Головна Новини Супутникового телебачення Телекомпаній Інші новини Блоги Досьє Українські телекомпанії Світові телекомпанії Телеведучі Супутникові оператори Аналітика Україна Світ Інтерв'ю Спорт на ТБ Кіно Мультимедіа Фото Відео Супутникове ТБ Ключі до супутникових каналів Biss Cryptoworks Nagra Seca Viaccess Videoguard Таблиця частот Amos 4°W Astra 4.8° Е Hot-Bird 13°E Eutelsat W4 36°E Hellas Sat 39°E Экспресс АМ22 53°E ABS 1 75°E Ямал 201 90°E ТелеBIZ ТелеLIVE Backstage Live Телеляпи Інше Контакти

Олександр Денисов: "Розглядаємо можливість створення спортивного каналу"

Розмір тексту:   Розділ: Ексклюзив Опублікував: Володимир Мула11 лютого 2011 р., 16:20
Олександр Денисов: "Розглядаємо можливість створення спортивного каналу"
Олександр Денисов

Олександр Денисов працює у медіагрупі "Україна" з 2001 року. За цей період він зумів пройти непростий шлях від редактора відділу спорту ТРК "Україна" до директора телеканалу "Футбол". У ексклюзивному інтерв'ю Телепростору Олександр поділився враженнями від роботи з Володимиром Маслаченком, розповів про запуск телеканалу "Футбол +", ймовірне створення спортивного каналу, перспективи HD мовлення та авторську програму "Футбольний уїк-енд", яка з 20 січня виходитиме в ефір з нової студії.

- Свого часу ви проходили стажування на каналах "НТВ Плюс". Розкажіть про цей досвід.

- Я прийшов на телеканал "Україна", коли компанія стала власністю СКМ. У керівництва з’явились нові плани та завдання. Компанія домовилася з "НТВ" про те, що ми у приватному порядку приїдемо на канал, і не хто-небудь, а сам Володимир Маслаченко зможе виділити для нас час (близько 10 днів) і буде з нами займатись.

Заняття проходили досить цікаво. Це не були лекції, ми могли просто сидіти з ним і розмовляти про футбол, хоча з ним розмовляти складно - ти перебуваєш у позиції вдячного слухача, оскільки коли Маслаченко починав говорити, і це могло тривати 3-4 години. Пригадую, як під час однієї з таких розмов ми паралельно дивилися якийсь поєдинок, потім він різко обірвав свою розповідь і сказав: "Так, перший тайм закінчився, розкажіть, що там відбувалося". На що ми нічого не змогли відповісти, оскільки не розуміли ще гру з точки зору тактики і т.д. А він якраз і розповідав нам, як потрібно розуміти футбол, як потрібно підходити до написання сюжетів, а також до роботи у студії. Головний його "посил" був таким: "Завжди має залишатися деяка чайна ложечка незадоволення навіть тоді, коли здається, що робота виконана на відмінно". Тобто завжди потрібно шукати якісь моменти, знаходити те, що можна зробити ще краще.

Він показував нам "НТВ" у тому вигляді, в якому канал був на той час: їхні студії, коментаторський склад. Робота з таким метром як Володимир Микитович - безцінний досвід.

denisov_int

- Коли планується запуск телеканалу "Футбол+"?

- Судячи з усього, "Футбол+" у лютому запущений не буде. Ми не можемо оплатити ліцензійний збір, формула розрахунку якого до цього часу не прорахована Кабміном. Сподіваємося, що ми це зробимо в березні.

- На який період укладений контракт на показ АПЛ та інших чемпіонатів?

- Договір з АПЛ у нас укладений на 3 роки. Але контракти бувають різні. Серія А наразі пропонує контракт, здається, на 2 роки, французька Ліга 1 – на 4 сезони. Це, в принципі, стандартні терміни, які пов’язані з антимонопольним законодавством Євросоюзу - одна компанія не може викупити на 10 років права на показ чемпіонату, оскільки має бути сформована конкурентна база. Тому всі наші чинні контракти – це, в середньому, трирічні угоди.

- ТК "Футбол" - офіційний транслятор УПЛ. Чи будете ви продовжувати практикувати перед- та післяматчеві студії під час трансляцій?

- З появою нової надсучасної телевізійної студії телеканалу "Футбол" комбінацій для творчості у нас з’явилося багато: відтепер ефір можна вести із нової студії, поєднуючи його зі студією на стадіоні. На знакових матчах УПЛ такі студії однозначно будуть.

Ось зараз на матчі "Металіст" – "Байєр" спробуємо поруч з коментатором поставити камеру, щоб він у перерві міг на камеру спілкуватися з нашою київською студією.

Ми постійно щось вигадуємо, розробляємо, оскільки глядач любить live, любить живий футбол. І коли до цього додається ще й жива дискусія – це завжди вітається, адже футбольний вболівальник любить поговорити про футбол, що підтверджують й численні повідомлення на різноманітних форумах в Інтернеті.

- Чи не задумувались ви над мовленням у HD якості?

- Перш ніж починати говорити про HD мовлення, потрібно з’ясувати, чи потрібне воно взагалі на даному етапі. Телеканал "Футбол" скоріше не нішевий, а тематичний, оскільки футбол люблять мільйони людей. Який відсоток з них сьогодні володіє комплектами для прийому HD каналів? Я думаю, що не дуже великий. Але це лише одна проблема. Інша полягає в тому, хто і як поширює HD сигнал: ми співпрацюємо, наприклад, з Viasat, однак наразі ця компанія таку послугу не надає.

Якщо ми говоримо про кабельне телебачення, то значна частина абонентів - це люди, які підписуються на аналогове мовлення, а не на цифрове. Тобто "цифру" на сьогодні дивляться дуже мало користувачів. Хоча все обладнання на каналі встановлювалось з позиції HD Ready.  Тому як тільки така необхідність з’явиться, ми одразу зможемо перейти на HD.

denisov_int2

- Розмірковуєте над придбанням HD ПТС?

- Так, адже ми транслюємо міжнародні турніри, і для потреб нашої медіагрупи вона б знадобилася. Зараз ми розглядаємо два варіанти: придбання або лізинг. Оберемо прийнятніший варіант. Зазначу лише, що техніка має відповідати рівню фіналу Ліги чемпіонів.

- Чи є у ваших планах запуск спортивного телеканалу?

- На сьогодні ми тільки розглядаємо таку можливість. У нас є канал "Футбол" з українським і закордонним футболом, все готово до запуску "Футбол+", який буде присвячений тільки закордонному футболу.

Зараз ми думаємо над створенням каналу "Спорт", оскільки інші види спорту в Україні забуті телебаченням. Хоча ми знаємо, що у нас в країні чудовий бокс, хороший баскетбол, волейбол та гандбол. Є люди, які інвестують душу та кошти в кінний спорт та інші види. Ми зараз розглядаємо можливість запуску каналу "Спорт", зважуємо це з точки зору бізнесу - чи буде він такий же популярний та затребуваний, як канал "Футбол". Ми повинні доопрацювати і дійти висновку, які кошти ми будемо інвестувати, що ми там будемо показувати.

Зараз ми думаємо над створенням каналу "Спорт", оскільки інші види спорту в Україні забуті телебаченням

Якщо говорити про спортивний HD канал, то його ще простіше зробити. Ми можемо придбати права на показ інших видів спорту, що транслюються в HD, і додати до них ті футбольні матчі, які вже є у HD якості: у Франції – 2, Іспанії – 2 чи 3, у Німеччині центральні матчі завжди в HD, а у Англії, починаючи із цього сезону, всі матчі туру транслюються в HD.

Проблеми створити такий канал немає. Інша справа – хто його буде дивитись? Як на ньому будувати бізнес? Чи захочуть кабельні оператори транслювати цей канал? Вони ж можуть сказати, що їм це нецікаво, оскільки споживчий попит не такий великий.

- Зараз ви тісно співпрацюєте із супутниковою платформою Viasat та кабельними операторами. Не плануєте виходити на російський ринок?

- Щоб виходити на російський ринок, нам потрібно купувати ліцензію на право мовлення на території РФ. А це буде дуже дорого. Там уже є свій гравець "НТВ Плюс", із яким нам доведеться вести жорстку боротьбу.

- До Євро 2012 на каналі будуть запущені якісь проекти?

- На самому каналі, звичайно, з’явиться низка тематичних програм, але для початку ми повинні відштовхуватись від того, чи будемо ми транслювати Євро-2012. І якщо будемо, то яку частину, оскільки Перший національний заявив, що не продаватиме субліцензію. Якщо Євро буде на каналі, ми зробимо цілодобовий ефір, присвячений чемпіонату.

- "Футбольний уїк-енд" повертається в ефір 20 лютого? Що нового з’явиться у програмі?

- Проект виходитиме в ефір з нової студії, яка виконана у стилі хай-тек. На спеціальному екрані відображатимуться теми, що будуть обговорюватись у програмі. Можливо, ми будемо виходити на прямий зв’язок із гостями, тобто робитимемо телеміст. Але сказати, що нова студія на вигляд принципово відрізнятиметься від попередньої, я не можу: там не буде крісел, дивану, я, як завжди, стоятиму за пюпітром.

Щонеділі з цієї студії виходитиме "Футбольний уїк-енд", а серед тижня вона трансформуватиметься і з неї робитимуться декілька тематичних програм телеканалу "Футбол": проект "Один на один", а також оглядова програма про український і європейський футбол.

У самому "Футбольному уїк-енді" ми запустимо нову рубрику під назвою "Курс Євро". Вона не буде щотижневою. Рубрика буде час від часу з’являтися у програмі тоді, коли це буде необхідно. У ній ми будемо розповідати про пов’язані з чемпіонатом з футбольної точки зору речі.

- Чому торік програма "Футбольний уїк-енд" не була заявлена на премію "Телетріумф"?

- Отримавши статуетку "Телетріумфа" у 2009 році, ми зробили паузу і, таким чином, дали змогу іншим відчути смак перемоги. Цього року, можливо, знову будемо подавати заявку.

denisov_int4

- Як ви взагалі ставитесь до інших футбольних програм на українському ТБ?

- Абсолютно нормально. Я радий, що такі програми з’явились, адже конкуренція – це двигун усього. У журналістів з’являється мотивація, вони прагнуть удосконалюватись. Я знаю всіх людей, що працюють над усіма футбольними програмами, які на сьогоднішній день існують в Україні, і я не хотів би когось із них виділяти, щоб не образити. Видно бажання та прагнення щось зробити і, тим самим, скласти конкуренцію "Футбольному уїк-енду".

- Як ви ставитесь до такого явища як "картшаринг"?

- Цікаве запитання. А як Луї Віттон ставиться до тих сумок, якими торгують у нас на центральному ринку? Це питання, яке, на мій погляд, має турбувати не тільки українських мовників, а й усіх у цілому світі, адже це грубе порушення, з яким поки не знають як боротися.

denisov_int5

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Можливості: Написати редактору Версія для друку PDF версія Відправити другу

Коментарі вимкнені

Додати коментарів (1)

 
  • nick
    12 лютого 2011 р.
    Відповісти
    Видно,что чувак нехило бухает.