Головна Новини Супутникового телебачення Телекомпаній Інші новини Блоги Досьє Українські телекомпанії Світові телекомпанії Телеведучі Супутникові оператори Аналітика Україна Світ Інтерв'ю Спорт на ТБ Кіно Мультимедіа Фото Відео Супутникове ТБ Ключі до супутникових каналів Biss Cryptoworks Nagra Seca Viaccess Videoguard Таблиця частот Amos 4°W Astra 4.8° Е Hot-Bird 13°E Eutelsat W4 36°E Hellas Sat 39°E Экспресс АМ22 53°E ABS 1 75°E Ямал 201 90°E ТелеBIZ ТелеLIVE Backstage Live Телеляпи Інше Контакти

Нацрада винесла попередження "Еспресо ТV"

Розмір тексту:   Розділ: Новини телекомпаній Опублікував: Володимир Мула23 грудня 2014 р., 14:25
Нацрада винесла попередження "Еспресо ТV"

Національна рада з питань телерадіомовлення на засіданні 18 грудня ухвалила рішення оголосити ТОВ "Голдберрі" (логотип "Еспресо ТV") попередження у зв'язку з порушенням нею норм Законів України "Про телебачення і радіомовлення" та "Про інформацію".

Моніторингом від 4 грудня 2014 року (у часовому відрізку від 11:08 до 12:16) зафіксовано пряму трансляцію виступу Президента Російської Федерації перед Федеральними зборами. Зміст цієї доповіді мав ознаки порушення пунктів 3, 5 частини другої статті 6 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" та статті 28 Закону України "Про інформацію" в частині заклику до розв'язування війни, агресивних дій або їх пропаганди; пропаганди винятковості, зверхності або неповноцінності осіб за ознаками їх релігійних переконань, ідеології, належності до тієї чи іншої нації або раси, фізичного або майнового стану, соціального походження. Спотворення дійсності, яке несе в собі ця інформація, створює у глядачів хибну уяву про те, що насправді відбувається в Україні, зазначив, доповідаючи із цього питання, голова Національної ради Юрій Артеменко

Під час обговорення члени регуляторного органу дискутували із представниками компанії про різні аспекти, зокрема що є новиною, що є форматом виступу, можливості трансляції сигналу "RT", який визнано таким, що не відповідає Європейські конвенції про транскордонне телебачення, трактування Конвенції про права людини тощо.

Юрій Артеменко наголосив, що регуляторний орган не є цензором і не втручається в контент телерадіоорганізацій. Однак вони мають виваженіше підходити до висвітлення таких особливих подій, зважаючи на ситуацію в країні.

Висловлюючи свою думку, перший заступник голови Ольга Герасим'юк зауважила, що в умовах інформаційної війни "це був кричущий випадок", який конституційний орган не міг залишити без реакції. Тим паче, що раніше Микола Княжицький вносив до Верховної Ради законопроект, яким передбачалося надання Національній раді права забороняти для ретрансляції на території України російські пропагандистський канали без рішення суду - а нині ретранслює заборонений канал, поширює в українському інфопросторі ворожі меседжі лідера країни-агресора, що вбиває українців, - і наполягає на своєму праві це робити. Це є також абсолютно некоректним підходом до питання свободи слова і права громадянина отримувати безпечну інформацію.

Відповідальний секретар Національної ради Катерина Котенко зі свого боку наголосила, що "в цій дуже сенситивній галузі, маючи ту кнопку на телеканалах, які визначають інформаційну політику, люди мають п'ять разів думати про те, що і як вони роблять, враховуючи нинішню ситуацію".

Загалом члени Національної ради висловилися, що ставляться з повагою до телеканалу "Еспресо ТV" і за його позицію, і за його роботу, однак зазначена подія була помилкою, і слід було шукати інших способів донесення інформації та її подання, аніж пряма трансляція виступу Президента РФ.

Вадим Денисенко, колишній головний редактор "Еспресо ТV", за результатами тривалої дискусії погодився, що в цілому позиція Національної ради правильна, і пообіцяв донести її до відома керівництва телеканалу.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
За матеріалами: Телепростір
Теги: ​Еспресо.TV 
Можливості: Написати редактору Версія для друку PDF версія Відправити другу

Коментарі вимкнені

Додати коментарів (0)

Додай коментар першим