Головна Новини Супутникового телебачення Телекомпаній Інші новини Блоги Досьє Українські телекомпанії Світові телекомпанії Телеведучі Супутникові оператори Аналітика Україна Світ Інтерв'ю Спорт на ТБ Кіно Мультимедіа Фото Відео Супутникове ТБ Ключі до супутникових каналів Biss Cryptoworks Nagra Seca Viaccess Videoguard Таблиця частот Amos 4°W Astra 4.8° Е Hot-Bird 13°E Eutelsat W4 36°E Hellas Sat 39°E Экспресс АМ22 53°E ABS 1 75°E Ямал 201 90°E ТелеBIZ ТелеLIVE Backstage Live Телеляпи Інше Контакти

"Телекритика" запускає ток-шоу "Донбас: чесно" із ведучим Костею Грубичем

Розмір тексту:   Розділ: Інші новини Опублікував: Володимир Мула20 квітня 2015 р., 13:04
"Телекритика" запускає ток-шоу "Донбас: чесно" із ведучим Костею Грубичем

У травні відбудеться прем'єра соціально-політичного ток-шоу "Донбас: чесно", яке готуватиме команда ГО "Телекритика" та 40 регіональних журналістів у партнерстві з обласними державними телерадіокомпаніями. Ведучим програми стане Костянтин Грубич.

Мета ток-шоу - показати, чим нині живе прифронтовий Донбас, які проблеми має місцеве населення та як їх вирішити. Формат програми передбачає дискусію між експертами, політиками та іншими сторонами, дотичними до питань, що виноситься на обговорення.

Всього заплановано 8 випусків ток-шоу - по одному щомісяця. Програму транслюватимуть усі обласні ДТРК.

"Центральні українські ЗМІ дуже однобоко висвітлюють життя громадян у прифронтовому Донбасі, - каже голова правління ГО "Телекритика", керівник проекту Наталія Лигачова. - Ми не знаємо майже нічого про їхні насущні проблеми, про те, як вони вирішуються або не вирішуються місцевою та центральною владою. Не знаємо, що відбувається з інфраструктурою, житловим фондом там, чи мають або не мають люди робочі місця тощо. Не знаємо, що відбувається там з правоохоронними структурами, чи мають діалог українські військові з місцевими мешканцями... Про все те, що більшість українських ЗМІ чомусь ігнорує, ми маємо намір чесно та відкрито говорити в нашому ток-шоу. І вдячні за підтримку проекту як нашим західним партнерам, так і Держкомтелерадіо України, Київській обласній державній ТРК".

Складовою частиною ток-шоу будуть репортажі регіональних тележурналістів, які за підтримки ГО "Телекритика" матимуть відрядження на Донбас. Окрім тематичних сюжетів, вони також записуватимуть питання жителів Донбасу до чиновників, політиків чи експертів - відповіді на них будуть озвучені під час програми.

Щомісяця у відрядження на Донбас їздитиме група з регіональних п'яти журналістів - телевізійників (журналіст + оператор) та представників трьох друкованих або інтернет-видань. Кожен з них готуватиме матеріал для свого ЗМІ, а тележурналісти - також сюжет для ток-шоу "Донбас: Чесно".

"Ток-шоу - це лише складова великого проекту, основне завдання якого - налагодити діалог між Сходом і Заходом. У проекті беруть участь журналісти з різних регіонів України. Навіть журналістські групи ми формуватимемо таким чином, щоб у них потрапляли журналісти з різних областей. Дуже важлива комунікація між ними. Ми сподіваємося, що в процесі цього проекту самі журналісти у першу чергу позбудуться деяких стереотипів та упередженості у ставленні до тих чи інших регіонів. Адже життєві проблеми скрізь схожі, - вважає виконавчий директор ГО "Телекритика" Діана Дуцик. - Окрім того ми хочемо, щоб жителі Сходу відчули, що вони не полишені сам на сам зі своїми проблемами, що вони є частиною України. Зрештою, ще одне завдання проекту - донести до представників влади реальні потреби східного регіону та змусити їх реагувати на них".

Регіональних журналістів, які візьмуть участь у проекті, ГО "Телекритика" відбирала на конкурсній основі. Всього заявки надійшли від 137 медійників, з них експертне журі обрало 40 (16 тележурналістів та 24 представники преси й онлайн-ЗМІ).

Перед відрядженням на Донбас журналісти пройдуть тренінг з безпеки роботи в зоні воєнного конфлікту та дотримання журналістських стандартів при висвітленні подібних тем.

Перший тренінг відбудеться 17-18 квітня. Його проведуть польський журналіст і політолог Павел Боболович, який неодноразово бував у відрядженнях на Донбасі, та Еміне Зіяєтдінова, кримська журналістка і сертифікований Міжнародною федерацією журналістів тренер з безпеки роботи в зонах воєнних дій. Також Діана Дуцик, медіаексперт та виконавчий директор ГО "Телекритика", розповість про важливість дотримання журналістських стандартів, а Роман Шутов, програмний директор ГО "Телекритика" та експерт з моніторингу російської пропаганди - про те, як уникнути мови ворожнечі, висвітлюючи конфлікт на Сході України.

Проект здійснюється за фінансової підтримки польського фонду "Солідарність".

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
За матеріалами: ТК
Теги: Костянтин Грубич ток-шоу 
Можливості: Написати редактору Версія для друку PDF версія Відправити другу

Коментарі вимкнені

Додати коментарів (0)

Додай коментар першим