Головна Новини Супутникового телебачення Телекомпаній Інші новини Блоги Досьє Українські телекомпанії Світові телекомпанії Телеведучі Супутникові оператори Аналітика Україна Світ Інтерв'ю Спорт на ТБ Кіно Мультимедіа Фото Відео Супутникове ТБ Ключі до супутникових каналів Biss Cryptoworks Nagra Seca Viaccess Videoguard Таблиця частот Amos 4°W Astra 4.8° Е Hot-Bird 13°E Eutelsat W4 36°E Hellas Sat 39°E Экспресс АМ22 53°E ABS 1 75°E Ямал 201 90°E ТелеBIZ ТелеLIVE Backstage Live Телеляпи Інше Контакти

Продюсер фільму "Гіркі жнива": "Проінвестував такий проект би ще раз"

Розмір тексту:   Розділ: Інтерв'ю Опублікував: Володимир Мула1 березня 2017 р., 11:45
Продюсер фільму "Гіркі жнива": "Проінвестував такий проект би ще раз"

На великі екрани України вийшов канадський фільм "Гіркі жнива", в основу якого покладені страшні події Голодомору 1932-33 років. Те, що фільм про трагедію українського народу зняли саме в Канаді, зрозуміло: значну частину населення там складають українські емігранти, які свого часу вирушали за океан або в пошуках кращої долі, або й рятуючись від комуністичних репресій.

Саме в такій сім'ї – вихідців із Львівщини Ігнатовичів — уже в Торонто народився син Ігор (Ян), який став продюсером "Гірких жнив". Ні його рідні, ні він сам ніколи не знали, що таке Голод — отой, який доводив до божевілля, ставав причиною канібалізму, примушував людей їсти котів, собак, щурів і хрущів, вишукувати на полях мерзлу гнилу картоплю.

Проте часова і територіальна дистанція не зробили для нього чужим біль українського народу. І коли режисер Джордж Менделюк звернувся до бізнесмена, мецената та інвестора Ігоря Ігнатовича, той без вагань погодився вкласти у зйомки мільйони доларів.

Продюсер особисто представив стрічку у Львові. Тут він зустрівся із науково-викладацьким складом і студентами університету "Львівська політехніка", львів'янами, яким розповів про власну мотивацію культурницької інвестиції.

— Пане Ігорю, жителі Західної України, на щастя, не зазнали такої трагедії, як їх сусіди за Збручем. Звідки і в якому віці ви дізналися про Голодомор? Що спонукало вас вкласти такі значні кошти у цю стрічку?

— Як до мене прийшла ідея? Я був дуже зацікавлений у зйомках цього фільму, бо в західному світі знань про Голодомор майже не існує. Знає лише українська діаспора та деякі вчені, які займаються цією темою. І я подумав, що створити такий фільм за допомогою сучасної техніки – це не тільки викликати зацікавлення західного глядача, але й нагода поширити знання про Голодомор. Моя ціль і мрія була і є, щоб у західному світі розумні й освічені люди побачили цей фільм. І ми вже маємо здивовані і захоплені відгуки. Люди, які студіювали в університетах, зазначають, що раніше майже не чули про цей злочин. Вони кажуть: як це можливо, що про це не говорили ні в школах, ні в університетах. Так що це відразу дає натхнення на дискусію, під час якої проводяться паралелі з сучасністю.

Адже щоб зрозуміти будь-яку країну, треба знати її історію, переживання людей. І нашу українську історію треба чужинцям зрозуміти. Голодомор — це надзвичайно важлива і болюча сторінка української історії, відкрита до сьогодні рана. Вона мусить загоїтися, а для цього потрібно на цю тему говорити. І тепер, власне, буде нагода почати говорити про це у західному світі, вклинитись зі своїм минулим у концепцію сьогоднішнього політичного, дуже бурхливого і неспокійного, клімату, щоб було більше зрозуміло, якою є Україна, і які у неї відносини з Росією, як вони складалися протягом століть.

— Чи були у вашій родині потерпілі від комуністичного режиму?

— Я народився у Торонто, моя мама — з-під Львова, батько із Дрогобиччини. Під час Другої світової війни вони втекли від комуністів до Канади. Але деякі з родичів, хто залишився, потерпіли. Моєї дружини родина дуже потерпіла, а з батькової в Україні залишився лише один стрийко, якому було 15 років. Коли прийшли комуністи, то його як родича зрадників народу засудили на 15 років.

Загалом немає українця, який не потерпів би від сталінського і комуністичного терору. Так що я чув про ці злодіяння не тільки у канадській і в українській школах, до яких ходив, але й у сім`ї. Правда, небагато, бо в той час досить інформації про Голодомор не було навіть у Канаді. Сталін свого часу багато зробив, щоб приховати цю інформацію. Але поволі дослідники робили свою справу. Чимало інформації вийшло після розпаду Радянського Союзу, бо тоді відкрили всі документи і архіви КДБ. Тоді про українську трагедію почали говорити більше.

— У яких країнах будуть показані "Гіркі жнива"?

— Ми вже маємо договори із 45 країнами світу, тобто фільм буде показаний на кожному континенті. І мова лише про демонстрацію на великих екранах в кінотеатрах. Поза тим, ми вже доходимо до 100 країн, де він буде показаний по телебаченню. А з часом будемо розповсюджувати стрічку на дисках у країнах, які не можуть собі дозволити купити фільм, але хочуть його побачити.

— Чи було зацікавлення з Росії?

— Поки що не не було. Ми хочемо досягти резонансу у світі, а тоді, можливо, і там захочуть його побачити.

— Наскільки мені відомо, сценарій фільму змінювали 12 разів. Чим це було викликано? Що додавали і що вилучали із сюжету?

— Це є нормальна річ. Кожен фільм, кожен сценарій під час зйомок зазнає змін. Трапляється, його переробляють і по 20-25 разів. От і ми старалися, щоб було все краще і краще. І врешті дійшли до моменту, що можна було б ще виправляти, але фільм був уже готовий (сміється).

— Фільм демонструвався в рамках Берлінале і Каннського фестивалю? Як сприйняла сита Європа правду про голод в Україні?

— Ми не показували фільму офіційно ні в Каннах, ні на Берлінале. То були приватні покази дистриб’юторам. Так само було і в Америці, і на  інших фестивалях. Це не були публічні виступи, бо ми хотіли заручитися договорами з усіма. І насамперед, зі Сполученими Штатами. 24 лютого (на день пізніше, ніж в Україні, — ред.) розпочався показ по всій Америці.

— Резонансу ще не знаєте?

— Ще не знаємо, але чуємо, що є велике зацікавлення між діаспорою і не тільки, але й серед людей інших національностей, які слідкують за політичними подіями в Україні. Ми також мали спеціальний показ у Вашингтоні, Нью-Йорку, а також у Кембриджському університеті, в Лондоні, а тепер у Києві та у Львові, після чого буде канадська прем`єра. Скрізь фільм викликає величезне розчулення.

— Чи не було спроб зашкодити зйомкам фільму, якихось негативних меседжів із Москви тощо?

— Ми почали зйомки майже таємно, бо тоді ще при владі в Україні був Янукович, і якби дізналась преса, телебачення, був розголос, я певний, що він би відреагував. А так все робилося тихенько, щоб ніхто не знав. Хотіли спокійно завершити роботу, а тоді вже говорити про неї. Ми фільмували протягом 35 днів в Україні, і за два дні до завершення роботи Янукович проголосив, що не йде до Європи, а йде до Москви. Через два дні ми виїхали, а після того почався Майдан, і Януковичу вже було не до фільму. Через пару місяців ми повернулися, щоб відзняти сцени в інших місцях. Тоді вже було важче. Бо багато з тих, хто з нами працював над фільмом, вдень були на знімальному майданчику, а ввечері йшли на Майдан. І ми навіть просили, щоб вони не йшли, бо там було небезпечно, і на роботу приходили невиспаними, але люди чинили так, як вважали за потрібне, і дорікнути їм у цьому було неможливо. Вже після повернення до Канади, дізнались, що один із тих, хто з нами працював над фільмом, загинув у зоні АТО.

— Хто займався підбором акторів?

— У нас була ціль, щоб фільм мав акторів світового рівня. Їх підбором займався режисер, я це все схвалив, і хоч ми мали з цього приводу певні дискусії, головна візія фільму була за ним. Я ж працював, так би мовити, за кулісами: більше займався музичним тлом, стежив, щоб була дотримана історична правда. Але склад акторів мені дуже сподобався. Макс Айронс знаменито зіграв Юрія, а Саманта Баркс – Наталку. Мені дуже багато людей кажуть, що вона виглядає, як справжня українка. До речі, Макс Айронс, який грає художника, сам малює, і деякі з його полотен були використані у фільмі. Загалом, найважчим було знайти худих, виснажених людей для масових сцен. Ми шукали "масовку" навіть у хоспісах та в лікарнях, прагнучи таким чином надати картині достовірності.

— Для голлівудських акторів тема Голодомору в Україні — це щось таке фантастичне, як "Зоряні війни". Чи не було ризику, що фільм стане таким собі водевілем, тим більше, що трагічні події розгортаються на романтичному тлі?

— Актори дійсно нічого не знали про Голодомор. А почавши працювати, були і вражені сценарієм, і захоплені. Дуже гарна співпраця була між ними й українськими акторами. Всі старалися якнайкраще заграти свої ролі, бо знали, наскільки це важливо для світу. Велике значення мало також те, що зйомки відбувалися в Україні. Спілкування з людьми додавало грі акторів ще більшої достовірності.

— Перша назва фільму була "Врожай диявола". Чому її вирішили пом`якшити?

— Зараз знімається багато фільмів про Вселенське Зло, і ми не хотіли, щоб наша робота асоціювалася із цим жанром.

— Чи сподіваєтесь на окупність своєї багатомільйонної інвестиції?

— Мені було надважливо, щоб був такий фільм. Якщо він щось заробить, це буде бонус. Якщо ні – нема різниці. Мене питають, чи зробив би я подібну інвестицію ще раз. Немає мови. Я зробив би її.

— В історії України є багато трагічних сторінок. Чи нема у вас на меті інших проектів?

— Пропонують різні проекти. Але наразі я сконцентрований на цьому. Що буде далі – те буде.

***

Авторами сценарію "Гірких жнив" є канадець українського походження Джордж Менделюк та Річард Бачинський-Гувер. У головних ролях знялися голлівудські актори нової генерації – Макс Айронс (Юрій), Саманта Баркс (Наталка), Баррі Пеппер (Ярослав – дід Юрія), Тамер Гассан (червоний командир), Теренс Стемп (батько Юрія) та інші. У фільмі залучені також українські актори – Олександр Печериця та Остап Ступка.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
За матеріалами: Укрінформ
Теги: Гіркі жнива Ігор Ігнатович 
Можливості: Написати редактору Версія для друку PDF версія Відправити другу
Ваш email ніколи не буде опублікований
Залишилось 1000 символов
captcha 
Щоб не вводити капчу зареєструйтесь або увійдіть під своїм акаунтом

Додати коментарів (9636)

 
 • lfyhkg
  18 січня 2020 р.
  Відповісти
  check mark no background free people records search reverse landline lookup zbiavb zaba search people finder
 • sfwyqa
  18 січня 2020 р.
  Відповісти
  I know this if off topic but I'm looking into starting my own weblog and was curious what all is required to get setup? I'm assuming having a blog like yours would cost a pretty penny? I'm not very internet savvy so I'm not 100% sure. Any recommendations or advice would be greatly appreciated. Thanks. canadian pharmacy canadian pharmacies
 • LouisMug
  18 січня 2020 р.
  Відповісти
  https://gncedstore.com In fact, since the authorized industry didn’t exist even a decade in the past, buy viagra with a doctor prescription it’s secure to say that its growth is actually unprecedented. One University of Lagos clinical pharmacist said that instead of enhancing libido, common drinkers of liquid aphrodisiacs may be risking their future fertility — and even life.

 • Calvinhog
  18 січня 2020 р.
  Відповісти
  https://gncedstore.com For cellular pre-paid clients can set of underlying belongings can starting of the next 12 months. If a pupil loan doesn't firms do require their clients which you may be required the State University of latest viagra for sale York at Binghamton and her a used car to a cialis 20 mg because of sheer incompetence.

  If you loved this post and you would like to get additional facts relating to viagra gel online kindly pay a visit to our own web-site.

 • LouisMug
  18 січня 2020 р.
  Відповісти
  https://gncedstore.com Viagra, also known as Sildenafil, is an oral tablet which a person needs to take prior half-hour of sexual exercise. All of the drugs work differently however intention at stimulating blood move to the penis and improved sexual activity.

  In the event you liked this short article as well as you would want to be given guidance about buy viagra by phone kindly stop by the webpage.

 • Andrewjeste
  18 січня 2020 р.
  Відповісти
  https://gncedstore.com In the next experiments, how to get generic viagra online the researchers looked at what would occur if mice had just one copy of the gene mutation that made tuberin behave as if it at all times had phosphates hooked up. Hearts from these mice also appeared healthy, but when they have been burdened utilizing the same conditions of increased blood pressure, they remained healthy. Mice with tuberin "turned down" appeared normal and their hearts have been the same as these in mice with regular tuberin.

 • mcdtrv
  18 січня 2020 р.
  Відповісти
  Hurricane Dorian leaves terrible damage and stranded residents in Bahamas as rescuers scramble to help. viagra without a doctor prescription viagra cheap
 • hqflyg
  18 січня 2020 р.
  Відповісти
  I do accept as true with all the concepts you have presented in your post. They're really convincing and can certainly work. Nonetheless, the posts are too short for beginners. May just you please extend them a little from next time? Thanks for the post.. viagra prix
 • Evefrell
  18 січня 2020 р.
  Відповісти
  You actually said this wonderfully. pharmacie en ligne
 • ebscnu
  18 січня 2020 р.
  Відповісти
  It's hard to find knowledgeable people on this topic, but you sound like you know what you're talking about! Thanks. canadian pharmacy cialis
1 2 3 4 5