Головна Новини Супутникового телебачення Телекомпаній Інші новини Блоги Досьє Українські телекомпанії Світові телекомпанії Телеведучі Супутникові оператори Аналітика Україна Світ Інтерв'ю Спорт на ТБ Кіно Мультимедіа Фото Відео Супутникове ТБ Ключі до супутникових каналів Biss Cryptoworks Nagra Seca Viaccess Videoguard Таблиця частот Amos 4°W Astra 4.8° Е Hot-Bird 13°E Eutelsat W4 36°E Hellas Sat 39°E Экспресс АМ22 53°E ABS 1 75°E Ямал 201 90°E ТелеBIZ ТелеLIVE Backstage Live Телеляпи Інше Контакти

Володимир Мула

всі матеріали автора

А ви знали, скільки українців проживає в Чикаго?

Розмір тексту:   17 квітня 2016 р., 11:30

Майже місяць пройшов від повернення із моєї мабуть що найкарколомнішої поїздки по Америці. За цей час я не лише повернувся у звичну водойму, де продовжують закривати двері перед самим носом і лізти по головах не вибачаючись, а й почав "розгрібати" увесь відзнятий матеріал. Основний торт у якості повнометражного документального фільму буде готовий наприкінці року. А найближчим часом від нас ви побачите невеличкі сюжети, які будуть об'єднані одним інформаційно-пізнавальним циклом під назвою "Американська Мрія Comeback".

У першому випуску мова піде про українські медіа в Чикаго. Саме у Чикаго, за словами діЯспорян, проживає близько 300 тисяч українців. Чесно кажучи, наших там - значно більше. Кожного дня на вулицях мегаполісу можна зустріти автівку із українським стягом чи тризубом на бампері. Але як порахуєш? Хтось без документів, хтось відверто "забив" на Україну, бо задовбався її підтримувати і чути у відповідь "зрадник - їдь у свою Америку", хтось із грін-картою, але не відмічається у посольстві, яке, до слова, фактично нічого не робить, проте існує...Одним словом - порахувати нереально, втім віримо на слово.

У "Місті вітрів" працюють три україномовні радіостанції, виходить найстаріша незалежна україномовна газета, функціонують український банк, школа, клініка, музей і магазин. Англійську мову вчити все одно треба - розслабтеся! Сало із собою не протягнеш, але купити на місці можна - $36 за кілограм, борщове задоволення потягне на $5, проїзд на метрі - $2,5. У клуб можна зайти на шару маючи знайомих поляків, а у будинку МакКалістерів таки так - ніхто не живе!

Мало хто знає, але до розбудови Чикаго приклалися й українці. На початку XX століття за неофіційними даними у "Місті вітрів" проживало близько 25 тис наших співвітчизників...

"Американська Мрія. Comeback". Випуск 1. Українські медіа в Чикаго

У повоєнний період їх кількість досягла позначки 60 тис...Народ їхав і їхав...Створював церкви, започатковував бізнес, організовував товариства та викуповував землю...На одній із таких ділянок зараз знаходиться модерний храм св. Йосифа Обручника вартістю 1 млн 750 тис доларів!!! Що цікаво - архітектура і розміщення церкви дає змогу пілотам літаків виходити на правильний курс аеропорта О'Хара.

Поблизу церкви знаходиться єдиний в Чикаго (як я зрозумів) український магазин. Там є все - починаючи від пігулок і закінчуючи карпатським чаєм. Однак ми перевагу віддали ... чебурекам. Рекомендую!

"Американська Мрія. Comeback". Випуск 2. Українське Чикаго

Спостерігати за проектом можна в офіційних пабліках "Американської Мрії":

Facebook - https://www.facebook.com/AmerykanskaMriya
вКонтакте - https://vk.com/amerykanskamriya
Instagram - https://instagram.com/amerykanskamriya

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
За матеріалами: Телепростір
Можливості: Написати редактору Версія для друку PDF версія Відправити другу

Коментарі вимкнені

Додати коментарів (0)

Додай коментар першим