Головна Новини Супутникового телебачення Телекомпаній Інші новини Блоги Досьє Українські телекомпанії Світові телекомпанії Телеведучі Супутникові оператори Аналітика Україна Світ Інтерв'ю Спорт на ТБ Кіно Мультимедіа Фото Відео Супутникове ТБ Ключі до супутникових каналів Biss Cryptoworks Nagra Seca Viaccess Videoguard Таблиця частот Amos 4°W Astra 4.8° Е Hot-Bird 13°E Eutelsat W4 36°E Hellas Sat 39°E Экспресс АМ22 53°E ABS 1 75°E Ямал 201 90°E ТелеBIZ ТелеLIVE Backstage Live Телеляпи Інше Контакти

Фірташа закликали розібратися із командою Безлюдної

Розмір тексту:   Розділ: Інші новини Опублікував: Володимир Мула29 квітня 2014 р., 23:50
Фірташа закликали розібратися із командою Безлюдної

Рух "Стоп цензурі", Інститут масової інформації, ГО "Телекритика", Інститут медіа права, об'єднання документалістів "Вавилон'13" звернулися з відкритим листом до мажоритарного акціонера телеканалу "Інтер" Дмитра Фірташа, у якому закликали його зробити адекватні кадрові висновки з дій менеджерської команди Ганни Безлюдної.

Публікуємо повний текст відкритого листа:

"Відкритий лист до Дмитра Фірташа:

досить поводитись так, ніби нічого не відбувається!

Дмитре Васильовичу!

У своїх заявах протягом останніх двох місяців ви неодноразово стверджували, що виступаєте за єдність України. Закликаємо вас бути послідовним і звернути увагу на деструктивні дії менеджерської команди Ганни Безлюдної на вашому телеканалі "Інтер". Її кадрова та програмна політика свідчить про цілковите нерозуміння змін і процесів, що відбулись та далі відбуваються в державі.

У січні-лютому, коли інформаційним мовленням "Інтера" керував Антон Нікітін, телеканал був перетворений на пропагандистський рупор режиму Януковича, що посилено працював на дискредитацію масових акцій протесту. Журналісти та ведучі "Інтера" систематично порушували стандарти інформаційної журналістики, підтасовували факти, озвучували неправдиву та неповну інформацію. Громадська організація "Телекритика" скерувала докладний аналіз цих порушень до Комісії з журналістської етики з проханням дати оцінку діям "Інтера" під час Майдану.

Навіть під час кривавих подій 18-20 лютого учасників протестів у новинах "Інтера" називали "екстремістами" й "радикалами", замовчуючи їхню позицію та поширюючи без перевірки компромат, вигаданий прес-службою Міністерства внутрішніх справ. 21 лютого, відчувши, що ситуація змінюється, новини "Інтера" різко змінили риторику. Попри це,  на журналістах та ведучих "Новин", "Подробностей" і "Подробностей недели" лежить частка відповідальності за сотні жертв та тисячі скалічених під час подій січня-лютого 2014 року людей, як і за подальше загострення антиукраїнських настроїв у Криму та на Сході. Адже вони, подаючи спотворену картину, замовчуючи та перекручуючи факти, сприяли утвердженню неправдивих уявлень про Майдан, про ситуацію в центрі та Заході країни, про причини та рушійні сили ро кремлів руху. Водночас інформаційні програми "Інтера" того часу відкрито підтримували ро кремлівську риторику відносно України, журналістам була заборонена будь-яка критика  будь-яких дій Путіна.

Згодом під тиском громадськості було змінено керівництво компанії "НІС", відсторонено від новинного ефіру ведучих Андрія Данилевича, Романа Кадеміна та Анастасію Даугуле, які найбільше асоціювалися з брехливими новинами часів Майдану.

Однак після відсторонення від ведення новин ці особи залишилися в ефірі телеканалу "Інтер". Зокрема, Андрій Данилевич далі веде програму "Стосується кожного", а 9 травня усі троє вестимуть спеціальні проекти, присвячені Дню Перемоги. Разом із ними ефір вестимуть російські актори Катерина Клімова та Ігор Петренко.

Також із нагоди свята Перемоги передбачено демонстрацію низки російських теле- та кінофільмів "патріотичного" змісту. При цьому "Інтер", незважаючи на численні заклики громадськості відмовитися від демонстрації російських телесеріалів, не змінив своєї програмної політики: основу його програмування й зараз, під час агресії Росії проти України, становлять стрічки виробництва Росії. Явний та прихований пропагандистський зміст цих серіалів грає на руку російським агресорам та їхнім поплічникам-сепаратистам.

Досить поводитись так, ніби в Україні нічого не відбувається! Закликаємо вас зробити адекватні кадрові висновки з дій менеджерської команди Ганни Безлюдної. Адже ці дії  викликають обурення громадськості, підривають довіру аудиторії до "Інтеру" та до вас особисто, не сприяють налагодженню справжнього діалогу між різними частинами України, в якій насправді всі громадяни постраждали від дій режиму Януковича, незалежно від того, на якій стороні барикад вони опинилися під час кривавих подій. 

Як мажоритарний акціонер ви повинні усвідомлювати велику відповідальність, що лягає сьогодні на найбільш рейтинговий телеканал України, значна частина аудиторії якого зосереджена в переважно російськомовних областях Сходу й Півдня України. У ваших силах зробити "Інтер" інструментом єднання, а не розколу країни. Ми віримо, що на відміну від нинішнього менеджменту каналу ви розумієте, що дослухатися до думки громадськості -  означає  проявити не слабкість чи піддатись тиску, а, навпаки, прийняти мужній та зважений крок. Який оцінить суспільство як всередині, так і зовні країни.

Громадський рух "Стоп цензурі!"

ГО "Інститут Масової Інформації"

ГО "Інститут Медіа Права"

ГО "Телекритика"

Об'єднання документалістів #ВАВИЛОН'13"

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Можливості: Написати редактору Версія для друку PDF версія Відправити другу

Коментарі вимкнені

Додати коментарів (0)

Додай коментар першим