Головна Новини Супутникового телебачення Телекомпаній Інші новини Блоги Досьє Українські телекомпанії Світові телекомпанії Телеведучі Супутникові оператори Аналітика Україна Світ Інтерв'ю Спорт на ТБ Кіно Мультимедіа Фото Відео Супутникове ТБ Ключі до супутникових каналів Biss Cryptoworks Nagra Seca Viaccess Videoguard Таблиця частот Amos 4°W Astra 4.8° Е Hot-Bird 13°E Eutelsat W4 36°E Hellas Sat 39°E Экспресс АМ22 53°E ABS 1 75°E Ямал 201 90°E ТелеBIZ ТелеLIVE Backstage Live Телеляпи Інше Контакти

Володимир Мула

всі матеріали автора

Перший національний і українська мова: тяжко

Розмір тексту:   28 липня 2012 р., 19:37

Сьогодні Перший національний почав висвітлювати Олімпіаду. У перший день прямоефірними трансляціями канал тішив телегядачів не в повному обсязі, однак це можна "списати" на трансляцію Богослужінь.

Попри це, я б хотів поговорити трішки про інше.

Хотілося б підняти тему української мови в телеефірі. У розрекламованому проекті "Олімпійські пристрасті" української надзвичайно мало, а коли послухаєш одну з ведучих шоу Оксану Гутцайт і її суржик у прямому (!!!) ефірі - "спросити", "брігада" - одразу ж хапаєшся за голову і на підсвідомому рівні думаєш, що почулось. Однак після уважного слідкування за ведучою відразу ж стає зрозумілий рівень її "багатства" української мови. 

Про коментаторів я взагалі мовчу...

Безпреречно не всіх, однак деяких "акул мікрофону" слухати просто неможливо. Українською мовою вони володіють на примітивному рівні, під час коментування у них постійно зустрічаються суржики, на кшталт "красная шапочка", "спросити", "надо" і так далі.  Люди повторюють одне і те ж по кілька разів за ефір.

Чесно кажучи, віддає совковим регіональним ТБ! Агов, люди! Ви на цілу Україну працюєте!!! Ви до школи взагалі ходили, Буквар бачили?

Відповідно до всього вищесказаного виникає цілком логічне запитання до Президента НТКУ:

- Єгоре Андрійовичу, невже для висвітлення такої події як Олімпійські ігри не можна було залучити на канал професійних коментаторів? Чи хоча б послати цих "знавців" на курси або ж нагородити їх тлумачним словником української мови з завданням вивчити усе "от сих до сих"?

Боюсь, що відповідь на це питання знаходиться значно глибше. І поки в кожного в душі не буде бажання самовдосконалення і розуміння того, що це твоє, рідне, цим треба гордитись, - ніякий начальник, директор, шеф, Президент не зможе навести ладу ні на телебаченні, ні в нашій країні.

Далі буде...

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
За матеріалами: Телепростір
Теги: Перший національний 
Можливості: Написати редактору Версія для друку PDF версія Відправити другу

Коментарі вимкнені

Додати коментарів (24)

 
 • АЛЕКС
  28 липня 2012 р.
  Відповісти
  Та взагалі щось на нашому рідному державному національному телевізійному каналі забули рідну українську мову, телевізійних передач з українськими україномовними телеведучими щось не показують... Коли не включу - то російські фільми, то радянські, то ще якась російщина... Українське ПРО-ПА-ЛО!!! І що б це могло значити? Це жах! В своїй країні - нема свого телебачення!!! Національного!!!!!
 • Самотній Вовк
  28 липня 2012 р.
  Відповісти
  Так ото ж, перш ніж нав'яувати усій Україні єдину й неповторну україньську мову, Ви самі її до пуття вивчить. А то виходить, і російську забороняють, і з головного телеканалу суржик лунає. На біса мені Ваш суржик, коли рідна -- рсійська?
  • Володимир Мула
   28 липня 2012 р.
   Відповісти
   Хто вам нав'язує українську? Невже ви живучи в Україні не хочете знати, чути нормальну українську, а не суржик?
 • Зіновій
  28 липня 2012 р.
  Відповісти
  Нехай би перейменували цей канал,а то ранком,випадково,увімкнеш ,а там російський піп.Чому канал український?
 • ddd
  28 липня 2012 р.
  Відповісти
  Судя по роже этого вроде ,,русского,,!!!Он и родного языка не знает.А статья точно заказная.
  • Володимир Мула
   28 липня 2012 р.
   Відповісти
   Залізна логіка!
 • комуняка
  28 липня 2012 р.
  Відповісти
  Да достали вы уже своими языками... Сначала дай людям условия, в которых у них появится время на изучение языка. Я 2 года всего учил украинский в школе, досконально знаю русский, ну так заставляют же говорить на украинском на работе. И что у меня выйдет??? После работы мысли о том как бы с зарплатой выкрутиться. Итог- суржик. Так ату меня??
  Да, кстати, знаток "рідної культури та спадщини...", ГОРДОСТЬ-ОДИН ИЗ СМЕРТНЫХ ГРЕХОВ! так что нечего выпендриваться.
 • ДІД
  28 липня 2012 р.
  Відповісти
  А хто керує першим національним каналом-БЕНКЕНДОРФ і АРФУШ!!!"Щирі" українці!:((( І слава БОГУ,що журналісти каналу іще не перейшли на арабську мову і івріт! Хоча суржик-моветон для журналіста державного національного каналу.:(((
 • Алекс
  28 липня 2012 р.
  Відповісти
  Ну и дела. Что за дебил написал эту статью?
  Автор, ты что-то не понял из того, что тебе говорили комментаторы? По моему всем всё понятно.
  Тебе не нравится их произношение? Ну так не слушай.
  Только запомни: русский язык всегда был, есть и будет в ходу в Украине. И некрасиво, под именем олимпиады, писать дешёвые заказные статейки в угоду нацикам без роду и племени!
  • ДІД
   28 липня 2012 р.
   Відповісти
   Аексу.Всі розуміють,що для повного сприйняття тобою тексту коментарів на каналі повинен звучати такий рідний і зрозумілий кожному "русскоговорящему" відбірний МАТ!!!
  • Володимир Мула
   28 липня 2012 р.
   Відповісти
   Алекс, я що ви не зрозуміли, то у блозі йдеться про безграмотність працівників НТКУ...При чому тут вимова? Примітивізм ваших думок просто вражає....
  • Кадім
   28 липня 2012 р.
   Відповісти
   А до тебе це відношення не має! Для тебе особито і твого рівня виховання російська мова є найкраща особливо коли потрібно комусь нахамити або матом звернутись ,ти належиш до " особливо одарованих "людей )) а їм вистарчає лише одна мова , Мова хамства ! і незалежно на якій мові вони говорять.
  • Юрій
   28 липня 2012 р.
   Відповісти
   Ти, Алекс, навіть свою мову не зовсім знаєш, а берешся оцінювати іншу.
  • Pecheryanin
   28 липня 2012 р.
   Відповісти
   Та розмовляй ти на хоч якій мові. Але при єдиній умові - розмовляй ПРАВИЛЬНО.
  • я
   28 липня 2012 р.
   Відповісти
   А ну скажи тепер додик почему в России патриот это хорошо а патриот Украины это сразу "нацик"?
  • Одесса
   28 липня 2012 р.
   Відповісти
   Собирайся-ка ты, москалик, на историческую родину! Украина-для украинцев! Хотя бы сознанием! Либо не видать нам порядка!
  • ирина
   28 липня 2012 р.
   Відповісти
   Алекс! Речь не о русском или украинском языках,а о элементарной безграмотности,когда люди не владеют ни одним из этих языков. Стыдно слушать таких горе-ведущих и стыдно за руководство телекомпаний.
  • Михаил
   28 липня 2012 р.
   Відповісти
   Алекс, тебе нужно переехать в Россию
   • Mari
    28 липня 2012 р.
    Відповісти
    А тебе лучше оставаться на бандеровщине, а не советы тут давать.
    • Юрій
     28 липня 2012 р.
     Відповісти
     І чого це ти така дура Марі. Якщо на заході - то "бандерівець", а якщо на сході - то "кацап", якщо по українськи говорить - то "нацик", а якщо на російській - то "патріот". Єхала би ти до росії, мабуть легше було би тобі.
 • qwer
  28 липня 2012 р.
  Відповісти
  ось наслідки Ківаловщини.
 • Юрій
  28 липня 2012 р.
  Відповісти
  А ще ця ведуча кылька рвзів ужила слово "непредсказуемЫЙ" ЗАМІСТЬ НЕПЕРЕДБАЧЕНИЙ українською.
  • микола
   28 липня 2012 р.
   Відповісти
   на кол цю щлюху
  • Валентин
   28 липня 2012 р.
   Відповісти
   Маленька поправочка..."непредсказуемЫЙ" перекладається як "непередбачуваний"...sorry...