У Європі переміг "супутник"
У 2011 році в Європі супутникове телебачення вперше наздогнало наземне.
Це відбулося за рахунок різкого зниження кількості абонентів наземних мереж телевізійного мовлення, говориться в звіті Satellite Monitor.
В рамках цього дослідження звіряються дані з ринку ТБ в 35 країнах Європи та Північної Африки. У звіті за 2011 рік також зафіксовано зниження числа передплатників кабельних мереж в регіоні за чотирирічний період, що закінчився в грудні 2011 року.
Кількість домогосподарств, підключених до наземних систем телевізійного мовлення, в цих 35 країнах станом на кінець 2011 року склала 79,4 млн, що на 18,4% нижче показників 2007 року.
За цей же період число підключених до супутникового ТБ домогосподарств зросло на 22% до 83,6 млн. Кількість підключених до кабельного ТБ домогосподарств за 4 роки зменшилася на 3,3% до 69,2 млн на кінець 2011 року.
Провайдерам IPTV на цьому ринку вдалося домогтися дійсно видатних результатів: за період з 2007 по 2011 року сукупне число абонентів IPTV в регіоні зросло в чотири рази до 16 млн.
Європейських операторів, на зразок SES, Eutelsat of Paris і Hispasat of Spain, той факт, що все більше людей відмовляються від наземного ТБ, повинен заспокоїти. За статистикою, 97% домогосподарств, підключених до супутникового телебачення в даному регіоні, обладнані цифровим телебаченням.
Перехід на цифрове телебачення саме по собі є не дуже позитивною новиною для супутникових гравців ринку, оскільки в аналогових системах використовується набагато більша смуга пропускання. Розбудова цифрового телебачення в Європі супроводжується також поширенням стандарту HD, для якого потрібно дещо більша смуга пропускання, ніж для стандартних цифрових програм.
3D телебачення поки не може похвалитися такими ж успіхами, як HD, але, тим не менш, також зростає. Станом на кінець 2011 року в Європі і Північній Африці в експлуатації знаходилося близько 5,7 млн ТБ-приймачів з підтримкою 3D стандарту, хоча торік їх було менше 1 млн.
Проблемою для супутникових операторів залишається те, що європейський телевізійний ринок не може забезпечити настільки ж значних темпів приросту як, наприклад, Латинська Америка, Близький Схід, Африка і деякі країни Азії. Однак, наприклад, у Німеччині кабельне телебачення переживає спад, а супутникове, навпаки, нарощує ринкову частку. Подібні процеси відбуваються також і у Великобританії, і у Франції.
І SES, і головний його європейський конкурент, Eutelsat, рухаються у міру розвитку бізнесу на південь і схід. Однак Eutelsat прогнозує, що попит на супутникові ретранслятори буде рости на 2% в рік - аж до 2016 року окремо в Західній Європі, у той час як в Східній - на 6%.