Новий канал не здається у судовій тяганині щодо Фреймут

6 вересня генеральний директор групи "1+1 медіа" Олександр Ткаченко повідомив, що повністю відхилив претензії Нового каналу до "1+1" щодо трансляції програми "Інспектор Фреймут". Новий канал у свою чергую заявляє, що подаватиме апеляцію на це рішення суду.
Про це йдеться у роз'ясненні піар-директора групи StarLightMedia, до якої входить Новий канал, Ольги Ваганової.
"Минулого тижня був розгляд суду, і в зв'язку з нововиявленими обставинами, претензії Нового каналу були повністю відхилені. Більше говорити поки не можу", - повідомив Олександр Ткаченко під час онлайн-конференції для видання "Комсольская правда в Украине".
Рішення суду має означати дозвіл на вихід програми "Інспектор Фреймут" в ефір.
Новий канал заявляє у відповідь, що рішення господарського суду міста Києва ще не набрало законної сили. У Нового каналу є право оскаржити його в апеляційній інстанції, і телеканал скористується цим правом.
Нагадаємо, що Новий канал уже півтора року судиться з каналом "1+1" щодо порушення прав інтелектуальної власності на програму "Ревізор" під час виробництва і трансляції програми "Інспектор Фреймут".
21 січня 2015 року Господарський суд міста Києва частково задовольнив позов Нового каналу і зобов'язав телеканал "1+1" і компанію "1+1 продакшн" не створювати будь-яких аналогічних програмі "Ревізор" творів, у тому числі проекту "Інспектор Фреймут", заборонив випускати "Інспектор Фреймут", а також зобов'язав "1+1 продакшн" і канал "1+1" виплатити Новому каналу компенсацію в розмірі понад 1,2 млн грн.
Канал "1+1" подав апеляцію. 3 вересня 2015 року після повторної експертизи у сфері інтелектуальної власності Київський апеляційний господарський суд задовольнив апеляційну скаргу телеканалу "1+1" і скасував рішення Господарського суду міста Києва, знявши заборону на показ програми "Інспектор Фреймут" і скасувавши рішення про виплату грошової компенсації Новому каналу.
Новий канал подав касацію. 10 листопада 2015 року Вищий господарський суд задовольнив касаційну скаргу Нового каналу і скасував постанову Київського апеляційного господарського суду від 3 вересня, яка була прийнята на користь "1+1", залишивши в силі рішення суду першої інстанції.
Після цього "1+1" подав заяву до Верховного Суду України, посилаючись на "неоднакове застосування Вищим господарським судом України норм матеріального і процесуального права". 17 лютого 2016 року Верховний Суд постановив відмовити у перегляді та залишити в силі попередні рішення господарських судів.
У той же час, телеканал "1+1" також подав заяву в правоохоронні органи у відповідь на позов Нового каналу щодо телепроектів "Ревізор" та "Інспектор Фреймут", оскільки мав сумніви в достовірності наданих Новим каналом у суд документів.
"Заява в правоохоронні органи була подана нами ще навесні 2015 року у зв'язку з тим, що в господарський суд Новим каналом були надані документи, що викликають у нас сумніви в їх справжності. За нашим припущенням, такі документи могли бути виготовлені спеціально для даної судової справи. Звернення до правоохоронних органів у такому випадку є єдиним способом, що дозволяє перевірити подібні обставини", - пояснила директор юридичного департаменту "1+1 медіа" Тетяна Смирнова.
За її словами, на підставі заяви "1+1" було відкрито кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 15 ("замах на вчинення злочину є закінченим, якщо особа виконала усі дії, які вважала необхідними для доведення злочину до кінця, але злочин не було закінчено з причин, які не залежали від її волі") і частиною 1 статті 192 Кримінального кодексу України ("заподіяння значної майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою за відсутності ознак шахрайства").
11 квітня Господарський суд міста Києва переглянув за заявою групи "1+1 медіа" справу ""Ревізор" проти "Інспектора Фреймут"" та залишив у силі своє рішення від 21 січня 2015 року: частково задовольнити позов Нового каналу і зобов'язати телеканал "1+1" і компанію "1+1 продакшн" не створювати будь-яких аналогічних програмі "Ревізор" творів, у тому числі проекту "Інспектор Фреймут", заборонив випускати "Інспектор Фреймут", а також зобов'язав "1+1 продакшн" і канал "1+1" виплатити Новому каналу компенсацію в розмірі понад 1,2 млн грн.