Головна Новини Супутникового телебачення Телекомпаній Інші новини Блоги Досьє Українські телекомпанії Світові телекомпанії Телеведучі Супутникові оператори Аналітика Україна Світ Інтерв'ю Спорт на ТБ Кіно Мультимедіа Фото Відео Супутникове ТБ Ключі до супутникових каналів Biss Cryptoworks Nagra Seca Viaccess Videoguard Таблиця частот Amos 4°W Astra 4.8° Е Hot-Bird 13°E Eutelsat W4 36°E Hellas Sat 39°E Экспресс АМ22 53°E ABS 1 75°E Ямал 201 90°E ТелеBIZ ТелеLIVE Backstage Live Телеляпи Інше Контакти

Новий гендиректор ТВі: "Портніков має зробити з ТВі дієвий рушій демократичних процесів в Україні"

Розмір тексту:   Розділ: Інтерв'ю Опублікував: Володимир Мула12 грудня 2012 р., 17:29
Новий гендиректор ТВі: "Портніков має зробити з ТВі дієвий рушій демократичних процесів в Україні"

Нещодавно в керівництві телеканала ТВі відбулися кадрові зміни. Це пов'язано передусім із тим, що генерального директора Миколу Княжицького було обрано до нового складу Верховної Ради України за списком Об'єднаної опозиції. Новим директором каналу призначено Наталію Катеринчук, яка до цього працювала на посаді заступника директора. Редакційна рада ТВі, до складу якої входять Артем Шевченко, Мирослав Маринович, Адам Міхнік, Мартін Войцеховський, Ладіслав Снопко, Віталій Портников та Наталія Катеринчук, ухвалила рішення ввести нову посаду - президента телеканала (компанії "Телерадіосвіт"), яким призначено Віталія Портникова. Натомість Миколу Княжицького обрано головою редакційної ради каналу на громадській основі.

Довкола нових кадрових призначень на ТВі у журналістському середовищі розгорнулася справжня дискусія. Частина медійників вважає, що депутат парламенту не повинен залишатися керівником редакційної ради каналу і навіть вести свою авторську програму, бо це свідчитиме про чітку опозиційну лінію редакційної політики ТВі. Натомість канал позиціонує себе як незалежний засіб масової інформації. Сам Микола Княжицький, схоже, поки що остаточно не вирішив щодо своєї подальшої участі на каналі. На своїй сторінці у соціальній мережі Facebook він звернувся до глядачів ТВі із проханням дати пораду, чи варто йому займатися журналістикою, якщо він є депутатом ВРУ?

"Я припинив керувати каналом, оскільки обраний до Верховної Ради. За рішенням власника, Віталій Портников виконуватиме представницькі функції, а безпосередньо керувати ТВі буде Наталія Катеринчук. За законом, я як депутат маю право займатися творчою діяльністю й нібито можу продовжувати вести програму. Разом із тим Сергій Лещенко в інтерв'ю зі мною на "УП" стверджував: "Ви маєте залишити канал, з'їхати з нього, перебратися у Верховну Раду!" Тож чи залишатися мені членом редакційної ради каналу? Чи продовжувати вести свою авторську програму? - запитав Микола Княжицький у Facebook. - Це непросте питання, бо я займався чесною журналістикою, але хотів би, щоб політика, якою займатимуся, теж була чесною".

Про перспективи розвитку ТВі та можливі зміни ми поспілкувались із генеральним директором каналу Наталією Катеринчук.

- Чи зміниться редакційна політика каналу зі зміною керівництва ТВі?

- На ТВі я працюю вже два роки і можу достовірно запевнити вас, що редакційну політику, яку сповідує керівництво нашого каналу, буде продовжено. По-перше, ми хочемо максимально зберегти всі програми, що нині виходять в ефір. А по-друге, сьогодні розглядаємо цікаві проекти щодо створення нових передач. Як раніше ми декларували, що канал ТВі підтримує і пропагує демократичні цінності - свободу слова, вільні вибори, рух до демократії та Європи, так і нині сповідуватимемо.

- На ТВі запровадили посаду президента каналу. Із чим це пов'язано? Які обов'язки покладено на Віталія Портникова?

- Оскільки сьогодні канал - не тільки телевізійний ресурс, а й своєрідний майданчик, де генерують здорові ідеї та обговорюють майбутнє України, ми вирішили ввести цю посаду. Передусім це пов'язано з тим, що виникла необхідність представляти канал на міжнародній арені, спілкуватися з громадськими організаціями, коротко кажучи, продовжувати реалізовувати покладену на канал місію. Головна роль Віталія Портникова полягатиме в тому, щоб зробити з каналу не просто ще один ЗМІ, а дієвий рушій демократичних процесів у країні, адже ТВі у майбутнє дивиться з оптимізмом.

- Микола Княжицький залишається головою редакційної ради каналу. Під час виборчої кампанії ТВі вже здобув ярлик опозиційного ЗМІ. Чи доцільно призначенням Княжицького посилювати таке враження?

- Намагатимемося доводити, що ми - незалежний канал, картинкою, тобто щоденною своєю працею, а не заявами чи реакціями на них. Ярлики ярликами, але навіть під час виборчої кампанії й сьогодні, якщо моніторити наш ефір, то можна легко помітити, що ми презентуємо весь спектр актуальних тем, на які в наших студіях висловлюються представники всіх політичних сил. Що ширше представлено на каналі політичні партії, то краще для глядача, який із перших уст дістає підтвердження або спростування тієї чи тієї заяви. В авторських програмах, звичайно, ведучі мають право на певною мірою суб'єктивний погляд. Але це вимога жанру. Перевага наших авторських програм, як на мене, - у тому, що з ними завжди можна посперечатися. Одним словом, виникає жива дискусія на актуальні теми, а в диспуті народжується істина.

Щодо обрання Миколи Княжицького головою редакційно ради каналу, то в цьому проблеми не бачу. До складу цієї ради також входять Адам Міхнік, Ладіслав Снопко та інші видатні люди, які своїми вчинками довели, що демократичні цінності для них є базовими. Я думаю, що Микола Княжицький сприятиме різносторонності діалогу щодо розвитку каналу. Скажу більше: на мою думку, те, що депутатом Верховної Ради України став саме Микола Княжицький, для української журналістики є величезним плюсом. Переконана, він зможе лобіювати багато важливих речей, пов'язаних зі свободою слова в Україні.

- Чи плануєте надалі програми "Вечір із Миколою Княжицьким" та "Політклуб із Віталієм Потрниковим"?

- Наразі вони залишаються в нашій сітці й виходитимуть у звичний для глядачів час.

- У каналу досі є чимало невирішених питань, зокрема проблеми, пов'язані з обмеженням у кабельних мережах...

- Так, ці проблеми все ще актуальні. Боротися потрібно, оскільки обмеження ТВі у кабельних мережах не тільки ускладнює українському глядачеві доступ до каналу, а й є суттєвим обмеженням наших фінансових можливостей. Кількість аудиторії, як відомо, безпосередньо пов'язана з доходами від реклами, яка є одним з основних засобів існування не тільки нашого каналу, а й решти українських ЗМІ. Наразі ми змушені залишатися дотаційним каналом. Але продовжуємо через громадські організації та авторитет Миколи Княжицького виносити ці питання на порядок денний і відновлювати рівність можливостей для всіх українських телеканалів. Питання не лише в утиску каналу ТВі, а у відсутності в країні однакових "правил гри" для всіх учасників ринку медіа. В українському телевізійному просторі потрібно глобально змінювати ситуацію. На жаль, навіть центральні канали не є основним бізнесом для їхніх власників, що сьогодні породжує дуже багато інформаційних викривлень і призводить до серйозних неспівмірностей.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
За матеріалами: День
Теги: телеканал ТВі 
Можливості: Написати редактору Версія для друку PDF версія Відправити другу

матеріали по темі:

Коментарі вимкнені

Додати коментарів (0)

Додай коментар першим