Головна Новини Супутникового телебачення Телекомпаній Інші новини Блоги Досьє Українські телекомпанії Світові телекомпанії Телеведучі Супутникові оператори Аналітика Україна Світ Інтерв'ю Спорт на ТБ Кіно Мультимедіа Фото Відео Супутникове ТБ Ключі до супутникових каналів Biss Cryptoworks Nagra Seca Viaccess Videoguard Таблиця частот Amos 4°W Astra 4.8° Е Hot-Bird 13°E Eutelsat W4 36°E Hellas Sat 39°E Экспресс АМ22 53°E ABS 1 75°E Ямал 201 90°E ТелеBIZ ТелеLIVE Backstage Live Телеляпи Інше Контакти

5 канал

Розмір тексту:   Розділ: Українські телекомпанії Опублікував: Володимир Мула25 жовтня 2009 р., 22:21
5 канал
5 канал

5 - канал чесних новин

5 канал створений у 2003 році телерадіокомпаніями НБМ та "Експрес-інформ".

НБМ була заснована у 1995 році в Чернівцях. Основними напрямками діяльності компанії на той час був регіональний телеканал НБМ та західноукраїнська радіомережа "Ніко FM". Згодом компанія отримала ліцензії на мовлення у 12 областях і вийшли на супутник. Із серпня 2002 року його можна було побачити і в Києві.

"Експрес-інформ" була заснована у 1993 році в Києві — як студія, що спеціалізувалася на виробництві економічних новин. У 1998 р. студія набула статусу телерадіокомпанії. В загальноукраїнському ефірі "Експрес-інформ" з'явилася у лютому 2001 року.

Ідея та концепція "5 каналу" належить відомим журналістам Андрієві Шевченку, Романові Скрипіну та Євгенові Глібовицькому, які покинули через тотальну цензуру на телебаченні ефіри телеканалів Новий, СТБ та 1+1 відповідно.

Від часу свого заснування "5 канал" позиціонував себе як "канал чесних новин". У тому ж 2003 році журналісти, керівники та власники каналу підписали угоду про принципи роботи, які забороняли власникам втручатися в процес виробництва новин, та ухвалили Засади редакційної політики.

Особливої популярності "п'ятий" набув під час виборів Президента України 2004 року. Він був єдиним телевізійним каналом, який надав свій ефірний час як тодішній владі, так і опозиції. Працівники каналу скаржилися на тиск з боку влади та провладних політиків і навіть оголосили голодування, коли за позовом народного депутата Володимира Сівковича каналу заблокували грошові рахунки в банках. Рахунки було розблоковано.

Під час Помаранчевої революції "5 канал" перейшлов у режим цілодобового інформаційного мовлення і в прямому ефірі транслював події на Майдані в Києві та в інших "гарячих" точках столиці України. Завдяки цьому рейтинг каналу досяг рекордних показників — за аудиторією "П'ятий" посідав третє місце в країні, залишивши попереду тільки "Інтер" та "1+1", які мали великий охват національної мережі телемовлення.

У лютому 2005 року було заявлено про зміну формату каналу — канал оголосив себе "першим інформаційним" каналом. З 14 березня 2005 р. ефіру були вилучені розважальні та музичні програми, художні фільми та інше, залишилися тільки новини, документальні фільми, аналітичні та публіцистичні програми. Водночас "5 канал" залишив керівник служби новин Андрій Шевченко, його на цій посаді змінив Роман Скрипін.

Влітку 2006 року з каналу пішов і Роман Скрипін, за його словами, через відсутність розвитку "П'ятого", а також через те, що на каналі було зруйновано схему прийняття рішень — зокрема, призначення нового шеф-редактора новин відбулося без обговорення з ним, як з шеф-редактором каналу.

За підсумками 2004 р. доля каналу склала 1,3%, 2005 р. - 1,5%, 2006 - 1,9% (11-е місце серед каналів, що транслюються в Україні), 2007 — 1,8%, 2008 — 1,3% (12-е місце)

Контролюють "5 канал" бізнес-структури, які пов'язують з Петром Порошенком, зокрема ЗАО "Український промислово-інвестиційний концерн", дочірнє підприємство "Експресінформ-студія", приватна компанія "Cacao and Sugar International" (Бельгія) та ООО "Трансат-Брок". Сам Порошенко заперечував проти того, що його називали власником "5 каналу", хоча особисто ставив свій підпис під документами щодо редакційної політики каналу. "5 канал" першим з усіх телеканалів зробив публічною інформацію про власників — її можна побачити на офіційному сайті 5 каналу.

Параметри розповсюдження супутникового сигналу 5 каналу

Параметр Деталі
Позиція супутника4.8°E
Частота10766 МГц
Поляризаціягоризонтальна (H)
Швидкість потоку27500
Корекція помилокFEC 3/4
Номер каналу (відео)Video PID 6191
Номер каналу (аудіо)Audio PID 6192
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
За матеріалами: Телепростір
Можливості: Написати редактору Версія для друку PDF версія Відправити другу

Коментарі вимкнені

Додати коментарів (0)

Додай коментар першим