Головна Новини Супутникового телебачення Телекомпаній Інші новини Блоги Досьє Українські телекомпанії Світові телекомпанії Телеведучі Супутникові оператори Аналітика Україна Світ Інтерв'ю Спорт на ТБ Кіно Мультимедіа Фото Відео Супутникове ТБ Ключі до супутникових каналів Biss Cryptoworks Nagra Seca Viaccess Videoguard Таблиця частот Amos 4°W Astra 4.8° Е Hot-Bird 13°E Eutelsat W4 36°E Hellas Sat 39°E Экспресс АМ22 53°E ABS 1 75°E Ямал 201 90°E ТелеBIZ ТелеLIVE Backstage Live Телеляпи Інше Контакти

Лідія Таран: "У ТСН за останні кілька років виробилося своє неповторне обличчя"

Розмір тексту:   Розділ: Інтерв'ю Опублікував: Володимир Мула16 січня 2012 р., 18:41
Лідія Таран: "У ТСН за останні кілька років виробилося своє неповторне обличчя"
Лідія Таран

На відміну від інших ведучих новиннєвих випусків, Лідія Таран iз "1+1" з’являється на екрані в різних амплуа: то танцювала на паркеті заради здійснення бажання дитини, то вела спортивний проект, а зовсім недавно відшуковувала у сільській глибинці найкрасивішу українку. Про особливості своєї роботи розповідає володарка двох індивідуальних "Телетріумфів" та третього — командного, за "Сніданок з "1+1", частиною якого є вранішні новини.

— Лідо, як правило, ведучі новин на вітчизняних каналах не виходять за межі інформаційних проектів. Ви доволі часто стаєте ведучою розважальних програм, вели спортивні. Чому?

— Я людина корпоративна, і якщо працюю у великій компанії, маю керуватися її інтересами. Як на мене, я б займалася більше інфотейментом і якимись іншими речами. Але робота є робота, я зараз роблю переважно новини і паралельно за мене чіпляються різні розважальні проекти. Усе відбувається в узго­дженні з вищим керівництвом. Я сама не вирішую таких історій.

— Чому тяжієте до "розважалівки" — інфотейменту? Критики його не дуже поважають.

— Це пізнавально–розважальна штука. Із задоволенням займалася б нею, але поки що у каналу немає такої потреби. Я задіяна в кількох проектах нового сезону — братиму участь у незвичайних психологічних експериментах. А новини — це якір, те, що є завжди. До речі, ранкові інформаційні випуски дуже відрізняються за стилістикою від інших новин нашого каналу: вони світліші, оптимістичніші та яскравіші. А шість виходів в ефір щоранку — це щоб не загнивати, дуже правильно з точки зору підтримки професійної форми, мені подобається така робота. Хоча, сподіваюся, усі розуміють, що я можу робити й інші речі.

— Експерти постійно аналізують і критикують так звані основні — вечірні — новини, в ефірі яких ви також з’являєтесь. Із погляду утримання рейтингів зрозуміло, чому після проекту "Не бреши мені" в інформаційному випуску відразу йдуть новини про пожежі, вбивства й аварії — щоб утримати глядача, якому секунду тому була цікава подібна тематика в попередній програмі. Але таким чином ігнорується принцип черговості подачі суспільно важливої інформації.

— Журналістика різна: кримінальна розповідає про трупи, є "жовта", політична. Раніше дійсно всі канали видавали приблизно одні й ті самi новини, зараз кожен обрав свою стратегію завоювання глядача. У ТСН за останні кілька років виробилося своє неповторне обличчя. Наші новини справді вражають, і підтвердження цьо­му — найвищі рейтинги.

— Як ви ставитесь до рейтингів експертів, які відслідковують появу у випусках основних новин інформації, що має ознаки цензурованої чи замовної?

— Наскільки я знаю, ТСН у цьому рейтингу пасе задніх, і слава Богу. Хоча насправді, дуже складно визначити, які матеріали є замовними, бо дуже розмиті грані й критерії. Тому часто рейтинги і реальність не збiгаються. І стосується це не лише політичної тематики.

— Ви як ведуча наскільки активно долучаєтесь до формування випусків? Чи ваші обов’язки більшою мірою дикторські?

— На телебаченні вже давно немає дикторів. Тетяна Василівна Цимбал була однією з останніх. Уранці в мене щопівгодини випуск, чергуються ефіри по шiсть та по чотири хвилини. Я не можу бути лише диктором, бо всю інформацію, яку озвучую, попередньо пропускаю через себе, пишу підводки, разом iз редактором робимо правки текстів. Коли дуже рано приходжу на роботу, десь о п’ятій ранку, мене гримують, я відкриваю лептоп і не відриваюсь від комп’ютера: читаю канву випуску, яку зверстав редактор — наші вранішні новини базуються на основі нічних. Далі водночас iз редактором дивимося, що "понападало" в інформагентства, з’явилося за ніч нового, думаємо, що ще встигнемо нового додати за 20 хвилин, які лишилися до виходу в ефір.

— В інтернеті вас останнім часом постійно "одружують" iз Русланом Сєнєчкіним. Які стосунки у команді "Сніданку з "1+1"?

—"Сніданок" — це великий драйв прямого ефіру і велике напруження. У нас абсолютно дружня атмосфера. Ми підтримуємо один одного, намагаємося запрошувати якомога більше гарних гостей. Когось iз них краще знає Руся, в народі "Сєня" — так ми називаємо поміж собою Руслана, всіх знаю я, бо неодноразово зустрічалися в інших ефірах. Ми підколюємо одне одного, жартуємо. Бо коли ти не смієшся зранку, можна загинути, не витримавши навантаження. Хоча мені цього сезону пощастило: ми через тиждень міняємося з Мариною Леончук. А Руслан працює щоранку. Для попередньої підготовки до розмови з гостем в ефірі, до речі, є лише сiм хвилин реклами, це небагато. Заверстати і зробити три години ефіру — це дуже великий щоденний обсяг роботи для невеликої команди.

— Чим для вас цінний досвід роботи над проектом "Краса по–українськи"?

— Це був шалений екстрим. Я три дні провела далеко від Києва і навіть далеко від Харкова — в селі, де працюють на землі, вирощують худобу. Ми там і крупу мололи, і корів доїли. Ще сміялися поміж собою, що зірки мають доплачувати селянам за те, що вони показують їм, що таке реальне життя.

— Ви характеризуєте "інфотеймент", у першу чергу, словом "пізнавальний". Чому, на вашу думку, дехто з критиків сприйняв "у штики" проект "Я люблю Україну", співведучою якого ви були?

— А що у нас не критикують?! На жаль, тоді на першому місці було визначення "розважальний". Досвід — "путь ошибок трудных", бо у становленні каналу був новий етап, проект робила дуже змішана команда, члени якої кожен по–своєму бачив його наповнення. У "Я люблю Україну" я була не лише ведучою, формувала низку питань спортивного блоку, справді "горіла". Але коли ти — важливий, але лише один iз гвинтиків, не можеш наперед прорахувати, якою програма буде у результаті. Зрозуміло, подібні проекти можна робити й ще кращими.

Мені б хотілося, щоб саме пізнавальних програм на нашому ринку було більше, бо вони також і на злобу дня. Думаю, канали це зрозуміють. Утiм ні Михайло Бриних, ні купа інших критиків не можуть висловлювати думку всіх глядачів. Я донині зустрічаю людей, які пам’ятають саме проект "Я люблю Україну" як один iз найцікавіших. У селах Харківської області, де ми знімали "Красу по–українськи", мене перепитували: "А коли буде "Я люблю Україну". Любов глядачів може бути з рейтинговою часткою 29, як у вечірнього ТСН, і це прекрасно, а може бути з меншою, але це так само любов глядачів, якими не можна нехтувати. Думаю, що кiлькiсть людей, які хочуть від телевізора не лише жартів "Вечірнього кварталу", а й ще чогось і для розуму, зростає. Люди втомлюються від реаліті, дикої "розважалівки" й однакових пісень по всіх каналах.

На Західній Україні кожен другий провідник і кожен третій зустрічний вважає, що я донині веду програму "Гол"

— Як ви ставитесь до того, що телеканали в основному орієнтуються на рейтинги перегляду у великих містах "50 тисяч+"?

— Телебачення — це бізнес. А його розвиток залежить від кількості реклами, яку продають переважно за "50 тисяч+". Я не великий фахівець у цьому, але рейтинги за вибіркою "Вся Україна" також не можуть бути другорядними. Бо відображають уподобання всіх глядачів. До речі, на Західній Україні кожен другий провідник і кожен третій зустрічний вважає, що я донині веду програму "Гол", яка мала непоганий рейтинг як спортивний проект, але, зрозуміло, значно нижчий за будь–який топовий.

— До речі, чому ви перестали бути ведучою спортивного проекту на каналі "2+2"?

— Футбольний проект тоді тривав у прямому ефірі практично до 2–ї ночі, а о 5–й ранку мені вже потрібно було готувати новини. Працювала без замін уранці кожного дня. І наприкінці року зрозуміла, що на наступному ранковому ефірі можу в прямому розумінні простягнути ноги. Тоді я пішла до керівництва і сказала, що мені дуже цікаво працювати, але сил не вистачає. До того часу в каналу визріло нове бачення проекту про футбол і бажання його переформатувати, воно доречно збiглося з моїм — залишити спортивну програму.

— Лідо, ви працюєте вже на третьому каналі. Що для вас було вирішальним, коли приймали рішення змінити місце роботи?

— Кожна нормальна людина рано чи пізно змінює роботу. На Новому каналі я спробувала практично все: від ранкового до нічного ефіру (спорт "Репортеру") і спецпроекти. На "5–му каналі" також. Закінчилося там усе підсумковою програмою. Потім стало зрозуміло, що далі розвиватися нікуди. Звичайно, можна вдосконалювати якість, але хотілося б чогось більшого.

Телебачення — це великий технологічний ресурс. Ти можеш писати геніальні тексти підводок, але вони не "стріляють" без певного рівня "картинки". Писати ти можеш один, але не заверстаєш сам програму в потрібному форматі. Тому ми вирішили з моїм редактором Юлією Жмакіною, що треба йти вперед і освоювати нові горизонти. Це абсолютно логічно, бо на Новому каналі я пропрацювала 6 років, на "5–му каналі" — майже 5. Вважаю, це ті часові проміжки, після яких зміна місця роботи — це нормально.

— Як ви ставитесь до телепремій і визначення "телезірка"?

— У нашій країні завдяки каналам, які масово кличуть в ефір росіян, нашими телезірками є Максим Галкін та актори російських серіалів, які навіть не були в ефірі вітчизняних мовників. Узагалі саме поняття "телезірка" дуже розмите, ближче до шоу–бізнесу.

Як на мене, в Україні є класні професіонали–телевізійники. Прекрасний у своєму амплуа Андрій Куликов, я його вважаю частково своїм учителем. Є ще глиба — Віталій Портніков. Глиба розважального жанру, вважаю, — мій колишній чоловік Андрій Доманський.

Безперечно, має бути цехова премія, незважаючи на критику якихось організаційних моментів щодо її присудження. Журі — це професіонали галузі. Якщо вони навпроти твого прізвища ставлять "галочку", відзначають твою програму — в цьому немає нічого поганого. Якщо є ринок — мають бути і відзнаки. Це як чемпіонат Європи з футболу: є команди 16, 18, 2, 3 — і серед них розігрують кубок України.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
За матеріалами: umoloda.kiev.ua
Теги: Лідія Таран 
Можливості: Написати редактору Версія для друку PDF версія Відправити другу
Ваш email ніколи не буде опублікований
Залишилось 1000 символов
captcha 
Щоб не вводити капчу зареєструйтесь або увійдіть під своїм акаунтом

Додати коментарів (480)

 
 • Wallaceenlip
  15 жовтня 2019 р.
  Відповісти
  The misery that see this site allergic reactions can create is something with look at this site which untold numbers of individuals recognize with. The truth is, nonetheless, that there are options readily available for those that seek them. Begin making use of the ideas and suggestions in this item, and also you will certainly have the devices required to dominate allergic reactions, once and for all.
  Monitor pollen projections as well as plan accordingly. Many of the popular climate forecasting websites have a section devoted to allergic reaction forecasts including both air quality as well as plant pollen matters if you have access to the net. On days when the matter is mosting likely to be high, keep your windows shut and also restrict your time outdoors.
  Shower before bed, taking unique care to clean your hair thoroughly. Learn More Here Pollen, dust, as well as cialis cheap other irritants can obtain trapped on your skin as well as in your hair as you experience your day. Think about changing to a night timetable if you usually shower in the early morning. This will certainly offer you the chance to eliminate these toxic irritants before bed, permitting you to have a restful evening's sleep.
 • Wallaceenlip
  15 жовтня 2019 р.
  Відповісти
  The agony that total stranger allergic reactions can cause is something with what is viagra which unimaginable varieties of people recognize with. The truth is, nonetheless, that there are remedies available for those who seek them. Beginning making use of the concepts and suggestions in this piece, and also you will certainly have the devices needed to conquer allergic reactions, finally.
  Monitor plant pollen projections and strategy accordingly. Many of the prominent climate projecting websites have a section devoted to allergic reaction projections including both air quality as well as pollen matters if you have accessibility to the net. On days when the matter is going to be high, maintain your home windows closed and restrict your time outdoors.
  Plant pollen, dust, as well as various other allergens can get trapped on your skin and also in your hair as you go with your day. If you typically shower in the early morning, take into consideration switching to an evening timetable.
 • Wallaceenlip
  15 жовтня 2019 р.
  Відповісти
  The misery that what would happen if a girl took viagra allergic reactions can cause is something with canadian rx prices which untold varieties of people know with. The truth is, however, that there are remedies offered for those that seek them. Begin utilizing the concepts as well as ideas in this piece, and you will have the devices necessary to dominate allergies, at last.
  Monitor pollen projections and also plan as necessary. If you have access to the internet, much of the prominent weather forecasting sites have an area devoted to allergic reaction forecasts including both air top quality as well as pollen counts. On days when the count is mosting likely to be high, maintain your windows shut and limit your time outdoors.
  Plant pollen, dust, and various other allergens can obtain trapped on your skin as well as in your hair as you go through your day. If you usually shower in the morning, take into consideration changing to an evening timetable.
 • Wallaceenlip
  15 жовтня 2019 р.
  Відповісти
  The agony that official source allergies can trigger is something with buy viagra online without prescription which unknown numbers of people are familiar with. The truth is, however, that there are options readily available for those that seek them. Beginning making use of the concepts as well as tips in this item, and you will have the devices necessary to overcome allergies, at last.
  Screen pollen projections as well as strategy appropriately. If you have access to the web, most of the popular weather forecasting sites have actually an area dedicated to allergic reaction projections consisting of both air high quality as well as plant pollen counts. On days when the matter is going to be high, keep your windows shut and restrict your time outdoors.
  Shower before bed, taking unique like wash your hair completely. tadalafil generic best prices Pollen, dust, and cost viagra other irritants can get entraped on your skin and in your hair as you undergo your day. If you normally bath in the morning, consider switching over to an evening timetable. This will provide you the opportunity to eliminate these toxic irritants before bed, permitting you to have a relaxing evening's sleep.
 • Wallaceenlip
  15 жовтня 2019 р.
  Відповісти
  The agony that hop over to these guys allergies can trigger is something with canadian online pharmacy viagra which unknown numbers of individuals recognize with. The truth is, nevertheless, that there are options offered for those who seek them. Start making use of the concepts and also suggestions in this item, as well as you will have the tools necessary to conquer allergies, once and for all.
  Display plant pollen forecasts and also plan as necessary. If you have access to the net, many of the popular weather forecasting sites have a section dedicated to allergic reaction forecasts including both air high quality and plant pollen counts. On days when the matter is going to be high, maintain your home windows closed as well as restrict your time outdoors.
  Pollen, dirt, and also various other allergens can obtain caught on your skin and also in your hair as you go with your day. If you usually bath in the early morning, take into consideration switching over to an evening timetable.
 • FazidTot
  14 жовтня 2019 р.
  Відповісти
  viagra online compare discount viagra
  http://viagrawithoutdoctorbest.com - viagra generic uk
  viagra and alcohol side effects total members
  generic viagra where to buy
  - viagra 20mg log in
  viagra side effects viagra information who is online
 • fehcEvify
  14 жовтня 2019 р.
  Відповісти
  tadalafil without a doctor prescription http://tadalafilhdjl.com/ - liquid tadalafil tadalafil peptide tadalafil reviews is tadalafil and cialis the same thing?
 • Donaldatof
  14 жовтня 2019 р.
  Відповісти
  viagra natural huang he venta viagra online buying viagra over the internet http://viabsbuy.com/ what is the price of viagra in dubai http://www.viabsbuy.com/ - buy viagra online viagra london over the counter
 • grhiAgirm
  14 жовтня 2019 р.
  Відповісти
  sildenafil for women http://sildenafiljcfs.com/ - sildenafil citrate over the counter sildenafil reviews sildenafil coupon sildenafil over the counter
 • vvqihm
  13 жовтня 2019 р.
  Відповісти
  walmart medication list generic viagra buy best price viagra buy online viagra
  discount tadalafil buy viagra without prescription canada
1 2 3 4 5