Головна Новини Супутникового телебачення Телекомпаній Інші новини Блоги Досьє Українські телекомпанії Світові телекомпанії Телеведучі Супутникові оператори Аналітика Україна Світ Інтерв'ю Спорт на ТБ Кіно Мультимедіа Фото Відео Супутникове ТБ Ключі до супутникових каналів Biss Cryptoworks Nagra Seca Viaccess Videoguard Таблиця частот Amos 4°W Astra 4.8° Е Hot-Bird 13°E Eutelsat W4 36°E Hellas Sat 39°E Экспресс АМ22 53°E ABS 1 75°E Ямал 201 90°E ТелеBIZ ТелеLIVE Backstage Live Телеляпи Інше Контакти

Ганна Герман: "На ЗМІ тисне не влада, а медіавласники"

Розмір тексту:   Розділ: Інші новини Опублікував: Володимир Мула29 травня 2010 р., 16:30
Ганна Герман: "На ЗМІ тисне не влада, а медіавласники"
Ганна Герман

Заступник голови Адміністрації президента Ганна Герман не знає жодного факту про тиск влади на ЗМІ. Про це вона сказала під час програми "Велика політика з Євгеном Кисельовим" 28 травня на каналі "Інтер".

На запитання про ставлення до журналістської громадської кампанії "Стоп цензурі!", вона відповіла:  Мені тяжко відповідати на такі запитання, бо я справді не знаю таких прикладів".

Однак, за словами Ганни Герман, часто буває, що власники приватних каналів використовують свій вплив для залагодження інших бізнесових інтересів чи з владою, чи з опозицією.

"Ви знаєте, власники каналів - це їх бізнес, і вони пробують за допомогою цього бізнесу про щось там домовлятися з владою, давайте будемо контролювати це", - закликала пані Герман.

Заступник глави Адміністрації президента назвала провінційністю української журналістики появу публікації на УП про її неофіційну зустріч з іноземними журналістами, під час якої вона висловлювала свою ставлення до українських журналістів та окремих телеканалів, а також скаржилася на недемократичність ЗМІ у період 2005 - 2010 років.

"Хтось щось підслухав і написав. Є таке правило, що треба завжди пам'ятати, що ти говориш з журналістом, і що він може інколи переступити етичні норми і написати все, що ти йому кажеш", - нарікала вона.

На її думку, журналісти мають давати суспільству високоякісну інформацію, а Україна ще не має високих стандартів журналістики.

Герман фактично не пояснила причини появи журналістського руху. Вона сказала, що серед підписантів заяви є багато людей, які справді відчули на собі тиск з боку власників чи менеджерів ЗМІ. За її словами, вони потрактували це як цензуру, тому й об'єдналися в рух. З боку ж влади цензури немає. "Є інші види тиску. У списку є журналісти, яких використовує опозиція, якій вигідно створити такий ситуацію, що в країні чиниться тиск на пресу, бо цим дуже легко маніпулювати", - сказала Герман.

Від відповіді на уточнююче запитання щодо "використання опозицією" Герман ухилилася.

На закид, що позиція власників ЗМІ змінилася саме з приходом до влади Януковича, Герман сказала, що коли звільнили "журналіста з Нового каналу" за ролик "Пропало всьо", то не тільки ніхто не об'єднався в рух, журналіста не захистили ні колеги, ні медіапрофспілка.

За матеріалами: Телекритика

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Можливості: Написати редактору Версія для друку PDF версія Відправити другу

Коментарі вимкнені

Додати коментарів (0)

Додай коментар першим