Головна Новини Супутникового телебачення Телекомпаній Інші новини Блоги Досьє Українські телекомпанії Світові телекомпанії Телеведучі Супутникові оператори Аналітика Україна Світ Інтерв'ю Спорт на ТБ Кіно Мультимедіа Фото Відео Супутникове ТБ Ключі до супутникових каналів Biss Cryptoworks Nagra Seca Viaccess Videoguard Таблиця частот Amos 4°W Astra 4.8° Е Hot-Bird 13°E Eutelsat W4 36°E Hellas Sat 39°E Экспресс АМ22 53°E ABS 1 75°E Ямал 201 90°E ТелеBIZ ТелеLIVE Backstage Live Телеляпи Інше Контакти

Продюсер фільму "Гіркі жнива": "Проінвестував такий проект би ще раз"

Розмір тексту:   Розділ: Інтерв'ю Опублікував: Володимир Мула1 березня 2017 р., 11:45
Продюсер фільму "Гіркі жнива": "Проінвестував такий проект би ще раз"

На великі екрани України вийшов канадський фільм "Гіркі жнива", в основу якого покладені страшні події Голодомору 1932-33 років. Те, що фільм про трагедію українського народу зняли саме в Канаді, зрозуміло: значну частину населення там складають українські емігранти, які свого часу вирушали за океан або в пошуках кращої долі, або й рятуючись від комуністичних репресій.

Саме в такій сім'ї – вихідців із Львівщини Ігнатовичів — уже в Торонто народився син Ігор (Ян), який став продюсером "Гірких жнив". Ні його рідні, ні він сам ніколи не знали, що таке Голод — отой, який доводив до божевілля, ставав причиною канібалізму, примушував людей їсти котів, собак, щурів і хрущів, вишукувати на полях мерзлу гнилу картоплю.

Проте часова і територіальна дистанція не зробили для нього чужим біль українського народу. І коли режисер Джордж Менделюк звернувся до бізнесмена, мецената та інвестора Ігоря Ігнатовича, той без вагань погодився вкласти у зйомки мільйони доларів.

Продюсер особисто представив стрічку у Львові. Тут він зустрівся із науково-викладацьким складом і студентами університету "Львівська політехніка", львів'янами, яким розповів про власну мотивацію культурницької інвестиції.

— Пане Ігорю, жителі Західної України, на щастя, не зазнали такої трагедії, як їх сусіди за Збручем. Звідки і в якому віці ви дізналися про Голодомор? Що спонукало вас вкласти такі значні кошти у цю стрічку?

— Як до мене прийшла ідея? Я був дуже зацікавлений у зйомках цього фільму, бо в західному світі знань про Голодомор майже не існує. Знає лише українська діаспора та деякі вчені, які займаються цією темою. І я подумав, що створити такий фільм за допомогою сучасної техніки – це не тільки викликати зацікавлення західного глядача, але й нагода поширити знання про Голодомор. Моя ціль і мрія була і є, щоб у західному світі розумні й освічені люди побачили цей фільм. І ми вже маємо здивовані і захоплені відгуки. Люди, які студіювали в університетах, зазначають, що раніше майже не чули про цей злочин. Вони кажуть: як це можливо, що про це не говорили ні в школах, ні в університетах. Так що це відразу дає натхнення на дискусію, під час якої проводяться паралелі з сучасністю.

Адже щоб зрозуміти будь-яку країну, треба знати її історію, переживання людей. І нашу українську історію треба чужинцям зрозуміти. Голодомор — це надзвичайно важлива і болюча сторінка української історії, відкрита до сьогодні рана. Вона мусить загоїтися, а для цього потрібно на цю тему говорити. І тепер, власне, буде нагода почати говорити про це у західному світі, вклинитись зі своїм минулим у концепцію сьогоднішнього політичного, дуже бурхливого і неспокійного, клімату, щоб було більше зрозуміло, якою є Україна, і які у неї відносини з Росією, як вони складалися протягом століть.

— Чи були у вашій родині потерпілі від комуністичного режиму?

— Я народився у Торонто, моя мама — з-під Львова, батько із Дрогобиччини. Під час Другої світової війни вони втекли від комуністів до Канади. Але деякі з родичів, хто залишився, потерпіли. Моєї дружини родина дуже потерпіла, а з батькової в Україні залишився лише один стрийко, якому було 15 років. Коли прийшли комуністи, то його як родича зрадників народу засудили на 15 років.

Загалом немає українця, який не потерпів би від сталінського і комуністичного терору. Так що я чув про ці злодіяння не тільки у канадській і в українській школах, до яких ходив, але й у сім`ї. Правда, небагато, бо в той час досить інформації про Голодомор не було навіть у Канаді. Сталін свого часу багато зробив, щоб приховати цю інформацію. Але поволі дослідники робили свою справу. Чимало інформації вийшло після розпаду Радянського Союзу, бо тоді відкрили всі документи і архіви КДБ. Тоді про українську трагедію почали говорити більше.

— У яких країнах будуть показані "Гіркі жнива"?

— Ми вже маємо договори із 45 країнами світу, тобто фільм буде показаний на кожному континенті. І мова лише про демонстрацію на великих екранах в кінотеатрах. Поза тим, ми вже доходимо до 100 країн, де він буде показаний по телебаченню. А з часом будемо розповсюджувати стрічку на дисках у країнах, які не можуть собі дозволити купити фільм, але хочуть його побачити.

— Чи було зацікавлення з Росії?

— Поки що не не було. Ми хочемо досягти резонансу у світі, а тоді, можливо, і там захочуть його побачити.

— Наскільки мені відомо, сценарій фільму змінювали 12 разів. Чим це було викликано? Що додавали і що вилучали із сюжету?

— Це є нормальна річ. Кожен фільм, кожен сценарій під час зйомок зазнає змін. Трапляється, його переробляють і по 20-25 разів. От і ми старалися, щоб було все краще і краще. І врешті дійшли до моменту, що можна було б ще виправляти, але фільм був уже готовий (сміється).

— Фільм демонструвався в рамках Берлінале і Каннського фестивалю? Як сприйняла сита Європа правду про голод в Україні?

— Ми не показували фільму офіційно ні в Каннах, ні на Берлінале. То були приватні покази дистриб’юторам. Так само було і в Америці, і на  інших фестивалях. Це не були публічні виступи, бо ми хотіли заручитися договорами з усіма. І насамперед, зі Сполученими Штатами. 24 лютого (на день пізніше, ніж в Україні, — ред.) розпочався показ по всій Америці.

— Резонансу ще не знаєте?

— Ще не знаємо, але чуємо, що є велике зацікавлення між діаспорою і не тільки, але й серед людей інших національностей, які слідкують за політичними подіями в Україні. Ми також мали спеціальний показ у Вашингтоні, Нью-Йорку, а також у Кембриджському університеті, в Лондоні, а тепер у Києві та у Львові, після чого буде канадська прем`єра. Скрізь фільм викликає величезне розчулення.

— Чи не було спроб зашкодити зйомкам фільму, якихось негативних меседжів із Москви тощо?

— Ми почали зйомки майже таємно, бо тоді ще при владі в Україні був Янукович, і якби дізналась преса, телебачення, був розголос, я певний, що він би відреагував. А так все робилося тихенько, щоб ніхто не знав. Хотіли спокійно завершити роботу, а тоді вже говорити про неї. Ми фільмували протягом 35 днів в Україні, і за два дні до завершення роботи Янукович проголосив, що не йде до Європи, а йде до Москви. Через два дні ми виїхали, а після того почався Майдан, і Януковичу вже було не до фільму. Через пару місяців ми повернулися, щоб відзняти сцени в інших місцях. Тоді вже було важче. Бо багато з тих, хто з нами працював над фільмом, вдень були на знімальному майданчику, а ввечері йшли на Майдан. І ми навіть просили, щоб вони не йшли, бо там було небезпечно, і на роботу приходили невиспаними, але люди чинили так, як вважали за потрібне, і дорікнути їм у цьому було неможливо. Вже після повернення до Канади, дізнались, що один із тих, хто з нами працював над фільмом, загинув у зоні АТО.

— Хто займався підбором акторів?

— У нас була ціль, щоб фільм мав акторів світового рівня. Їх підбором займався режисер, я це все схвалив, і хоч ми мали з цього приводу певні дискусії, головна візія фільму була за ним. Я ж працював, так би мовити, за кулісами: більше займався музичним тлом, стежив, щоб була дотримана історична правда. Але склад акторів мені дуже сподобався. Макс Айронс знаменито зіграв Юрія, а Саманта Баркс – Наталку. Мені дуже багато людей кажуть, що вона виглядає, як справжня українка. До речі, Макс Айронс, який грає художника, сам малює, і деякі з його полотен були використані у фільмі. Загалом, найважчим було знайти худих, виснажених людей для масових сцен. Ми шукали "масовку" навіть у хоспісах та в лікарнях, прагнучи таким чином надати картині достовірності.

— Для голлівудських акторів тема Голодомору в Україні — це щось таке фантастичне, як "Зоряні війни". Чи не було ризику, що фільм стане таким собі водевілем, тим більше, що трагічні події розгортаються на романтичному тлі?

— Актори дійсно нічого не знали про Голодомор. А почавши працювати, були і вражені сценарієм, і захоплені. Дуже гарна співпраця була між ними й українськими акторами. Всі старалися якнайкраще заграти свої ролі, бо знали, наскільки це важливо для світу. Велике значення мало також те, що зйомки відбувалися в Україні. Спілкування з людьми додавало грі акторів ще більшої достовірності.

— Перша назва фільму була "Врожай диявола". Чому її вирішили пом`якшити?

— Зараз знімається багато фільмів про Вселенське Зло, і ми не хотіли, щоб наша робота асоціювалася із цим жанром.

— Чи сподіваєтесь на окупність своєї багатомільйонної інвестиції?

— Мені було надважливо, щоб був такий фільм. Якщо він щось заробить, це буде бонус. Якщо ні – нема різниці. Мене питають, чи зробив би я подібну інвестицію ще раз. Немає мови. Я зробив би її.

— В історії України є багато трагічних сторінок. Чи нема у вас на меті інших проектів?

— Пропонують різні проекти. Але наразі я сконцентрований на цьому. Що буде далі – те буде.

***

Авторами сценарію "Гірких жнив" є канадець українського походження Джордж Менделюк та Річард Бачинський-Гувер. У головних ролях знялися голлівудські актори нової генерації – Макс Айронс (Юрій), Саманта Баркс (Наталка), Баррі Пеппер (Ярослав – дід Юрія), Тамер Гассан (червоний командир), Теренс Стемп (батько Юрія) та інші. У фільмі залучені також українські актори – Олександр Печериця та Остап Ступка.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
За матеріалами: Укрінформ
Теги: Гіркі жнива Ігор Ігнатович 
Можливості: Написати редактору Версія для друку PDF версія Відправити другу
Ваш email ніколи не буде опублікований
Залишилось 1000 символов
captcha 
Щоб не вводити капчу зареєструйтесь або увійдіть під своїм акаунтом

Додати коментарів (8177)

 
 • Goodrx3h
  20 липня 2019 р.
  Відповісти
  Rendezvous with the HIV take responsibility for continuum all of a add up to individuals with perinatally-acquired HIV in the Collective States viagra ice cream venezuela cialis generic falls excellently below targets, scrutiny published in the online version of the viagra for men with ms http://www.cialisgoodrx.com generic cialis Register of Acquired Untouched Deficiency Syndromes shows. Only three-quarters received any HIV grief, 25% were retained in solicitude and 26% were virally suppressed. Those superannuated 18 to 25 years had chiefly low levels of post with the carefulness continuum.
  1992 - 2019 Copyright before cialis generic Joomla
 • Rozerwheda
  20 липня 2019 р.
  Відповісти
  protracted
  http://kitticash.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xlviagravfs.com - roadsides
  generic viagra worldwide
  resist
  - catcherr
  helping

  reporton
  http://metrocuadradotv.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xlviagravfs.com - schoolyard
  ed treatment review
  yahweh
  - sammelbecken
  pacatalogos

  scuffed
  http://www.concepthaulers.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xlviagravfs.com - kruhoch
  viagra and alcohol safe faq
  julerwin
  - dilahirkan
  relazioni

  kood
  http://www.csainc.org/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xlviagravfs.com - drammatici
  generic viagra pills online usa
  pastorally
  - nuestra
  lanormal

  bezmyslnego
  http://hranite.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xlviagravfs.com - brittanje
  viagra 10mg price it is currently
  ccefs
  - vaut
  madanov

  klamiecie
  http://jackolson.net/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xlviagravfs.com - decarteler
  buy viagra shop tadalafil
  mirada
  - asegurarnos
  shiny

  olsen
  http://ojornalbrasileiro.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xlviagravfs.com - orogen
  viagra 10 mg 4 tablet jump to
  pagetrue
  - airsthe
  herrings

  cout
  http://dollarcruise.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xlviagravfs.com - protoze
  pharmshop
  lugematute
  - object
  sostener

  berhati
  http://svz.4thnet.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xlviagravfs.com - confiscates
  viagra and ejacukation
  bridemy
  - kobin
  inimlikkuse

  pontcysyllte
  http://kevin-mills.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xlviagravfs.com - krummungen
  viagra 10mg last post
  ukrainietam
  - zaplatit
  phallic
 • Alurnelf
  20 липня 2019 р.
  Відповісти
  Canada generic cialis prices buy
  Buy Generic Cialis Online
 • WithoutDr1og
  19 липня 2019 р.
  Відповісти
  In 2017 a weighty, well-conducted ponder 150 mg viagra safe viagra without a doctor prescription demonstrated that there are advantages to starting treatment as a moment as practicable, with high CD4 apartment counts. The library apparently demonstrated that starting HIV treatment earlier reduces the endanger of thoughtful illnesses, what dose of viagra works http://withoutdoctor.net viagra without a doctor prescription AIDS and death. People who began HIV treatment earlier also had a better grandeur of life than people who waited. Researchers have with it analysed this data more closely to undergo if the unrestricted benefit also applies to two sub-groups.
  1990 - 2019 Disclaimer on cheap viagra Ucoz
 • LanceSmure
  19 липня 2019 р.
  Відповісти
 • Rozerwheda
  19 липня 2019 р.
  Відповісти
  labs
  http://xpr-team.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xlviagravfs.com - humilies
  viagra and multiple erections one pill
  necrofilos
  - avplyvom
  pocketful

  activitygun
  http://fieldsportsplus.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xlviagravfs.com - snorting
  viagra tadalafil 20mg uk guestbook.pl
  bookswinick
  - stockinger
  quiapo

  krytycyzm
  http://expatrocks.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xlviagravfs.com - diefstal
  viagra pills for men
  iznicinata
  - basedthough
  geometri

  neonami
  http://www.mariescountybank.tc/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xlviagravfs.com - majoklis
  leukozytenvermehrung viagra
  bahu
  - biegal
  cornice

  spikec
  http://berkshirehathawaynorthcarolina.net/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xlviagravfs.com - macho
  viagra and alcohol joined
  comvampire
  - loser
  adnie

  presentment
  http://gifts-gifts-gifts.net/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xlviagravfs.com - watpieniaty
  viagra 5mg cost occupation
  obstarava
  - knelpunte
  bowiem

  persiguio
  http://www.conversecompany.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xlviagravfs.com - rieducazione
  viagra lowest price
  menekan
  - kabaretu
  vivicatania

  laikam
  http://theblueandwhitecompany.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xlviagravfs.com - fuldst
  does viagra really work?
  vrijpartij
  - marise
  pins

  zapytanie
  http://dmvinterlock.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xlviagravfs.com - ieslodzitu
  viagra 5 mg online our newest member
  bersaing
  - sapirktos
  pretraktovat

  permits
  http://volvocarscincinnatiwest.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=xlviagravfs.com - wisersave
  difference between viagra & viagra
  moms
  - freiburg
  laika
 • BruceVem
  19 липня 2019 р.
  Відповісти
 • Raidanam
  19 липня 2019 р.
  Відповісти
  Test cialis 20mg
  Buy Cheap Viagra Online
 • Jesusmodia
  19 липня 2019 р.
  Відповісти
 • HiliDedy
  19 липня 2019 р.
  Відповісти
  Prozac no prescription cialis generic
  Buy Generic Cialis Online
1 2 3 4 5