Головна Новини Супутникового телебачення Телекомпаній Інші новини Блоги Досьє Українські телекомпанії Світові телекомпанії Телеведучі Супутникові оператори Аналітика Україна Світ Інтерв'ю Спорт на ТБ Кіно Мультимедіа Фото Відео Супутникове ТБ Ключі до супутникових каналів Biss Cryptoworks Nagra Seca Viaccess Videoguard Таблиця частот Amos 4°W Astra 4.8° Е Hot-Bird 13°E Eutelsat W4 36°E Hellas Sat 39°E Экспресс АМ22 53°E ABS 1 75°E Ямал 201 90°E ТелеBIZ ТелеLIVE Backstage Live Телеляпи Інше Контакти

У Європі переміг "супутник"

Розмір тексту:   Розділ: Аналітика ТБ. Світ Опублікував: Павло Мандрик9 квітня 2012 р., 16:39
У Європі переміг "супутник"

У 2011 році в Європі супутникове телебачення вперше наздогнало наземне.

Це відбулося за рахунок різкого зниження кількості абонентів наземних мереж телевізійного мовлення, говориться в звіті Satellite Monitor.

В рамках цього дослідження звіряються дані з ринку ТБ в 35 країнах Європи та Північної Африки. У звіті за 2011 рік також зафіксовано зниження числа передплатників кабельних мереж в регіоні за чотирирічний період, що закінчився в грудні 2011 року.

Кількість домогосподарств, підключених до наземних систем телевізійного мовлення, в цих 35 країнах станом на кінець 2011 року склала 79,4 млн, що на 18,4% нижче показників 2007 року.

За цей же період число підключених до супутникового ТБ домогосподарств зросло на 22% до 83,6 млн. Кількість підключених до кабельного ТБ домогосподарств за 4 роки зменшилася на 3,3% до 69,2 млн на кінець 2011 року.

Провайдерам IPTV на цьому ринку вдалося домогтися дійсно видатних результатів: за період з 2007 по 2011 року сукупне число абонентів IPTV в регіоні зросло в чотири рази до 16 млн.

Європейських операторів, на зразок SES, Eutelsat of Paris і Hispasat of Spain, той факт, що все більше людей відмовляються від наземного ТБ, повинен заспокоїти. За статистикою, 97% домогосподарств, підключених до супутникового телебачення в даному регіоні, обладнані цифровим телебаченням.

Перехід на цифрове телебачення саме по собі є не дуже позитивною новиною для супутникових гравців ринку, оскільки в аналогових системах використовується набагато більша смуга пропускання. Розбудова цифрового телебачення в Європі супроводжується також поширенням стандарту HD, для якого потрібно дещо більша смуга пропускання, ніж для стандартних цифрових програм.

3D телебачення поки не може похвалитися такими ж успіхами, як HD, але, тим не менш, також зростає. Станом на кінець 2011 року в Європі і Північній Африці в експлуатації знаходилося близько 5,7 млн ТБ-приймачів з підтримкою 3D стандарту, хоча торік їх було менше 1 млн.

Проблемою для супутникових операторів залишається те, що європейський телевізійний ринок не може забезпечити настільки ж значних темпів приросту як, наприклад, Латинська Америка, Близький Схід, Африка і деякі країни Азії. Однак, наприклад, у Німеччині кабельне телебачення переживає спад, а супутникове, навпаки, нарощує ринкову частку. Подібні процеси відбуваються також і у Великобританії, і у Франції.

І SES, і головний його європейський конкурент, Eutelsat, рухаються у міру розвитку бізнесу на південь і схід. Однак Eutelsat прогнозує, що попит на супутникові ретранслятори буде рости на 2% в рік - аж до 2016 року окремо в Західній Європі, у той час як в Східній - на 6%.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
За матеріалами: Telecom Daily
Теги: Цифрове Мовлення Європа Iptv 
Можливості: Написати редактору Версія для друку PDF версія Відправити другу

Коментарі вимкнені

Додати коментарів (0)

Додай коментар першим