ Інтерв'ю Спорт на ТБ Кіно Мультимедіа Фото Відео Супутникове ТБ Ключі до супутникових каналів Biss Cryptoworks Nagra Seca Viaccess Videoguard Таблиця частот Amos 4°W Astra 4.8° Е Hot-Bird 13°E Eutelsat W4 36°E Hellas Sat 39°E Экспресс АМ22 53°E ABS 1 75°E Ямал 201 90°E ТелеBIZ ТелеLIVE Backstage Live Телеляпи Інше Контакти

Ілля Ноябрьов: "Ми вирішили не робити пустопорожніх програм на Першому"

Розмір тексту:   Розділ: Інтерв'ю Опублікував: Володимир Мула21 січня 2012 р., 14:07
Ілля Ноябрьов: "Ми вирішили не робити пустопорожніх програм на Першому"
Ілля Ноябрьов

Сьогодні в Україні дуже мало програм для дітей і підлітків. Новий продюсер Першого національного Ілля Ноябрьов вважає, що державний канал має заповнити цю нішу корисним і творчим телепродуктом.

- Кілька місяців тому стартувала Ваша авторська програма "Кумири і кумирчики", в якій діти копіюють знаменитих виконавців. На яку глядацьку аудиторію вона розрахована?

- Мені здається, що це сімейна програма. І це, насправді, цінно. Наші діти ж не ростуть самі по собі. Навколо них існує якийсь соціум. Життя в ньому, стосунки між дітьми і дорослими – це ж вічна проблема. Комусь вдається її вирішити, комусь ні. І наша програма в якомусь сенсі об'єднує дітей і батьків.

Уся суть програми в тому, що ми – батьки уявляємо своїх дітей дещо іншими, ніж вони є насправді. Іноді ідеалізуємо, іноді недооцінюємо. А програма дає змогу батькам поглянути на своїх чад по-іншому.

"Кумири і кумирчики" віддають перевагу дітям дошкільного віку (з 3 до 7 років). Вони ще не відчувають тиску з боку дорослих, вільні у прояві своїх почуттів та емоцій. Дитина у віці від трьох до семи років легко всьому наслідує.

Програма проходить якийсь період становлення. Ми плануємо розширити хронометраж. Зараз ефірний час програми 26 хвилин, планується 45. Адже проект насправді не простий. Зараз він набирає обертів ....

- Творчі оберти чи за рейтингами?

- І ті, й інші. Ці речі дуже взаємопов'язані.

Ми не робимо з дітей "зірок" шоу-бізнесу. Якщо говорити про жанр, я б назвав його так - великий, веселий ранок. Дитячий капусник. Звичайно, є форма діалогу. Дорослим же цікаво, що діти думають про них, про світ ...

До того ж, у програмі є постзнімальний період. Після участі в "Кумирах і кумирчиках" діти та їх батьки телефонують нам. Ми підтримуємо стосунки. І маємо певний клуб нашої програми.

Нам подобається ця весела музична програми, і ми сподіваємося, що і глядачі не залишаться байдужі до неї.

- Хотілося б почути ще про одну дитячу музичну програму "Дитяче караоке" ...

- Я вважаю, що телебачення має швидко реагувати на деякі актуальні тенденції. Зараз же всі співають. Чому б дітям не спробувати?! Тим більше, багато з них вдома частенько співають. І з величезним задоволенням.

Сподіваюся, що і наше "Караоке для дорослих" переросте у відбір учасника для чемпіонату світу з караоке

Це теж проект, який приречений на успіх. Караоке – річ модна, і якщо підходити до цього питання творчо, можна дати путівку в життя багатьом талановитим дітям. Наприклад, найбільш обдарованим можна надавати можливість брати участь у відбірковому турі на "Дитяче Євробачення". Сьогодні "Караоке" виглядає як народна забава. Але, я вважаю, що це сходинка до успіху для талановитих людей.

Сподіваюся, що і наше "Караоке для дорослих" переросте у відбір учасника для чемпіонату світу з караоке.

"Дитяче караоке" раніше ніде і ніколи не проводилося. Це наш ексклюзивний формат. І зараз тривають переговори про те, щоб просунути його на міжнародну арену.

Що стосується програми "Караоке для дорослих", Перший національний отримав запрошення в цей формат від організаторів чемпіонату світу з караоке з тим, щоб висвітлювати український відбір учасників для цього конкурсу, який у 2012 році пройде в США. Перший національний, крім щоденників, покаже два півфінали та фінал національного відбору українського учасника. Для участі в чемпіонаті світу з караоке буде відібраний один чоловік і одна жінка. Я сподіваюся, вони гідно представлять Україну в США.

- Сьогодні на українському телебаченні дуже мало програм для дітей та підлітків ...

- Думаю, Перший національний найближчим часом заповнить цю нішу. Найближчим часом на каналі вийде програма "Школа юного суперагента". Якщо раніше діти грали в шпигунів, то сьогодні – в суперагентів.

Це буде розважально-виховна програма.

Наш ведучий – Валерій Чигляєв на прикладі відомих суперагентів навчатиме дітей хорошим манерам і правильній поведінці.

Він розповість дітям, що для того, щоб стати суперагентом, потрібно: займатися фізкультурою, правильно харчуватися, бути інтелігентним, освіченим, знати мови, вміти правильно себе вести в суспільстві, і т. д.

Це будуть своєрідні уроки з екрана. У студії розповіді нашого вчителя будуть підкріплені відеорядом з фільмів про відомих агентів, шпигунів ...

Завдяки "Школі юного суперагента" дітлахи в ігровій формі здобуватимуть корисні навички. Наприклад, хочеш бути справжнім "суперагентом" – мий частіше руки, щоб не залишати слідів. Витирай пил, він найлютіший ворог "суперагента", тому що видає його присутність у приміщенні.

Це буде щотижнева 15-хвилинна програма. Цікава, майже мультяшна. У ній багато спецефектів, графіки, – всього того, що легко сприймають сьогоднішні діти.

- Яка цільова аудиторія "Школи юного суперагента"?

- Думаю, це будуть діти від 6 до 12 років.

Ми також плануємо низку програм для підлітків до 16 років. Це ж всі діти ... У них є маса питань. Їх "штормить" у житті: фізіологія, гормони, все це має свою дію. Вони дуже гостро реагують на події у світі. Не всі вміють переробляти інформацію. Часто вихлюпують емоції.

- Які проекти для юнацтва вийдуть найближчим часом на Першому національному?

- Мені здається, у нас давно втрачено військово-патріотичне виховання. Якими б ми не були пацифістами, не можна недооцінювати значення армії.
Для заповнення цієї прогалини ми готуємо програму "Граємо в армію". У ній братимуть участь три хлопчики (11, 13 і 15 років). І наставник, який стежить за ними. Ним має бути авторитетна людина.

Щотижня хлопці проводять цілу добу в армії. Стають справжніми солдатами. Наші герої відвідують різні роди військ: побувають і в десятників, і у моряків, і у танкістів. Зсередини пізнають, що таке армія. Мета цієї програми – пробудити у підлітків дух романтизму, познайомити їх з армією.

Найближчим часом ми повернемо в ефір у відредагованому вигляді програму "Поки батьки ще сплять". Це пізнавальна програма для малюків. Її ведуть два ведмеді, які подорожують на поїзді. І зупиняючись на станціях, розповідають дітям щось цікаве.

- А для старших щось планується?

- Багато молодих людей після 18 років вже створюють сім'ї, стають батьками. Для них ми запускаємо програму "Школа для молодят". Там будуть обговорюватися питання, які виникають у молодій сім'ї. Учасники – реальні герої, які приходять у студію зі своїми проблемами. І ми будемо допомагати їм їх вирішувати.
Для підлітків, які ще не живуть самостійно, але вже не лягають спати о 9 годині вечора, ми створюємо дві програми. Одна буде називатися "Не формат". Ведучий – композитор і співак Олександр Єгоров. Ця програма про людей, не типових для сьогоднішнього світу. Вона буде проходити у вигляді бесіди про життя, про музику.

Друга програма називається "Терки". У кожному випуску будуть обговорюватися три гострих питання, які не прийнято виносити на публіку. Програму вестимуть відомий журналіст Костя Гнатенко і головний редактор журналу "Європа" Настя Рибчинська. До них у студію приходитимуть звичайні люди з вулиці.

Ми хочемо відтягнути частину аудиторії від нічних клубів, гультяйства, комп'ютерних ігор. Нам дуже важливо, щоб дітям і підліткам було цікаво те, що ми їм пропонуємо. Думаю, дитяче мовлення скоро буде нашим коником.

- Чи буде Перший національний дотримуватися тієї соціальної спрямованості, яка була заявлена ​​раніше?

- Безумовно. Ми вирішили не робити пустопорожніх програм. Кожна передача, навіть якщо вона розважальна або музична, повинна мати соціальний аспект. Так ми хочемо підвищити соціальну значимість телебачення. Надавати людям дієву допомогу.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
За матеріалами: Телепростір
Теги: Ілля Ноябрьов 
Можливості: Написати редактору Версія для друку PDF версія Відправити другу

матеріали по темі:

Коментарі вимкнені

Додати коментарів (0)

Додай коментар першим