Росія не приїхала на зустріч делегацій країн-учасниць "Євробачення-2017"
У Києві упродовж трьох днів 42 голів делегацій країн-учасниць "Євробачення-2017" ознайомлювалися з підготовкою України до 62-го міжнародного пісенного конкурсу. На зустріч голів делегацій, яка щороку в березні проходить у місті-господарі "Євробачення", зі всіх 43 країн-учасниць не приїхала лише Росія.
Про це розповіла тимчасово виконуюча обов'язків публічного акціонерного товариства "Національна суспільна телерадіокомпанія України" Ганна Бичок.
"Єдина Росія не приїхала", – сказала Ганна Бичок.
За її словами, цього року рекордна кількість країн-учасниць – 43 країни – змагатимуться за перемогу на "Євробаченні". Так багато конкурсантів за всю історію шоу було лише двічі – у 2008 і 2011 роках.
"Загалом, допускається 45 країн-учасниць, максимум 46. Тож 43 країни-учасниці – це досить велика кількість. Це для нас показово, що Україна переживає непрості часи, на сході йде війна, при тому нам довіряють", – пояснила пані Бичок.
Вона розповіла, що НСТУ як мовник-організатор конкурсу, відповідала за зустріч голів делегацій. Всі представники країн-учасниць, члени наглядової ради Європейської мовної спілки, іноземні журналісти оглянули Міжнародний виставковий центр (МВЦ) на лівому березі Дніпра, де в травні проходитиме "Євробачення-2017". Делегації пересувалися по Києву кількома автобусами.
"Ми продемонстрували на локаціях МВЦ фільми, в яких показано, де і що буде розташовано. Тоді проїхали повз Конгресно-виставковий центр "Парковий", де під час тижнів Євробачення розташується Євроклуб. Показали їм місце біля Маріїнського палацу, поряд з будівлею Верховної Ради, де буде найдовша за історії конкурсу червона доріжка довжиною 265 метрів. Ми їх розігріли. Всі були задоволені", – додала Ганна Бичок.
Під час візиту в Київ голови делегацій познайомилися з основною командою "Євробачення-2017", суспільним мовником та Київською міською радою. Після екскурсії по офіційних локаціях "Євробачення-2017" вони ознайомилися з організацією роботи основної команди під час тижнів "Євробачення-2017", із планом спеціальних подій в рамках пісенного конкурсу, а також як виглядатимуть три головні шоу.
Виконавчий директор "Євробачення" Йон Ола Санд під час брифінгу, присвяченого результатам візиту представників іноземних делегацій та преси країн-учасниць пісенного конкурсу до Києва, сказав, що ці три дні були дуже продуктивними та активними.
"Це були чудові зустрічі, де нам продемонстрували прогрес протягом останніх місяців, тижнів, я б навіть сказав, днів", – зазначив Йон Ола Санд.
Він підкреслив, що з травня 2016 року багато часу провів в Києві, тісно працював з НСТУ і українською владою.
"Щороку ми стикаємося з великою кількістю випробувань під час підготовки до такого рівня події. Також ми маємо випробування тут в Україні. Ми, Європейська мовна спілка, вдячні суспільному мовнику і київській владі за те, що вони разом вирішують ці питання. На сьогодні всі питання, які виникали протягом восьми місяців, були вирішені. Я зараз гордий повідомити, що ми повністю готові зустрічати "Євробачення" в Києві у травні", – додав виконавчий директор "Євробачення".
Йон Ола Санд розповів, що завжди є багато випробувань і вони будуть продовжуватися аж до останнього тижня "Євробачення". Так відбувається щороку: місто-організатор та мовник-організатор приймають велику кількістю викликів.
"Ми зараз дуже гарно рухаємося. Від сьогодні і надалі я буду багато часу перебувати в Україні, щоб допомогти якнайкраще підготуватися до шоу. Ми маємо дуже багато всього зробити, але запевняємо вас, що ми впораємося", – підсумував Йон Ола Санд.
Заступник керівника Національної суспільної телерадіокомпанії Павло Грицак розповів, що протягом останніх чотирьох тижнів до команди "Євробачення-2017" приєдналися 220 українських та іноземних фахівців. Cтаном на сьогодні є 43 процедури закупівлі товарів робіт і послуг для підготовки і проведення "Євробачення-2017".
"22 березня організатори конкурсу планують розпочати підготовчі роботи для заїду у МВЦ. А з 28 березня повноцінним ходом будуть іти монтажні роботи", – зазначив Павло Грицак.
За даними пана Грицака, на дев'ять подій "Євробачення" – репетиції, півфінали і фінал – продано 23 тисячі квитків на суму більше 32 млн. гривень. З них близько 60% квитків придбали українці і відповідно більше 40 % квитків купили іноземці. Фан-клубам квитки продають пакетами.
Нагадаємо, наприкінці засідання голів делегацій країн-учасниць "Євробачення-2017" було визначено, під яким номером у фіналі конкуру виступатиме представник країни-господарки. За результатами короткого жеребкування Україна, яку представляє група O.Torvald, отримала 22-й номер.
Представник Росії, згідно з жеребкуванням країн-учасниць, буде виступати у другому півфіналі. Однак, наразі Державна прикордонна служба та Служба безпеки України перевіряють інформацію про те, чи справді російська співачка Юлія Самойлова, делегована на конкурс у Київ мовником "Первый канал", влітку 2015 року прибула в окупований Крим, оминувши український Контрольно-пропускной пункт. Якщо ця інформація підтвердиться, тоді Юлія Самойлова порушила закон України та їй заборонений в'їзд в Україну.
Йон Ола Санд сказав, що Європейська мовна спілка підтримає рішення української влади щодо участі (чи не участі) Юлії Самойвової. Віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко заявив, що Україна буде розв'язувати це питання згідно з духом пісенного конкурсу "Євробачення".
Півфінали 62-го за ліком пісенного конкурсу відбудуться 9 та 11 травня. Фінал "Євробачення-2017" – 13 травня.