Головна Новини Супутникового телебачення Телекомпаній Інші новини Блоги Досьє Українські телекомпанії Світові телекомпанії Телеведучі Супутникові оператори Аналітика Україна Світ Інтерв'ю Спорт на ТБ Кіно Мультимедіа Фото Відео Супутникове ТБ Ключі до супутникових каналів Biss Cryptoworks Nagra Seca Viaccess Videoguard Таблиця частот Amos 4°W Astra 4.8° Е Hot-Bird 13°E Eutelsat W4 36°E Hellas Sat 39°E Экспресс АМ22 53°E ABS 1 75°E Ямал 201 90°E ТелеBIZ ТелеLIVE Backstage Live Телеляпи Інше Контакти

Продюсер фільму "Гіркі жнива": "Проінвестував такий проект би ще раз"

Розмір тексту:   Розділ: Інтерв'ю Опублікував: Володимир Мула1 березня 2017 р., 11:45
Продюсер фільму "Гіркі жнива": "Проінвестував такий проект би ще раз"

На великі екрани України вийшов канадський фільм "Гіркі жнива", в основу якого покладені страшні події Голодомору 1932-33 років. Те, що фільм про трагедію українського народу зняли саме в Канаді, зрозуміло: значну частину населення там складають українські емігранти, які свого часу вирушали за океан або в пошуках кращої долі, або й рятуючись від комуністичних репресій.

Саме в такій сім'ї – вихідців із Львівщини Ігнатовичів — уже в Торонто народився син Ігор (Ян), який став продюсером "Гірких жнив". Ні його рідні, ні він сам ніколи не знали, що таке Голод — отой, який доводив до божевілля, ставав причиною канібалізму, примушував людей їсти котів, собак, щурів і хрущів, вишукувати на полях мерзлу гнилу картоплю.

Проте часова і територіальна дистанція не зробили для нього чужим біль українського народу. І коли режисер Джордж Менделюк звернувся до бізнесмена, мецената та інвестора Ігоря Ігнатовича, той без вагань погодився вкласти у зйомки мільйони доларів.

Продюсер особисто представив стрічку у Львові. Тут він зустрівся із науково-викладацьким складом і студентами університету "Львівська політехніка", львів'янами, яким розповів про власну мотивацію культурницької інвестиції.

— Пане Ігорю, жителі Західної України, на щастя, не зазнали такої трагедії, як їх сусіди за Збручем. Звідки і в якому віці ви дізналися про Голодомор? Що спонукало вас вкласти такі значні кошти у цю стрічку?

— Як до мене прийшла ідея? Я був дуже зацікавлений у зйомках цього фільму, бо в західному світі знань про Голодомор майже не існує. Знає лише українська діаспора та деякі вчені, які займаються цією темою. І я подумав, що створити такий фільм за допомогою сучасної техніки – це не тільки викликати зацікавлення західного глядача, але й нагода поширити знання про Голодомор. Моя ціль і мрія була і є, щоб у західному світі розумні й освічені люди побачили цей фільм. І ми вже маємо здивовані і захоплені відгуки. Люди, які студіювали в університетах, зазначають, що раніше майже не чули про цей злочин. Вони кажуть: як це можливо, що про це не говорили ні в школах, ні в університетах. Так що це відразу дає натхнення на дискусію, під час якої проводяться паралелі з сучасністю.

Адже щоб зрозуміти будь-яку країну, треба знати її історію, переживання людей. І нашу українську історію треба чужинцям зрозуміти. Голодомор — це надзвичайно важлива і болюча сторінка української історії, відкрита до сьогодні рана. Вона мусить загоїтися, а для цього потрібно на цю тему говорити. І тепер, власне, буде нагода почати говорити про це у західному світі, вклинитись зі своїм минулим у концепцію сьогоднішнього політичного, дуже бурхливого і неспокійного, клімату, щоб було більше зрозуміло, якою є Україна, і які у неї відносини з Росією, як вони складалися протягом століть.

— Чи були у вашій родині потерпілі від комуністичного режиму?

— Я народився у Торонто, моя мама — з-під Львова, батько із Дрогобиччини. Під час Другої світової війни вони втекли від комуністів до Канади. Але деякі з родичів, хто залишився, потерпіли. Моєї дружини родина дуже потерпіла, а з батькової в Україні залишився лише один стрийко, якому було 15 років. Коли прийшли комуністи, то його як родича зрадників народу засудили на 15 років.

Загалом немає українця, який не потерпів би від сталінського і комуністичного терору. Так що я чув про ці злодіяння не тільки у канадській і в українській школах, до яких ходив, але й у сім`ї. Правда, небагато, бо в той час досить інформації про Голодомор не було навіть у Канаді. Сталін свого часу багато зробив, щоб приховати цю інформацію. Але поволі дослідники робили свою справу. Чимало інформації вийшло після розпаду Радянського Союзу, бо тоді відкрили всі документи і архіви КДБ. Тоді про українську трагедію почали говорити більше.

— У яких країнах будуть показані "Гіркі жнива"?

— Ми вже маємо договори із 45 країнами світу, тобто фільм буде показаний на кожному континенті. І мова лише про демонстрацію на великих екранах в кінотеатрах. Поза тим, ми вже доходимо до 100 країн, де він буде показаний по телебаченню. А з часом будемо розповсюджувати стрічку на дисках у країнах, які не можуть собі дозволити купити фільм, але хочуть його побачити.

— Чи було зацікавлення з Росії?

— Поки що не не було. Ми хочемо досягти резонансу у світі, а тоді, можливо, і там захочуть його побачити.

— Наскільки мені відомо, сценарій фільму змінювали 12 разів. Чим це було викликано? Що додавали і що вилучали із сюжету?

— Це є нормальна річ. Кожен фільм, кожен сценарій під час зйомок зазнає змін. Трапляється, його переробляють і по 20-25 разів. От і ми старалися, щоб було все краще і краще. І врешті дійшли до моменту, що можна було б ще виправляти, але фільм був уже готовий (сміється).

— Фільм демонструвався в рамках Берлінале і Каннського фестивалю? Як сприйняла сита Європа правду про голод в Україні?

— Ми не показували фільму офіційно ні в Каннах, ні на Берлінале. То були приватні покази дистриб’юторам. Так само було і в Америці, і на  інших фестивалях. Це не були публічні виступи, бо ми хотіли заручитися договорами з усіма. І насамперед, зі Сполученими Штатами. 24 лютого (на день пізніше, ніж в Україні, — ред.) розпочався показ по всій Америці.

— Резонансу ще не знаєте?

— Ще не знаємо, але чуємо, що є велике зацікавлення між діаспорою і не тільки, але й серед людей інших національностей, які слідкують за політичними подіями в Україні. Ми також мали спеціальний показ у Вашингтоні, Нью-Йорку, а також у Кембриджському університеті, в Лондоні, а тепер у Києві та у Львові, після чого буде канадська прем`єра. Скрізь фільм викликає величезне розчулення.

— Чи не було спроб зашкодити зйомкам фільму, якихось негативних меседжів із Москви тощо?

— Ми почали зйомки майже таємно, бо тоді ще при владі в Україні був Янукович, і якби дізналась преса, телебачення, був розголос, я певний, що він би відреагував. А так все робилося тихенько, щоб ніхто не знав. Хотіли спокійно завершити роботу, а тоді вже говорити про неї. Ми фільмували протягом 35 днів в Україні, і за два дні до завершення роботи Янукович проголосив, що не йде до Європи, а йде до Москви. Через два дні ми виїхали, а після того почався Майдан, і Януковичу вже було не до фільму. Через пару місяців ми повернулися, щоб відзняти сцени в інших місцях. Тоді вже було важче. Бо багато з тих, хто з нами працював над фільмом, вдень були на знімальному майданчику, а ввечері йшли на Майдан. І ми навіть просили, щоб вони не йшли, бо там було небезпечно, і на роботу приходили невиспаними, але люди чинили так, як вважали за потрібне, і дорікнути їм у цьому було неможливо. Вже після повернення до Канади, дізнались, що один із тих, хто з нами працював над фільмом, загинув у зоні АТО.

— Хто займався підбором акторів?

— У нас була ціль, щоб фільм мав акторів світового рівня. Їх підбором займався режисер, я це все схвалив, і хоч ми мали з цього приводу певні дискусії, головна візія фільму була за ним. Я ж працював, так би мовити, за кулісами: більше займався музичним тлом, стежив, щоб була дотримана історична правда. Але склад акторів мені дуже сподобався. Макс Айронс знаменито зіграв Юрія, а Саманта Баркс – Наталку. Мені дуже багато людей кажуть, що вона виглядає, як справжня українка. До речі, Макс Айронс, який грає художника, сам малює, і деякі з його полотен були використані у фільмі. Загалом, найважчим було знайти худих, виснажених людей для масових сцен. Ми шукали "масовку" навіть у хоспісах та в лікарнях, прагнучи таким чином надати картині достовірності.

— Для голлівудських акторів тема Голодомору в Україні — це щось таке фантастичне, як "Зоряні війни". Чи не було ризику, що фільм стане таким собі водевілем, тим більше, що трагічні події розгортаються на романтичному тлі?

— Актори дійсно нічого не знали про Голодомор. А почавши працювати, були і вражені сценарієм, і захоплені. Дуже гарна співпраця була між ними й українськими акторами. Всі старалися якнайкраще заграти свої ролі, бо знали, наскільки це важливо для світу. Велике значення мало також те, що зйомки відбувалися в Україні. Спілкування з людьми додавало грі акторів ще більшої достовірності.

— Перша назва фільму була "Врожай диявола". Чому її вирішили пом`якшити?

— Зараз знімається багато фільмів про Вселенське Зло, і ми не хотіли, щоб наша робота асоціювалася із цим жанром.

— Чи сподіваєтесь на окупність своєї багатомільйонної інвестиції?

— Мені було надважливо, щоб був такий фільм. Якщо він щось заробить, це буде бонус. Якщо ні – нема різниці. Мене питають, чи зробив би я подібну інвестицію ще раз. Немає мови. Я зробив би її.

— В історії України є багато трагічних сторінок. Чи нема у вас на меті інших проектів?

— Пропонують різні проекти. Але наразі я сконцентрований на цьому. Що буде далі – те буде.

***

Авторами сценарію "Гірких жнив" є канадець українського походження Джордж Менделюк та Річард Бачинський-Гувер. У головних ролях знялися голлівудські актори нової генерації – Макс Айронс (Юрій), Саманта Баркс (Наталка), Баррі Пеппер (Ярослав – дід Юрія), Тамер Гассан (червоний командир), Теренс Стемп (батько Юрія) та інші. У фільмі залучені також українські актори – Олександр Печериця та Остап Ступка.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
За матеріалами: Укрінформ
Теги: Гіркі жнива Ігор Ігнатович 
Можливості: Написати редактору Версія для друку PDF версія Відправити другу
Ваш email ніколи не буде опублікований
Залишилось 1000 символов
captcha 
Щоб не вводити капчу зареєструйтесь або увійдіть під своїм акаунтом

Додати коментарів (10062)

 
 • bamrEvify
  26 лютого 2020 р.
  Відповісти
  need payday loan http://paydayloanvdu.com/ - payday loan companies online payday loan instant cash payday loan payday loan today
 • Marlonwbfo
  26 лютого 2020 р.
  Відповісти
  It is pretty worth enough for me. Unfortunately, I wasn’t prepared enough. My current boyfriend of three years is 45 years old, and I’m only 26. Don’t ask people. I find that they play less of the games I’m used to when dating the younger ones. Should you loved this informative article and you would love to receive details regarding buy viagra i implore you to visit our own page. On eHealthMe, you can have drugs reviewed by qualified professionals like 5 million people do in Medicare, and even better. I just have a natural desire for guys who are that much older than I am.

 • Letitiagriv
  26 лютого 2020 р.
  Відповісти
  Johnson syndrome, yellow slough appear to stop and talk of patients induce membranous nephropathy. A person through the left, cerebral sulci are not in 2-3 unit bar can be ready to avoid precipitating factors: stop production of cases for at menstruation. If you have almost any concerns concerning wherever along with how you can use viagra for sale, you possibly can e mail us with our web site. Fortunately these are not nearly as intensive as the ones we had to complete whilst we were still smoking.

 • egbbwourb
  26 лютого 2020 р.
  Відповісти
  fast cash title loans http://fastcashloansvfl.com/ - payday loans fast uk fast cash loan up to $5000 get a payday loan fast online free fast payday loans
 • efefchina
  26 лютого 2020 р.
  Відповісти
  real payday loans http://paydayloansyja.com/ - how to consolidate payday loans fast online payday loans payday loans with no direct deposit fax payday loans
 • Tezryzew
  25 лютого 2020 р.
  Відповісти
  cialis 20mg dosage total members
  http://genviagrafx.com - buy cheap viagra online
  cialis 20mg icq number
  viagra for sale for men
  - online canadian pharmacy cialis
  cialis dosage when to take statistics
 • Pevrojex
  25 лютого 2020 р.
  Відповісти
  cialis 10mg vs 20mg posts
  http://genviagrabst.com - generic viagra usa
  have nightmares when taking cialis
  viagra online canada pharmacy
  - buy cialis online faq
  cialis compatability with other medication
 • Tezryzew
  25 лютого 2020 р.
  Відповісти
  natural alternative ti cialis
  http://genviagrafx.com - viagra 100mg online
  cialis online cheap usergroups
  viagra without prescription
  - cialis+viagra
  compare viagra,cialis and levitra
 • offitmed
  25 лютого 2020 р.
  Відповісти
  Regards. Loads of write ups. viagra viagra en ligne livraison 24h
 • diappy
  25 лютого 2020 р.
  Відповісти
  Awesome stuff. Cheers. charlotte cbd
1 2 3 4 5