Головна Новини Супутникового телебачення Телекомпаній Інші новини Блоги Досьє Українські телекомпанії Світові телекомпанії Телеведучі Супутникові оператори Аналітика Україна Світ Інтерв'ю Спорт на ТБ Кіно Мультимедіа Фото Відео Супутникове ТБ Ключі до супутникових каналів Biss Cryptoworks Nagra Seca Viaccess Videoguard Таблиця частот Amos 4°W Astra 4.8° Е Hot-Bird 13°E Eutelsat W4 36°E Hellas Sat 39°E Экспресс АМ22 53°E ABS 1 75°E Ямал 201 90°E ТелеBIZ ТелеLIVE Backstage Live Телеляпи Інше Контакти

Олександр Денисов: "У нас є команда, й вона готова до роботи"

Розмір тексту:   Розділ: Новини телекомпаній Опублікував: Володимир Мула1 жовтня 2010 р., 11:42
Олександр Денисов: "У нас є команда, й вона готова до роботи"
Олександр Денисов

Уже вісім років поспіль щонеділі в ефірі телеканалу "Україна" виходить програма "Футбольний вікенд". Її беззмінним ведучим є журналіст і, за сумісництвом, редактор спортивних програм телеканалу "Україна" Олександр Денисов.

Три роки тому керівництво ТРК "Україна" прийняло рішення про створення супутникового каналу "Футбол". Керівником призначили Олександра Денисова, який за час роботи на посаді директора фактично створив його з нуля.

- Яке крісло вам більше подобається - телеведучого-журналіста чи директора каналу?

- Не можна сказати, що там приємно, а там неприємно, там обов'язки, а там хобі. Такого абсолютно немає. П'ять днів на тиждень я працюю телевізійним менеджером, створюю продукт, вибудовую його з погляду програмної концепції, закупівлі, оцінюю якість роботи коментаторів і журналістів, і, в підсумку, оцінюю остаточний продукт. Це дуже цікавий процес, який не є рутиною, від якої можна втомитися. А неділю можна назвати певною віддушиною. Я повинен повністю відключитися від щоденної текучки й переключитися на вир спортивних подій. Цієї миті переді мною стоїть головне завдання - підготувати й вибудувати якісні сюжети для програми "Футбольний вікенд". Проекту вже багато років. Дуже важливо, що вболівальникам завжди цікаво, яку оцінку тій чи іншій футбольній події він дасть.

- Ви стояли біля витоків каналу, багато в чому завдяки вам він і з'явився в ефірі... Скажіть, із якими труднощами за ці три роки роботи вам із командою довелося зіткнутися?

- Важко навіть уявити, з чим ми стикалися. По суті, до цього я відповідав за виробництво трансляцій, створення програми "Футбольний вікенд" та спортивні новини на каналі "Україна". Але коли постало питання про запуск цілого телеканалу, тут спочатку для мене був темний ліс. До того, як ми отримали ліцензію й почали щось робити своїми руками, був період, коли я знав, що повинен за цей проект узятися, що мене призначили за нього відповідальним; ці перші півроку я погано спав, якщо спав узагалі. Весь час думав про те, яким буде результат, а раптом щось не вийде. Сумнівів було багато. Мені дуже допоміг Вальдемар Дзікі, ми з ним провели багато годин, обговорюючи, будуючи плани, думаючи про те, яким повинен бути канал.

А потім процес був запущений, і питання й проблеми пішли по наростаючій: скільки має працювати людей, яка в них має бути зарплата... Потрібно було вибудовувати структуру каналу. Щось подібне в мене було й на каналі "Україна", але це було в мініатюрі. А тут за три роки ми виросли до повноцінного каналу. Тепер я чітко розумію тонкощі цих процесів і маю прекрасний практичний досвід роботи з ними.

- Канал "Футбол" вже два роки в ефірі. Що із запланованого у вас вийшло, що не вийшло?

- Ми стартували в листопаді 2008 року, а вже за місяць ударила криза. Звісно, щось ми устигли зробити на початковому етапі: закупили ліцензії на деякі чемпіонати, почали мовлення. Але, за великим рахунком, перша половина 2009 року в нас пройшла під великим знаком питання. Ті покупки чемпіонатів, турнірів, які ми планували, довелося відкласти до кращих часів. За деякими позиціями перша половина 2009 року пройшла вхолосту, адже ніхто не знав, до якої глибини дійде криза. Перше серйозне досягнення в 2009 році - це виграний тендер на чемпіонат України. Завдяки йому ми залучили великий інтерес до каналу. Потім купили чемпіонат Іспанії. На сьогоднішні вболівальники отримали повноцінний канал із цікавим контентом. А не реалізували ми, й на те є об'єктивні причини, власне виробництво. Досі не запущені власні програми, крім новин. Але це обумовлено тим, що ще не закінчено будівництво студій. Хочеться, щоб з'явилися аналітичні програми, авторські проекти, а головне, щоб у каналу з'явилися свої обличчя.

- Якщо говорити про власне виробництво, яким воно буде? Ви плануєте розважальні шоу про футбол, якісь навколофутбольні теми?

- Так, про це я й раніше заявляв, незабаром у нас з'явиться програма "Сам на сам", яка передбачатиме розмову, як у нас із вами, сам на сам. І це розмова не лише з футболістами, це ще й функціонери, тренери, загалом - різні люди.

Ми плануємо запустити оглядову програму всіх ігор минулого вік-енду, в якій покажемо все "найсмачніше" за вік-енд

 Ведучий повинен розкрити особистість гостя з різних боків. І зовсім не обов'язково, що всю програму вони говоритимуть лише про футбол.

Ще ми плануємо запустити оглядову програму всіх ігор минулого вік-енду. Наприклад, "Футбольний вікенд" - це теж огляд, але не настільки великий. Головне завдання - оперативно дати глядачеві результати матчів із невеликим аналізом минулих ігор. А той проект, який ми плануємо запустити, повинен показувати ще й аналітику матчів, ми візьмемо все "найсмачніше" за вік-енд. Програма виходитиме у вівторок або середу. У студії буде не менше чотирьох осіб, кожна з яких відповідатиме за свою частину аналізу: судді, гравець, тренер і футбольний функціонер.

- Чому "Африканські пристрасті" Савіка Шустера не потрапили на канал "Футбол"? Адже, як не крути, а він - обличчя вашого медіа-холдингу?

- Програма виходила на тому каналі, який володів правами на трансляцію матчів чемпіонату світу. Відповідно, до нас він не міг потрапити, тому що в нас цих прав не було. У будь-якому разі те, що ми бачили в ефірі програми, не зовсім збігається з тим, що робили б ми самі, якби були правовласниками чемпіонату.

- На західних спортивних каналах регулярно виходять різноманітні розважальні шоу за участю спортсменів. Ви що-небудь подібне плануєте, яку-небудь розважалівку за участю футболістів?

- Відповідаючи на це питання, ми, перш за все, повинні задати собі інше: що нашому вболівальнику потрібно? Чи хочуть глядачі бачити ці трюки? А, можливо, нашій людині потрібна серйозна розмова про футбол, вона хоче побачити ігрові моменти й почути відповіді на запитання, які її цікавлять? Якщо говорити про італійців чи німців, то їхні футбольні програми - це, найчастіше, великі шоу. Вони до цього звикли, вони так сприймають футбол. У мене ж склалося враження, що наш уболівальник не дуже любить футбольне шоу, у нас цінують серйозну футбольну розмову. Можливо, тому, що всі ці відступи від теми не завжди вдалі, й замість того, щоб дати чітку відповідь на важливе питання, глядача відводять кудись дуже далеко від теми.

Загалом, уболівальника можна привчати до чогось нового, але це треба робити в першу чергу в інтересах уболівальників, дуже поступово й акуратно.

Знаєте, як у нас чоловічі канали запускаються? Пишуть: "Ми запустили канал, орієнтований на чоловічу аудиторію". Я сідаю подивитися його, й думаю: "Чому так погано думають про чоловіків? Невже чоловіки живуть у рамках дешевих гонок і бандитських розбірок?"

- Проте в інтернеті дуже популярні статті про п'яні пригоди футболістів, про, як кажуть, навколофутбольне життя. Ви плануєте щось подібне робити?

- Будь-яка навколофутбольна тема цікава глядачеві. Зараз в Англії всі пишуть про пригоди Руні. Це така "полуничка", на яку клюють, і на заході жодна програма без чогось подібного не обходиться, причому не лише футбольна. Це невід'ємна частина життя за лаштунками, але я кажу про пропорції подібної інформації, про режисуру програми. А уявіть, якщо крім розповіді про п'яного футболіста, у студію привести терапевтів, у центрі майданчика поставити дівчину з хула-хупом, яка жонглює палаючими смолоскипами? Мені здається, що це неправильно. Подібна інформація має бути дозованою, а коли йде такий сир-бор, коли програма і не про п'яного футболіста, і не про футбол, це перебір. "Футбольний вікенд" на ринку вже вісім років, у нас були злети й падіння, були періоди творчого пошуку. І що більше я дивлюся на "футбольні експерименти" на інших каналах, то дбайливіше ставлюся до власного формату. Це не означає, що ми надто консервативні. Просто ми даємо глядачеві те, що є затребуваним. У нашому випадку, мені пропонували поставити дівчину з привабливими формами й дати їй певну роль у програмі. І я впевнений, що вона всім сподобалася б, але питання в іншому, адже люди прийшли дивитися футбол, а не на дівчину, і, найімовірніше, одного прекрасного дня виникне проблема: нам потрібно буде перейти до рубрики з дівчиною, а серйозне обговорення важливої футбольної теми не буде до цієї миті закінчено. Тому необхідно залишатися такими, якими ми є, при цьому вчасно реагувати на потреби глядача.

- Чим зумовлена поява відразу декількох спортивних каналів в Україні, адже аудиторія в них невелика, отже, вони нерентабельні?

- Питання в тому, як це розвивати, наскільки довгострокова стратегія. Треба ж розуміти, куди це все приведе. У світовому досвіді відсутні приклади дохідних загальнодоступних ефірних спортивних каналів. Спортивне телебачення міститься в сегменті платного ринку. Відповідно, отримуючи гроші від споживача, через абонентську плату або яку-небудь іншу форму, спортивне телебачення розвивається. А оскільки канали невеликі, то розраховувати на великі спонсорські та рекламні бюджети не доводиться. Тому, щоб захистити себе від коливань рекламного ринку, спортивні канали живуть за рахунок абонентської плати.

- В Україні глядачі готові платити за супутникове телебачення?

- Ми вийшли з країни рад, де багато що було зроблено не так, як прийнято в усьому світі. Рано чи пізно ми до цього прийдемо. Вболівальники вже розуміють, що буде краще заплатити 20-30 гривень, але мати те, що ти хочеш. Нині в нас є власне бачення, п'ятирічний план розвитку, подробиці якого я не став би зараз озвучувати.

- Тобто, за п'ять років ви станете рентабельними?

- Ми не говоримо зараз про один лише канал "Футбол". Ми розглядаємо розвиток усередині ТРК "Україна" цілої групи спортивних каналів. Маючи такий пакет, телеглядач, уболівальник матиме все. Сам телеканал "Україна" зараз розвиває напрямок власних нішевих каналів. Як приклад, зараз готується до запуску кіноканал та інші. Коли це буде потужна група, яка охоплюватиме всі види інтересів телеаудиторії, ось тоді можна буде говорити про рентабельність.

- Ми почали говорити про футбольні програми. Що у ваших конкурентів вам подобається, а що - не дуже?

- На "Плюсах" стартував проект, як на мене, непоганий, але, судячи з коментарів уболівальників, їм щось не подобається. Можливо, творці ще не визначилися з тим, що хочуть сказати. Вони щось узяли з "Футбольного вік-енду", щось - із зарубіжних ток-шоу, а вибудуваності немає. Річ у тому, що процес створення спортивної програми дуже складний. Можливо, в інших каналів бракує терпіння керівництва: запустили, рейтинг поганий, значить, треба закрити. Можливо, бракує досвіду в людей, які роблять ці проекти. Відповідно, програми з'являються регулярно, але не можуть протриматися хоча б рік. "Гол" на "Новому" закрили, там були свої причини, потім Гливинський пішов на ICTV, де його програма проіснувала всього чотири місяці й показала досить низькі рейтинги. Зараз у них "Третій тайм", інший формат. Вони всю програму сміються. Не знаю, можливо, комусь це подобається, але мені здається, що в усьому має бути пропорція. Непоганий проект "Інший футбол". Він може подобатися або не подобатися, але, на мій погляд, він знайшов свою нішу, й телеглядач точно знає, чого чекати від програми.

- У наступному сезоні "Футбол" буде розважальним чи аналітичним каналом?

- Ми чітко розуміємо нашу аудиторію. Це люди, які футбол дивляться постійно. Це не аудиторія, яка приходить лише на чемпіонат світу, раз на чотири роки. Це люди, які не лише дивляться футбол, але ще й розбираються в ньому. Відповідно, ті наші програми, які я вам перелічував, розраховані на таку аудиторію. Наші глядачі повинні одержувати більше, ніж вони отримують на національних каналах. Гумористичні шоу ми запускати не будемо, можливо, з часом, коли ми розростемося до чогось дуже великого. На футбольному каналі будуть лише футбольні програми. Серйозні, але водночас цікаві.

- Яким ви бачите канал "Футбол" через п'ять років?

- Ми зараз не будемо говорити про технології, але це має бути здоровий симбіоз найкращих європейських чемпіонатів, це має бути дуже якісний і цікавий показ українського футболу, який даватиме значно більше, ніж на національних каналах. Сюди ж потрібно віднести якість трансляції, студії ток-шоу, програми про український футбол. Повинні бути авторські проекти, повинні бути обличчя каналу. А ще ми хочемо, щоб уболівальникам було цікаво знати думку каналів "Футбол" та "Футбол+" із того чи іншого питання, як зараз, коли вони дивляться "Футбольний вікенд".

- Якщо ви є користувачем Fox або Sky, під час трансляції чемпіонату, наприклад, Англії, можете вибирати навіть камеру, за якою дивитиметеся матч. Можна навіть, щоб у вас на екрані був усього один гравець. У нас щось подібне буде?

- Ми повинні пройти свій шлях. Ми поки що тільки наздоганяємо Європу. Для початку потрібно забезпечити якість трансляції full HD, з кадровою розгорткою 16:9, а вже потім усе інше. Головне, щоб наша трансляція відрізнялася високою якістю та інформативністю. Зараз потрібно зробити хорошу інфографіку, щоб наочно показувати, звідки летить м'яч, де офсайд, а де гол. До цього ми прагнутимемо.

- Що ви зробите для поліпшення якості трансляції?

- За ці два роки ми створили команду, яка вміє знімати футбол. Якби три роки тому ми звернулися до нашого інвестора з проханням купити нові HD ПТС, нам би їх могли купити, але хто на них працював би? Що б це була за якість, якби оператори не знали, що робити з таким обладнанням, а режисер не до кінця розумів, як це показати? Зараз є команда, й вона готова до роботи на найсучаснішому обладнанні.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
За матеріалами: Медіаняня
Теги: Олександр Денисов 
Можливості: Написати редактору Версія для друку PDF версія Відправити другу

Коментарі вимкнені

Додати коментарів (0)

Додай коментар першим