У Лос-Анджелесі вручили статуетки "Оскара"
У Лос-Анджелесі завершилася 86-та церемонія вручення "Оскарів" - найпрестижнішої нагороді в індустрії кіно.
За звання найкращого фільму боролися дев'ять картин: "12 років рабства", "Гравітація", "Афера по-американськи", "Капітан Філіпс", "Далласький клуб покупців", "Вона", "Небраска", "Філомена" і "Вовк із Волл-стріт" Мартіна Скорсезе.
Американські кіноакадеміки назвали переможцем історичну драму "12 років рабства", а левову частку нагород зібрала стрічка "Гравітація".
Її творець Альфонсо Куарон отримав статуетку за найкращу режисуру і став першим виходцем із Латинської Америки, який отримав "Оскара".
Найкращою акторкою журі назвало Кейт Бланшетт за роль у фільмі Вуді Аллена "Жасмин".
Меттью МакКонахі отримав "Оскара" за найкращу чоловічу роль (стрічка "Далласький клуб покупців").
Найкращим актором другого плану став його партнер по фільму Джаред Лето, який у своєму виступі згадав і події в Україні.
"У той час, як ви боретеся за втілення своїх мрій ... ми думаємо про вас", - звернувся він до народу України та Венесуели.
Російська державна телекомпанія "Перший канал" раніше заявила, що не транслюватиме церемонію вручення "Оскарів" наживо "у зв'язку з великою кількістю новин, пов'язаних із ситуацією довкола автономної республіки Крим і України".
Натомість церемною покажуть у записі у ніч на вівторок.
Британець Стів Макквін, режисер "Дванадцяти років рабства", присвятив свою нагороду "всім людям, які пережили рабство".
"Кожна людина заслуговує на те, щоб не просто виживати, а жити", - сказав він.
Стрічка Макквіна заснована на реальних подіях і показує життя Соломона Нортапа, вільного чорного чоловіка з Нью-Йорка, якого викрали і продали в рабство в Луїзіані.
Альфонсо Куарон, приймаючи нагороду, подякував Сандрі Баллок, виконавиці головної ролі у "Гравітації", назвавши її "душею і серцем" фільму.
2