Американці масово дивляться ТБ в Інтернеті
Американці все частіше дивляться новини і розважальні шоу в Інтернеті. Такі дані наводить компанія Nielsen, що займається дослідженнями медіааудиторії в США.
Згідно з дослідженнями, 6 з 10 споживачів в США сьогодні дивляться свіжі новини в он-лайн режимі.
При цьому американці все частіше стають "багатоверстатниками" - на різних пристроях вони одночасно перевіряють електронну пошту, спілкуються в соціальних мережах та дивляться відео он-лайн.
Згідно з статистикою, лише 10% американців дивляться загальнодоступне безкоштовне ефірне телебачення. Традиційному ефірному телебаченню в США зберігають вірність в основному селяни, пенсіонери і люди з обмеженими доходами. За законодавством про телекомунікації, ефірне ТБ в США вмає служити джерелом місцевих новин та освітніх програм, розповідати про політичне життя і бути однаково доступним бідним і багатим.
Попри рекордну кількість телевізорів у американських сім'ях та широкий вибір мереж кабельного ТБ, у порівнянні з 2000-м роком число американців, що мають доступ до Інтернету, подвоїлось і досягло 274 мільйонів. Кожного місяця середній американець проводить майже 147 годин у традиційного телевізора, 4,5 години переглядає відео в Інтернеті з персонального комп'ютера і 4 год 20 хв - з мобільного телефону.
Експерти відзначають, що перехід глядачів в Інтернет ускладнює для телемереж залучення рекламодавців. Але, тим не менше, подальший розвиток широкосмугового Інтернету дасть неминучий поштовх зростанню он-лайнових відеосервісів, серед яких популярністю користуються абонентські мережі Hulu та Netflix (остання компанія також має колосальний успіх в сфері прокату DVD), які крім трансляції телепродуктів починають вкладати великі гроші у створення оригінального контенту, залучаючи до роботи професіональних продюсерів, сценаристів, акторів і ведучих.
"Сучасні технології досягли стадії, коли ви можете робити матеріали ефірної якості з малими витратами. Купити камеру з високою роздільною здатністю сьогодні не проблема. І це не аматорські ролики на YouTube - це справжній, якісний продукт. Хоча треба визнати, що шоу, які створюються тільки для Інтернету, відрізняються дефіцитом стилю "екшн", для них більш характерні статичні діалоги. До того ж, якщо ви не є передплатником Netflix або Hulu, ви можете і не підозрювати про існування таких шоу", - зазначив Майкл Снайдер, завідувач лос-анджелеським бюро тижневика TV Guide.
Тим часом, експерти пророкують зростання судових позовів, пов'язаних з розвитком он-лайн телемовлення. Так, кілька ефірних телестанцій в Нью-Йорку недавно подали в суд на молоду компанію Aereo, очолювану ветераном американського медіабізнесу Баррі Діллером, яка за 12 доларів на місяць забезпечує передплатникам інтернет-доступ до оригінальних програм телевізійників. Останні звинувачують Діллера в порушенні їхніх авторських прав.