Головна Новини Супутникового телебачення Телекомпаній Інші новини Блоги Досьє Українські телекомпанії Світові телекомпанії Телеведучі Супутникові оператори Аналітика Україна Світ Інтерв'ю Спорт на ТБ Кіно Мультимедіа Фото Відео Супутникове ТБ Ключі до супутникових каналів Biss Cryptoworks Nagra Seca Viaccess Videoguard Таблиця частот Amos 4°W Astra 4.8° Е Hot-Bird 13°E Eutelsat W4 36°E Hellas Sat 39°E Экспресс АМ22 53°E ABS 1 75°E Ямал 201 90°E ТелеBIZ ТелеLIVE Backstage Live Телеляпи Інше Контакти

Олександр Ткаченко: "Відчув в якийсь момент, що мені є що сказати глядачам"

Розмір тексту:   Розділ: Інтерв'ю Опублікував: Володимир Мула17 вересня 2011 р., 15:13
Олександр Ткаченко: "Відчув в якийсь момент, що мені є що сказати глядачам"
Олександр Ткаченко

"1+1" за результатами першого півріччя продемонстрував не дуже високий рівень заповнення рекламою. Не був вдалим для "плюсів" і результат цифрового конкурсу. Втім, все це не заважає групі будувати амбітні плани і працювати над зміною обличчя каналів. Генеральний директор "1+1" Олександр Ткаченко розповів "МедіаБізнесу" про новий сезон, проекти власного виробництва та про недооціненість українського рекламного ринку.

- Результати цифрового конкурсу, швидше за все, можуть задовольнити групу "1+1" тільки частково. На "2 +2" планувалася значна частина футбольних трансляцій групи. Чи не зашкодить ситуація з неотриманням "ефірної цифри" планам розвитку каналу?

- Ми на результати конкурсу дивимося досить філософськи. У майбутньому для телеринку значення матиме не стільки володіння "трубою" (засобом доставки), скільки розуміння того, що таке контент і як з ним працювати, ну і якими правами ти володієш. Ми не особливо раді результатами цього конкурсу, але й не засмучені. Ми з великим інтересом подивимося, звідки з'явиться продукт у великої кількості каналів, які повинні розпочати мовлення на цифровий платформі.

"Цифра" буде введена до 2014-2015 року. Зараз канал "2 +2" розвивається. Входить в 10-ку по країні. У каналу є довгострокові контракти. Так що нам тут не варто особливо переживати.

- Тобто до 2014-2015 ви спробуєте прийти до глядача іншими шляхами?

- Звичайно, глядач може до цього часу задатися питанням, як отримати доступ до спортивних трансляцій Я говорю не тільки про "2 +2", а про загальну ситуацію. На ринку є королем контент, а не ліцензія на право мовлення на цьому ринку.

- Тобто Ви, незважаючи на ці труднощі, розглядаєте перспективу, коли власне виробництво контенту забезпечить для вас можливість робити фінансово успішні канали, без цифрової ліцензії? Я Вас правильно розумію?

- Не тільки. Виробництво - окремо. Володіння правами - окремо. Буде контент - буде хліб. Буде що дивитися, і ми будемо шукати можливість для мовлення "2+2".

- Це буде кабель, супутник чи інтернет?

- Сьогодні у нас на подвір'ї 2011 рік. До 2014 я зможу відповісти на ваше запитання.

- Українське телебачення переживає бум реаліті і талант-шоу. "1+1" є одним з лідерів цього процесу. Чи не боїтеся ви що в найближчому майбутньому публіка пересититься реаліті? Це все ж витратні проекти і їх багато.

- Немає поганих жанрів, крім нудного. Якщо СТБ відкрило українському глядачеві талант-шоу, то ми відкрили реаліті-шоу. Перший успішний реаліті-продукт "Міняю жінку" був проведений на "1+1". Наш приклад наслідували інші канали. Багато хто почав працювати з реаліті-шоу. І результати виходять різні. У тому числі і на наших каналах. Як талант-шоу, так і в реаліті-шоу, документальному, серіальному виробництві головне - якість. Якість ідеї, якість її втілення.

- А що конкретно ви будете робити, щоб утримати глядача?

- Наша сітка вже навесні буде сильно відрізнятися від цієї осені. Є багато ідей, яких раніше не було на цьому рику. Але ще більше змін буде в 2012 році. Працюємо над адаптацією британського серіалу Безсоромники/Shameless. Цей серіал став подією в Англії та Америці. Над проектом працює режисер "Інтернів" Максим Пежемський. Це буде нове слово на українському і російському ринках.

Знімається проект "Холостячка". Програма про самотніх мам, які шукають свої половинки. Виявилося, що кількість потенційних пар дуже велика. Багато чоловіків виявили бажання одружитися на одиноких мамах. Є ще проект "Краса по-українськи". Пошук "попелюшок" у провінції. Не секрет, що в українських селах живуть цікаві дівчата. Але там є дуже-дуже гарні і дуже-дуже розумні. З одного боку це талант-шоу, а з іншого - несподівана суміш форматів.

- Тобто будете розвивати виробництво?

- У "1+1" були різні періоди. У тому числі і не кращі. Але ми досягли непоганої якості виробництва. 90% програм у нас в сітці власного виробництва. Не тільки новини, але і розважальні програми. Перше півріччя канал закінчив лідером прайму по всій країні за "18-54". На каналі буде присутнє тільки краще в усіх жанрах. Це стосується і серіальних, і розважальних програм. Ну і для нас принциповим є розвиток новин.

- Українські кіношники скаржаться на те, що ємність українського ринку занадто мала, і працювати на ньому не вигідно. Тому вони виробляють серіали для російських каналів. Як цю проблему вирішують у вас?

- Український ринок менше російського в 10 разів. Відповідно, можливості замовляти за тією ціною, за яку готові платити росіяни - набагато менші. Хоча різниця в ціні виробництва не 10 разів, а рази в два. Ми пішли іншим шляхом і виробляємо одразу на два ринки. На український і на російський. Це дає нам можливість виробляти якісну продукцію, яка задовольняє потреби каналу і робить можливим виробництво серіалу українськими силами.

- Наскільки для вас це вигідно?

- Ці серіали залишаються в нашій бібліотеці. По-друге, ми розвиваємо наші таланти. По-третє, ми краще впливаємо на процес і можемо прогнозувати реакцію на серіал. І те, що відбувається в Україні останні 2-3 роки ... Це хороший шанс для молодих людей проявити себе і навчитися чомусь. Такого буму виробництва в різних жанрах я не пам'ятаю. Напевно, такого у нас в країні ніколи й не було. Росіяни спочатку не вірили в те, що може бути така якість. Сьогодні ж у багатьох продуктах, що виробляються, вони йдуть нашим тенденціям.

- Прайм-серіал обходиться в 300 тисяч доларів, серіал денного ефіру приблизно в 30 тисяч. Якасобівартість у вас?

- Короткий серіал з великою кількістю локацій - приблизно стільки, скільки ви назвали. Серіал у павільйоні обійдеться в 30-40 за серію. Залежить від продукту.

- Ви сказали, що розвиток новин для вас принципове питання. Що буде змінюватися? Хто буде працювати? Наприклад, недавно пішов Гайдукевич. Тобто він якось не вписувався в концепцію новин каналу, якщо був змушений вас покинути?

- Помінялася концепція випуску, який вів Гайдукевич. Він журналіст професійний, але традиційний. Навряд чи можна було б собі уявити, щоб він вів новини, які розповідали про зіркові скандали. Ми зробили випуск "ТСН. Особливе "у стилі відмінному від того, яким його звик бачити наш глядач. "Плюси" були першими, хто зробив новини, власне, інфотейментом. Ми першими розвиваємо таблоїдний жанр новин.

- Не боїтеся ви, що подібні нововведення відлякають людей старшого і середнього віку? Вони можуть перестати вас сприймати всерйоз.

- Ми лідери у нашій аудиторії "18-54". Ми розширюємо мовлення основного випуску новин. Його буде більше "у хвилинах". І ми бачимо, за відгуками, що це подобається людям молодого та середнього віку. Якщо глядачі хочуть дивитися програму "Час", то вона є на інших каналах. А ми не ходимо виробляти програму "Час".

Я відчув в якийсь момент, що мені є що сказати глядачам

- Навіщо Вам особисто потрібна програма "tkachenko.ua"?

- Я - журналіст, а це як лікар. Це професія, яка ніколи від тебе не йде. Я довгий час не був на екрані. Років 15, напевно, якщо не вважати маленьке виняток часів "Помаранчевої революції". Я відчув в якийсь момент, що мені є що сказати глядачам. Інша грань іншого Ткаченко в іншому віці. Судячи з відгуків, ряд програм сподобалися глядачеві. Що не може не тішити.

- Я переглядав рейтинги. І програми, в яких вашими гостями були діячі мистецтв, особливо цікавими глядачам не були. А ось розмови з політиками, громадськими діячами, як правило, викликали набагато більший інтерес.

- Дуже по-різному. Розмова з Рамзаном Кадировим, яка була для мене цікавою, не викликала такого ажіотажу, як розмова з Андрієм Данилком. А розмову з Саакашвілі дивились краще, ніж з Азаровим. Хоча там частка була досить хорошою.

- Але Азаров був популярнішим комедійного "квартету І" ...

- Це все ж специфічні коміки. Для досить елітарної аудиторії. Не дивно, що їх дивилися менше. Та й Гребенщикова, який збирає стадіони, дивилися менше. Але ми вважаємо правильним ділитися думками людей, які формують громадську думку. Навіть 7-8-9% людей, які дивляться ці програми - це не 10 тисяч, не 100 відвідувачів інтернет-сайтів. Більше мільйона-двох жителів України.

- Як ви оцінюєте заповнюваність телеканалу "1+1" рекламою?

- Наша заповнюваність була нижче 70-ти %, але більше 50%. При цьому ми наростили аудиторію на 1,5%. Ми тримали високу ціну на рекламу. Є на ринку велика група, яка узгоджує цінову політику з реклами, а з іншого боку ми ... Тим не менш ми не грали в демпінг, а витримували високу ціну, чим дозволили ринку зрости цього року. Ми вважаємо, що ринок усе ще недооцінений. Ми будемо працювати над тим, щоб ринок був ринком, а не "ринком за домовленістю" між низкою основних гравців. Якщо він, нарешті, стане конкурентним, то з'явиться можливість реально оцінити його розміри. Його обсяг повинен бути більшим рази в два-три, ніж зараз. Такий він мав би бути виходячи з споживчої спроможності українців.

- З якими цифрами ви плануєте закінчити рік? Який ваш прогноз на 2012?

- Ми вважаємо, що приріст складе приблизно цифру, яку озвучувала Всеукраїнська рекламна коаліція. А ось прогноз на 2012 рік залежатиме від конфігурації ринку і наскільки він буде ринком.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
За матеріалами: Телепростір
Теги: Олександр Ткаченко 
Можливості: Написати редактору Версія для друку PDF версія Відправити другу

Коментарі вимкнені

Додати коментарів (0)

Додай коментар першим