Головна Новини Супутникового телебачення Телекомпаній Інші новини Блоги Досьє Українські телекомпанії Світові телекомпанії Телеведучі Супутникові оператори Аналітика Україна Світ Інтерв'ю Спорт на ТБ Кіно Мультимедіа Фото Відео Супутникове ТБ Ключі до супутникових каналів Biss Cryptoworks Nagra Seca Viaccess Videoguard Таблиця частот Amos 4°W Astra 4.8° Е Hot-Bird 13°E Eutelsat W4 36°E Hellas Sat 39°E Экспресс АМ22 53°E ABS 1 75°E Ямал 201 90°E ТелеBIZ ТелеLIVE Backstage Live Телеляпи Інше Контакти

Олександр Денисов: "Футбол +" почне своє мовлення у лютому"

Розмір тексту:   Розділ: Спорт на ТБ Опублікував: Володимир Мула23 січня 2011 р., 20:30
Олександр Денисов: "Футбол +" почне своє мовлення у лютому"
Олександр Денисов

У лютому очікується запуск телеканалу "Футбол +", який стане логічним продовженням вже існуючого каналу "Футбол". Sport.ua довідався у директора телеканалу "Футбол" Олександра Денисова деякі подробиці нового проекту.

- Коли минулого разу ми зустрічалися, Ви говорили, що плануєте запускати другий телеканал. Назви каналу тоді ще не було. Зараз секрет відкриєте?

- Ніякого секрету вже, загалом-то, немає. Канал буде називатися "Футбол +". Він є логічним продовженням вже існуючого каналу, так що ніяких особливих змін у назві ми вирішили не робити.

- Чим новий канал буде відрізнятися від вже існуючого каналу "Футбол"?

- Зрозуміло, що він буде схожий на основний канал - на ньому теж буде транслюватися футбол (сміється).

Взагалі ж, перед нами стояло питання - як перерозподілити контент, де які акценти зробити. Адже глядач повинен точно знати, чого очікувати від каналу "Футбол", а чого - від "Футбол +". Всі ми знаємо, що "Футбол" - офіційний телетранслятор УПЛ. Це міняти ми не будемо. Чемпіонат України так і залишиться на каналі "Футбол", а самі зоряні матчі будуть транслюватися на загальнонаціональному каналі "Україна". Але всі чудово розуміють, що одночасно в денний час проходять матчі й інших чемпіонатів. І нехай для нас завжди пріоритетом був і залишається український футбол. Але при цьому любителі іноземного футболу відчували себе неповноцінними, у зв'язку з тим, що ми не могли поставити в ефір всі матчі тих чемпіонатів, права на трансляцію яких у нас є - зокрема, чемпіонатів Англії та Німеччини. Матчі цих чемпіонатів восени "страждали" найбільше. У прямий ефір потрапляло не більше трьох матчів - і це в кращому випадку. Тепер же розподіл ліцензій буде виглядати таким чином: канал "Футбол" - це український футбол плюс іспанський чемпіонат вечорами; канал "Футбол +"- все найкраще, що відбувається в чемпіонатах Англії та Німеччини. Скажімо так, "Футбол +" - це "преміальний" канал, на ньому буде до 6 прямих трансляцій АПЛ. Також розшириться і показ німецького чемпіонату. Якщо раніше в середньому ми транслювали один матч у турі, то тепер розширимо представництво Німеччини до 3 поєдинків.

- Нові чемпіонати закуповувати будете?

- На сьогоднішній день ми маємо всі з кращих чемпіонатів. Це не включаючи чемпіонат Італії, але ми його свідомо не купували, хоча мали для того всі можливості. По суті, для нього просто немає місця. Може, в майбутньому Італія і додасться. Але поки що, повторюся, мова про це не йде.

- Як щодо Ліги Чемпіонів? Чи є сенс купувати права на трансляцію другого дня турніру, в який український "Шахтар" не грає?

- Для супутникових, спеціалізованих спортивних каналів мати ексклюзивні права на один день ЛЧ - це занадто дороге задоволення, яке економічно не обгрунтоване. На сьогоднішній день закуповувати права на ЛЧ залишається пріоритетом національних каналів. А тут ми вже виходимо з потреб національного каналу "Україна". Для нього було цілком достатньо мати один "лігочемпіонівський" день, так як два - це вже певне "перевантаження" чоловічої аудиторії каналу, в той час, як "Україні" потрібно зберігати баланс і жіночої, і дитячої аудиторій. Тобто, одного дня одному каналу було достатньо. Як буде в наступному сезоні, подивимося. Для початку потрібно зрозуміти, скільки українських команд буде представлено в ЛЧ.

- Канал "Футбол +" буде йти в одному пакеті з "Футболом" або його потрібно буде окремо купувати?

- Ми вже перейшли з кабельними операторами на платну основу. Канал "Футбол" уже з січня 2011-го року всі кабельні оператори отримують за певну фіксовану плату. Цифру я назвати не можу, так як це питання конфіденційності угод, але можу сказати, що умови ми зробили прозорими і рівними для всіх без винятку операторів. Канал знайшов свого телеглядача і проблем з оплатою не було. Всі просто перепідписали договори.

Канал "Футбол +" буде платним каналом. Ми не будемо надавати його безкоштовно, так як вже й так зрозуміло, який якісний продукт буде на ньому представлений

Канал "Футбол +" буде платним каналом. Ми не будемо надавати його безкоштовно, так як вже й так зрозуміло, який якісний продукт буде на ньому представлений. І АПЛ, і Бундесліга, і, можливо, з часом Серія А, і навіть Латиноамериканський футбол, бразильський чемпіонат.

Тепер питання кабельникам - що вони будуть робити? У кожного ж є своя стратегія розвитку. У деяких тільки аналогова мережа, куди вони можуть поставити другий футбольний канал, у деяких - цифрові пакети, які вони формують, називаючи пакет "Спорт". Це вже справа кабельників.

- Ви вже визначились із датою запуску каналу?

- Мали запустити "Футбол +" у вересні. У нас було все готове, але ми, як і жоден канал в Україні, не могли оплатити ліцензійний збір, формула розрахунку якого не була прорахована до вересня Кабміном. Всю осінь ми чекали, коли пройде вся ця процедура, послідує указ Президента і т.д. За останньою інформацією це відбудеться з дня на день. А, значить, у лютому "Футбол +" почне своє мовлення.

- Що скажете з приводу кадрів? Вистачить в Україні коментаторів на всі заплановані матчі?

- Це дуже болюча тема. Всі знають, що коментаторів не вистачає, що коментаторів складно навчити - це скоріше якийсь душевний порив молодих людей. Нашим коментаторам, на мій погляд, можливо, не вистачає якоїсь одіозності. Хтось об'єктивно зростає, у когось не виходить. Якийсь прогрес є, але, на жаль, українське телебачення - це не футбол, в якому, якщо ти не можеш знайти центрального півзахисника, ти просто його купуєш в Бразилії, наприклад. Ми не можемо привезти коментаторів з Бразилії чи Італії, тому ми робимо акцент на тому, що коментатори ростуть разом з тим, як росте канал "Футбол". Є ідея у майбутньому провести конкурс коментаторів. Упевнений, що заявок буде маса, так як ми і так отримуємо безліч резюме. Думаю, у людей з'явиться шанс стати членами сім'ї телеканалу "Футбол".

- Може курси коментаторські запустити? Школу відкрити?

- Навіщо нам запускати школу, якщо коментатори потрібні тільки для телеканалу "Футбол"? Коли люди вливаються в цей колектив, вони, так чи інакше, отримують практику.

... Ось, припустимо, Святослав. (Показує на співробітника, який сидить перед телекамерою). Він ніколи в житті не вів новини в студії, тільки стенд-апи начитував в кращому випадку. А тепер він пробується на роль ведучого футбольних новин, які, до речі, з 25-го лютого будуть щотижня транслюватися на каналі "Футбол" з ведучими.

- Група каналів "Футбол" збирається заробляти тільки на підключенні або ж на рекламі теж?

- Є кілька пунктів, які становлять дохід телеканалу. Звичайно, ми не ставимо пряму рекламу на перше місце в хіт-параді джерел, з яких ми можемо черпати доходи. Перше місце - це контракти з супутниковим оператором Viasat, де ми ексклюзивно представлені, і з кабельними операторами. І це абсолютно нормально. Якщо ми подивимося на практику світових каналів, то побачимо, що жоден канал не живе за рахунок прямої реклами та спонсорства. Так, це складає частину їхнього доходу, але явно не основну. Всі вони в першу чергу живуть від абонплати.

На третє місце я б поставив спонсорство. І тільки потім - реклама та різноманітні вікторини, інтерактиви і так далі.

- Зараз все більше людей хочуть дивитися канали через Інтернет і готові платити за це ...

- Розумію, про що ви говорите. Питання в тому, що всі контракти і всі ліцензії, які ми укладаємо на сьогоднішній день, включають в себе право паралельної трансляції. Практично всі матчі, які ми транслюємо в прямому ефірі, глядач може побачити і на сайті каналу "Футбол". Але в планах більше щільне співробітництво з нашим партнером, компанією Digital Ventures, яка запустила великий перспективний сайт tochka.net. і на ній й планується великий відеосервер, де можна буде дивитися не тільки live, але і архів матчів, програм.

- Якими новинками порадуєте в 2011-му році своїх глядачів?

- У першу чергу це саме та студія, в якій ми на сьогоднішній день знаходимося. Студія, аналогів якої немає у Східній Європі. Навіть мій добрий приятель і друг Діма Селюк дзвонив мені після прем'єрного показу цієї студії, який ми робили під час жеребкування ЛЧ і ЛЄ, і сказав: "Саша, в Іспанії люблять поговорити про футбол у великих студіях, але повірте, такої студії, як у каналу "Футбол" в Іспанії немає".

Наші амбіції полягають в тому, щоб той продукт, який ми будемо створювати, відповідав технологічним можливостям даної студії. Це власне виробництво, це програми телеканалу "Футбол", які з'являться в 2011-му році. Новини стануть "живими", причому це не тільки означає, що з'явиться людина, яка буде щось читати телеглядачеві, сидячи за столом - у нас з'являється можливість запросити будь-якого гостя. Припустимо, зустрілися президенти клубів УПЛ в Інтерконтиненталі, інтернет-ресурси швидко щось друкують про цю подію, ми ж діємо по-іншому: ми беремо, припустимо, Данилова, Бабаєва і ще когось, запрошуємо їх до студії, щоб вони дали живий коментар новинам.

Буде запущена програма "Один на один", яка передбачає більш камерну атмосферу, коли ведучий буде спілкуватися один на один зі своїм гостем.

Буде запущена ще одна програма, яка має на увазі 3-4 учасника. У ній будуть обговорюватися всі головні події, які відбулися в українському футболі за уїк-енд, а також головне з того, що сталося за кордоном.

Загалом, у 2011-му канал "Футбол" стане каналом з особами, більш живим. Ми йдемо з формату, який я називаю а-ля Eurosport. Стаємо більш гнучким каналом, здатним оперативно реагувати на різні події, даючи слово їх учасникам у нас в студії.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Можливості: Написати редактору Версія для друку PDF версія Відправити другу

Коментарі вимкнені

Додати коментарів (1)

 
  • ввн
    23 січня 2011 р.
    Відповісти
    молодец Денисов ! Классно будет, столько футбола )