Головна Новини Супутникового телебачення Телекомпаній Інші новини Блоги Досьє Українські телекомпанії Світові телекомпанії Телеведучі Супутникові оператори Аналітика Україна Світ Інтерв'ю Спорт на ТБ Кіно Мультимедіа Фото Відео Супутникове ТБ Ключі до супутникових каналів Biss Cryptoworks Nagra Seca Viaccess Videoguard Таблиця частот Amos 4°W Astra 4.8° Е Hot-Bird 13°E Eutelsat W4 36°E Hellas Sat 39°E Экспресс АМ22 53°E ABS 1 75°E Ямал 201 90°E ТелеBIZ ТелеLIVE Backstage Live Телеляпи Інше Контакти

Культовому серіалу "Гостя з майбутнього" виповнилося 30 років

Розмір тексту:   Розділ: Кіно Опублікував: Володимир Мула26 березня 2015 р., 08:07
Культовому серіалу "Гостя з майбутнього" виповнилося 30 років

Рівно тридцять років тому - 25 березня 1985 - почався показ "Гості з майбутнього" - серіалу Павла Арсенова, знятого за мотивами повісті Кіра Буличова "Сто років тому вперед".

Згідно з сюжетом, школярка 21 століття Аліса опиняється в минулому, куди вона потрапляє слідом за московським школярем з 1984 року Колею Герасимовим, що врятували мієлофон (пристрій для читання думок в творах Кіра Буличова) від космічних піратів Криса та Веселуна У.

 

Для майже всього покоління старше 35 років цей серіал став одним з перших і мало не головним дитячим телефільмом.

А зараз - можливістю зробити ностальгічне подорож у дитинство.

Аліса vs Термінатор

У середині 1980-х вийшло два шедеври кінофантастики про подорожі в часі: "Термінатор" Джеймса Кемерона в 1984 році, згідно з яким в майбутньому влада отримала роботи.

Однак все закінчувалося добре - причому кілька разів: на сьогоднішній день знято чотири "Термінатора", і очікується ще три найближчим часом.



В один час із "Термінатором" в СРСР знімалася "Гостя з майбутнього" - кіно більш добре, хоч і представлений в ньому кінець 21 століття не цілком райдужний.

Так, там є космічні пірати, які заради цінного мієлофона готові на будь-які злочини.

Невизначене сьогодення

Реалістично описати майбутнє важко, а придумати, яким воно буде насправді, ще важче.

Світ "Гості з майбутнього" відстає від теперішнього мінімум на два покоління, і за решту 70 років, звичайно, можливо все: винахід машини часу і створення відповідного інституту, будівництво космопорту десь у передмісті столиці.


З антигравітацією також є час розібратися - якщо, звичайно, людство не витратить його на різноманітні конфлікти.

Аліса і конспірологія

Сто років - це досить довгий термін, але в "Гості з майбутнього" є і передбачення ближчого майбутнього: в самому кінці Аліса розповідає своїм новим друзям про їхню долю.

Зрозуміло, ніякого розвалу СРСР в її пророцтві немає, а московські школярі 1984, за її словами, проживуть звичайні життя, визначене їм долею і партією: хтось стане письменником-фантастом, хтось - мамою, а хтось винайде ту саму машину часу. І зрозуміло, ці передбачення так і не збулися.


Дисонанс, який виникає від порівняння кінцівки цього фільму з реальною історією, вимагав свого виходу.

З поширенням інтернет-відеосервісів з'явилися пародії, де Аліса пророкує радянським школярам майбутнє повій, банкірів та інших представників нового часу.

В одній замітці взагалі було висловлено припущення, що світ Аліси сформувався після третьої світової війни.

Навіть робот Вертер (одна з найяскравіших ролей Євгенія Герасимова, нині - політичного діяча, голови комісії Мосміськдуми з культури і масових комунікацій) - застаріла військова розробка, залишена в Інституті часу з ностальгії; так що розповідати правду було просто не можна.

Все можливе - про майбутнє і Кір Буличов намагався особливо не писати (з книг навіть незрозуміло, яким буде суспільний лад), а у фільмі Арсенова воно взагалі показане дуже і дуже умовно, що дає великий простір для фантазії.

До перемоги комунізму

Версія про третю світову війну, звичайно, гарна, але неправильна.

У СРСР з майбутнім все було добре, і навіть без згадки неодмінної побудови комунізму там в основному панує мир і спокій, а війни та пригоди - доля інших, далеких і менш розвинених планет, і лише іноді вони стосуються безпосередньо Землі.

Такий "Світ Полудня" братів Стругацьких або описане в романах Олександра Казанцева і Івана Єфремова майбутнє.

Так само було і у Кіра Буличова, який описував навіть не сам світ, який буде в кінці 21 століття, а місце дитини в ньому.

Його герої-школярі отримували те, чого не вистачало їх одноліткам в сьогоденні, те, про що вони могли тільки мріяти. Космічні польоти до далеких і небезпечним планетам, невідомим науці істоти, можливість швидко потрапити куди завгодно - не тільки в просторі, але і в часі.

І небезпечних космічних піратів, яких легко перемогти за допомогою справжніх друзів. Фільм "Гостя з майбутнього" показав їм все це, а заодно подарував і ще дещо.

Краща дівчинка в СРСР

Алісу радянські діти знали і до "Гості": твори Кіра Буличова і самі по собі були досить популярні, а в 1981 році вийшов чудовий мультфільм Романа Качанова "Таємниця третьої планет". Але у фільмі глядачі побачили зовсім іншу Алісу - милу дівчинку з неземними очима.

12-річна московська школярка Наташа Гусєва вже до кінця першої серії закохала в себе всіх хлопчаків. Вона отримувала тонни листів, їй присвячували вірші - загалом, її можна було назвати справжньою кінозіркою.

Дивно, що "культ Аліси" не допоміг зіграла її стати професійною актрисою (вона, втім, і сама, здається, не сильно цього хотіла).

Московська школярка знялася в декількох фільмах, ще раз поверталася до ролі Аліси Селезньової в "лілові кулі" - ще одній екранізації Кіра Буличова, знятої Павлом Арсенова, але зрештою вступила до інституту тонкої хімічної технології і стала біохіміком.

Щоправда, зовсім відмовитися від вподобаного глядачам образу вона так і не змогла; на початку нульових, наприклад, брала участь в якості гостя на конференції російських фантастів "Роскон", а в 2009-му озвучила капітана зорельота для мультфільму "День народження Аліси".

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
За матеріалами: korrespondent.net
Теги: Гостя з майбутнього 
Можливості: Написати редактору Версія для друку PDF версія Відправити другу

матеріали по темі:

Коментарі вимкнені

Додати коментарів (0)

Додай коментар першим