Нацрада не продовжила ліцензії регіональним мовникам, що виходять в ефір з лого "112 Україна"
Національна рада з питань телебачення та радіомовлення знову відмовила п'яти регіональним компаніям, що мовлять у цифровому багатоканальному мультиплексі МХ-5 із логотипом "112 Україна", - "Аріадна ТВ", "Лідер ТВ", "Партнер ТВ", "ТВ Вибір", "Новий формат ТВ" - у переоформленні ліцензій в частині зміни програмної концепції мовлення.
Заступник голови Національної ради Уляна Фещук зауважила, що хоча зазначені мовники подають заяви для розгляду, вони ухиляються від отримання кореспонденції від регуляторного органу із запрошенням їх на засідання, і їхні представники також не з'являються.
Розглянувши документи ліцензіатів, Національна рада відмовила у переоформленні їхніх програмних концепцій.
Раніше Нацрада відмовляла компаніям змінити програмну концепцію на інформаційну концепцію каналу "112 Україна" на підставі того, що конкурс, у якому перемогли ці п'ять мовників, проводився для категорії регіонального та місцевого мовлення з визначеними конкурсними умовами. Унаслідок цифрового конкурсу без частот залишилися понад 130 регіональних і місцевих мовників.
3 вересня 2015 Нацрада вирішила звернутися до суду про анулювання ліцензій на цифрове ефірне мовлення в мультиплексі МХ-5 (регіональне мовлення) ТОВ "ТВ-Вибір", ТОВ "Партнер ТВ", ТОВ "Новий формат ТВ", ТОВ "Лідер ТВ" і ТОВ "Аріадна ТВ". Нацрада мотивувала свої рішення тим, що тричі ухвалювала рішення про застосування до п'яти компаній санкції "оголошення попередження", а 23 липня 2015 року застосувала санкцію накладення штрафу.
Штрафи компанії не сплатили та оскаржують у суді всі рішення Нацради про санкції та про відмови в переоформленні ліцензій.
За інформацією ІМІ, 11 листопада Нацрада виграла апеляцію у справі щодо правомірності відмови.
17 грудня суд першої інстанції відмовив у задоволенні позовів компаній у двох інших справах проти Нацради – щодо скасування санкцій "оголошення попередження" від 21 серпня 2014 року та від 18 лютого 2015 року та щодо скасування рішень від 12 лютого 2015 року про призначення позапланових перевірок.