Головна Новини Супутникового телебачення Телекомпаній Інші новини Блоги Досьє Українські телекомпанії Світові телекомпанії Телеведучі Супутникові оператори Аналітика Україна Світ Інтерв'ю Спорт на ТБ Кіно Мультимедіа Фото Відео Супутникове ТБ Ключі до супутникових каналів Biss Cryptoworks Nagra Seca Viaccess Videoguard Таблиця частот Amos 4°W Astra 4.8° Е Hot-Bird 13°E Eutelsat W4 36°E Hellas Sat 39°E Экспресс АМ22 53°E ABS 1 75°E Ямал 201 90°E ТелеBIZ ТелеLIVE Backstage Live Телеляпи Інше Контакти

Олександр Денисов: "Вболіваю за "Шахтар", я родом з Єнакієво"

Розмір тексту:   Розділ: Інтерв'ю Опублікував: Володимир Мула26 травня 2013 р., 14:18
Олександр Денисов: "Вболіваю за "Шахтар", я родом з Єнакієво"

Директор телеканалів "Футбол" і "Футбол +" Олександр Денисов в своєму інтерв'ю розповів про тонкощі української телевізійної кухні, а також прокоментував популярний в Інтернеті епізод із своєї телевізійної кар'єри.

- Президент київського "Динамо" Ігор Суркіс нещодавно назвав вас "кілером". Давно ви їм працюєте?

- Великих перемог у київського "Динамо" я не бачу вже багато років, і в цьому точно немає провини преси. Чим звинувачувати когось, краще вибудовувати роботу власного клубу.

- Коли ви помиріться?

- Це що, перший наш конфлікт? Ми то сваримося, то миримося - як і всі люди. Але є речі, які, напевно, краще не порушувати. Тим більше, сваритися з пресою.

- Минулого літа телеканал "Футбол" провернув найгучніший трансфер в історії коментаторської професії - Юрій Розанов перейшов до вас на канал.

- Ви знаєте, що Юрій працював на нашому каналі під час Євро-2012. Там у нас і відбулася розмова про те, щоб співпрацю продовжити. Юрій взяв час на роздуми, а, коли рішення прийняв, сказав, що його відхід з "НТВ-Плюс" має бути оформлений максимально безболісно та тактовно по відношенню до наших російських колег.

У нас Юрій Розанов очолює коментаторський цех. У нього стратегічне завдання - фактично, він прийшов до нас як телевізійний менеджер. Скажімо, до приходу Розанова багато наших коментатори мали звичку під час важливих моментів кричати на весь голос "Пенальті!" Або "Видалення!", А Юрій навчив їх чекати повторів, щоб у випадку якщо ситуація не відповідає їх першому враженню, вони не потрапляли в дурну ситуацію . І це тільки один з прикладів.

Розанов коментує матчі, виступає експертом у програмі "Великий футбол" на каналі "Україна", з весни у нього власна програма - "Європейський weekend". Тобто завантаження повне. За словами Юрія Альбертовича, йому в нас подобається. Для нього це новий етап. Воно й зрозуміло: у нас в дні Ліги чемпіонів марафони - по 5-6 годин прямого ефіру. Або ось нещодавно зробили студію з льоду. У нас багато виробництва, якого на інших каналах просто немає.

- Кажуть, після переїзду в Україну Розанов став найбільш високооплачуваним коментатором російськомовного світу.

- Ви очікуєте, що я назву вам цифри? Або скажу, так це чи ні? Зрозуміло, я не буду цього робити. Це комерційна таємниця.

- Я правильно розумію, що ви в Донецьку справжня зірка?

- Я, на жаль, там рідко буваю. І я не можу про себе так говорити.

- Ну добре: коли ви йдете по вулиці, вас смикають на предмет сфотографуватися чи побалакати?

- Так, досить часто. У Києві це теж відбувається регулярно.

- Та добре вам. Ви ж для вболівальників "Динамо" - Доктор Зло. І я, в принципі, розумію - чому.

- Цікаво, а Доктор Добро тоді хто? Найчастіше підходять люди тиснуть руку, кажуть "спасибі" - за програму, за футбольні канали. Хочуть, звичайно, поговорити про футбол, про "Динамо".

- Коли Василь Уткін презентував книгу в одному з московських магазинів, в нього запустили курячим яйцем. Яку зустріч з уболівальниками ви запам'ятали найбільше?

- Агресії я не пам'ятаю. Ви знаєте, я з часом навіть зрозумів, що відбувається. Навіть якщо хтось там агресивно щось написав в інтернеті, при зустрічі він поводиться інакше. При зустрічі перше почуття, яке прокидається в людях, - це цікавість. Їм завжди цікавіше привітатися, сфотографуватися, посміхнутися та поговорити.

-За яку команду ви вболіваєте? Що є для вас ваша команда серця?

- Це ні для кого не секрет - за "Шахтар". Я родом з Єнакієво, Донецької області.

- Ваша цитата в інтерв'ю за 2008 рік: "Завжди вболівав за "Шахтар" і "Динамо". Розбудіть вночі - і назову склад киян зразка 1986 року".

- А! Це було, так-так-так-так. Це я відповідав на питання-претензію на онлайн конференції про те, що я не пам'ятаю історію "Динамо", щось таке. Команда серця - "Шахтар". Але в 1986 році хто не вболівав за "Динамо" в Європі у той знаменний період з Лобановським? Звичайно, всі!

- Ваш найяскравіший спогад з дитинства, пов'язан з "Шахтарем"?

- Найяскравіше НЕ спогад, а відчуття. Коли я був маленьким, дивився, як грає і забиває Віктор Грачов. А наразі з цією людиною я можу зв'язатися та поговорити. Уявити таке в дитинстві було просто неймовірно.

Або, припустимо, робили ми у вересні програму "Великий футбол" і до нас мав приїхати Тоні Адамс. Адамс підтверджує: confirmation є, він прилітає. Вже неділя, йде планерка, сидимо, чекаємо. І в цей момент агентство, яке організовувало його приїзд, каже: Адамса не буде. Він захворів - чи то отруївся, чи то ще щось, але йому дійсно погано. "Тоні Адамс просить твій номер телефону, - кажуть в агентстві. - Вибачитися". А я з досади цей телефон просто на стіл кидаю ...

Потім минув час і я подумав: чи міг я уявити 10 років тому, що Тоні Адамс захоче подзвонити, а я йому: "Так, йди ти зі своїми вибаченнями". Смс він дійсно надіслав - вибачився.

- Ви ж його за гонорар везли?

- Зрозуміло. Вони всі за гонорар працюють.

- Ви пам'ятаєте своє знайомство з Віктором Януковичем?

- Ну так щоб особисто ми з Віктором Януковичем ніколи не були знайомі. Хоч ми земляки - з одного міста, з Єнакієво.

- Я просто на YouTube натрапив на чудовий ролик 11-річної давності, де ви стоїте з Віктором Януковичем. Ви ж його тоді не впізнали?

- Чого це я його не впізнав? Я його не назвав. Я пам'ятаю цю ситуацію дуже добре. Я тільки починав працювати на телебаченні. І тодішній директор телеканалу "Україна" - тоді ще він не був національний - сказав: якщо "Шахтар" обіграє "Динамо", буде йти Ахметов - візьми інтерв'ю. "Шахтар" виграв, там два автоголи було.

Бачу: Ахметов, Колесніков і Янукович йдуть вітати команду. Я був хлопчиком взагалі без досвіду, але мені треба було їх зупинити та взяти інтерв'ю. Я всіх прекрасно бачив і всіх впізнав. Але сказав: тут той-то, той-то, але Януковича не назвав.

Але найстрашніше почалося далі: коли матч закінчився, канал пішов на рекламний блок, і його, природно, технологічно не можна було обрубати. І таких людей мені довелося тримати кілька хвилин! Тим не менш, три людини найвищою ваговій категорії не сказали мені: "Іди гуляй!" Довелося пропотіти десять разів.

До речі, Борис Колесніков - на той момент віце-президент "Шахтаря" та голова обласної ради - потім став міністром інфраструктури перед Євро. По суті, донецька людина побудувала для київського "Динамо" стадіон, на якому вони наразі проводять домашні матчі. До нього ніхто це зробити не міг.

- Янукович у тому інтерв'ю сказав: "Донбас порожняк не жене". Перекладіть, будь ласка.

- Ця фраза з радянського часу, вона означає, що вагонетки з вибою не піднімаються порожніми, вони піднімаються повними і йде виконання плану. Пуста вагонетка - це "піти порожняком". Донбас "порожняком" не ходив, Донбас завжди виконував план.

- Як ви ту історію пережили? На відео ви виглядаєте як людина, яка не засне ще кілька діб.

- Що ви, це був прекрасний день, чудовий у всіх відношеннях. "Шахтар" виграв у "Динамо". У мене день народження - виповнювалося 29 років. Суцільне свято.

- Опишіть Ріната Ахметова в трьох словах.

- Ця людина не робить вчинків на емоціях - ні хороших, ні поганих. У нього унікальне почуття справедливості - воно якихось неймовірних розмірів. Він досліджує будь-яку ситуацію досконально та приймає рішення, тільки якщо розуміє, що надходить його справедливим.

- Ваша розмова з Ахметовим, яку ви запам'ятали найбільше?

- Я бачив, як він працює, це неймовірно. Була ситуація, коли я знав, що у нього температура під 40, а він працював 6 або 7 годин, причому на ногах. Інколи заходив лікар, робив уколи, а він продовжував працювати. Завжди замислюєшся: як людина з таким статусом, з таким станом не втрачає мотивацію?

- Як часто він висловлює свої побажання стосовно роботи телеканалу "Футбол"?

- Канал "Футбол" - це бізнес-одиниця, що входить до медіа-активу СКМ, де, крім "Футболу" і "Футбол +" є також національний канал "Україна" та багато іншого. Перед нами стоїть чіткий стратегічний план на п'ять років. План - вийти на breaking point, тобто в оперативний нуль. Тому я відповідаю не тільки за створення картинки і контенту - я відповідаю ще й за дохідну частину. Тому мою роботу він оцінює виключно як роботу менеджера. Чистий бізнес.

- Ну а творчі побажання?

- Ні-і-і. Розумієте, в чому вся справа: у Ахметова, на відміну від деяких, взагалі немає звички говорити, що та кому робити. Є менеджер, Ахметов віддає свій бізнес в руки менеджерові. Менеджер виконує перед ним звітність, а Ахметов від операційної діяльності вже відштовхується. Якщо він довірив канал нашій команді, то радити їй щось - приблизно те ж саме, що говорити Луческу, кого на заміну випускати. Ахметов так не робитиме ніколи.

- У Росії були випадки, коли коментаторів прибирали з ефіру за критику на адресу "Зеніту" - команди, яка належить акціонеру каналу. У вас таке можливо?

- Ні, неможливо.

- Фінальне по темі: Рінат Ахметов колись помиляється?

- Ну, точно я знати не можу. Але не думаю, що він ніколи не помиляється - всі ми це робимо. Але когось помилки роблять сильніше, когось - заводять в тупики. Сильна сторона Ахметова - системність. Якщо він ставить мету - він до неї прямує. Навіть якщо по дорозі є помилки, набагато важливіше, що мети у результаті він досягає.

- Скільки українські клуби отримують від телебачення зараз?

- Ми платимо 9 клубам близько 8 млн доларів за сезон. І я вам скажу, що на сьогоднішній день ці гроші не виправдовують себе.

- Що, навіть такі гроші не виправдовують себе?

- Так. Не виправдовуються з однієї простої причини. Клуби кажуть: мало отримуємо. Але тут й телебачення та клуби знаходяться у вакуумному економічному просторі. Тому що клуб і з квитків мало отримують - він не продає всі квитки на стадіон, навіть при тому, що ціна у квитків мінімальна. Телебачення в усьому світі платить за рахунок зборів з абонентів. От, припустимо, телевізійна вартість чемпіонату Бельгії - 60 млн євро, але це ринкова ситуація. Це ж не як у Росії: взяли з газової труби і дали 60 млн. А чому 60 млн? Як вони збираються повертати?

- Ви теж вважаєте, що ці гроші з газової труби?

- А звідки ще? Ви що, хочете сказати, що нішевий спортивний канал в Росії має обсяг грошей з населення в розмірі 60 млн доларів?

- Я вважаю, що в рази менше.

- Ось. А в Бельгії це економічна ситуація, там людина за спортпакет супутникового ТБ платить 25 євро на місяць. Це тільки спортпакет. А всього 60 або 70 євро. Відповідно збирається така сума для клубів. У Росії ця історія абсолютно висмоктана з пальця, ми це розуміємо. Відповідно в Україні вона наразі теж не дуже природна: навіть ці 8 мільйонів ми беремо не на ринку. Ми беремо їх у акціонера і платимо клубам.

- Тоді яким чином ви підете у операційний нуль?

- Основне джерело доходів - це доходи від дистрибуції каналів - в кабелі, на DTH і IPTV, яке наразі дуже динамічно розвивається. Друге місце - спонсорство. Спонсорство проекту, спонсорство програми. Третє - реклама. Четверте - продаж контенту, інтернет-прав. Якщо дивитися на нинішню ціну дистрибуції, то я бачу хороший люфт, щоб ціна росла і ми могли скорочувати свої збитки.

- Об'єднаний чемпіонат Росії та України - це добре чи погано?

- Я до нього ставлюся негативно спочатку. Тому що всі говорять про якийсь фінансовий fair play, а, мені здається, що в цій історії закладена відсутність цього fair play. Тому що тут одна особа платить, і від нього все залежить. Як у нас, знаєте, Ігор Коломойський спонсорував "Арсенал", "Кривбас", "Волинь". У загальній складності його гроші присутні десь в в 6 клубах української прем'єр-ліги.

- А Рінат Ахметов - спонсорує "Шахтар", "Іллічівець", "Зорю", адже так?

- Ні, він не спонсорує. Дивіться. "Іллічівець" належить металургійному заводу імені Ілліча, який увійшов до холдингу "Метінвест", а "Метінвеcт" входить до СКМ. Відповідно, там у Ахметова частка у заводі. А Коломойський саме давав клубам гроші. Потім йому в один момент все це набридло. Чому я про це зараз говорю? Він дає гроші і "Динамо", яке за рахунок цього розміщує рекламу "Приватбанку" на футболках. Він - це "Дніпро". Він, за неофіційною інформацією, має пайову участь у львівських "Карпатах". Але ось в один момент людині набридло, і він трьом клубам сказав: до побачення! Все, три клуби починають хитатися. Так, під один знайшли нового власника, але що буде з двома іншими, наразі невідомо.

Все те ж саме може статися з "Газпромом". Наразі вони всіх збирають, кажуть: "Краса! Давайте до нас". А в якийсь момент скажуть: "Слухайте, а нам це треба?!" І все.

- Вас не напружує, те що український футбол наразі ділиться на два клани?

- Що значить два клани?

- Клан донецький. І клан Суркіса-Коломойського. Або я щось невірно розумію?

- Я не можу сказати, що у нас вся справа полягає саме в цьому. Так, у нас є сильні люди. У "Металіст" ось прийшов новий власник.

- А що це за власник, до речі?

- Я з ним не знайомий, не можу відповісти.

- Ви до угоди теж ніколи не чули його прізвище?

- Ніколи.

- Кажуть, що цей хлопець дуже близький до сина Януковича. І мало не син президента України вирішив таким чином придбати собі команду.

- Я не можу це коментувати, адже є різні версії на рівні чуток. Наскільки ця історія правдоподібна - не знаю.

- А я ще озвучу продовження версії: нібито вся операція була здійснена, щоб з'явився ще один клуб, лояльний до "Шахтаря".

- Що означає "лояльний"? Ви бачили матч "Шахтар" - "Металіст" наприкінці квітня? Могли виграти одні, могли виграти інші. Була така зарубка, Девіч потрапляв у поперечину. Забив би Девіч гол, на які тоді б телеграми натякав Суркіс?

Тут до всього можна підібрати масу історій. Але суть то не в цьому. До цього "Металістом" володів Олександр Ярославський - друг Ріната Ахметова. Тобто вони спілкувалися, дружили. Тобто Рінат Ахметов не приховує, що він вболіває за "Металіст" і бажає йому посісти друге місце. Але важливо при цьому, чесно вони грали чи нечесно. Ось й все. Хто з ким дружить, не дружить - це інше питання. Тим більше, що ліга стає сильнішою, покращується. У нас вже травневим шашликом повіяло, але ще не було зрозуміло, хто займе друге місце - такого не було ніколи. Нинішній чемпіонат України, я вважаю, твердо вдався.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Можливості: Написати редактору Версія для друку PDF версія Відправити другу

Коментарі вимкнені

Додати коментарів (2)

 
 • Елена
  26 травня 2013 р.
  Відповісти
  люблю футбол и конечно ШАХТЕР, очень нравится программа Футбол и ведущий Александр Денисов, смотреть интересно, все понятно, очень интересные дискуссии, спокойно, не то, что тараторка Игорь Цыганик, терпеть не могу смотреть программу, с его участием, а он терпеть не может нашу команду ШАХТЕР...ДИНАМО переживает плохие времена, но ШАхтер лучше...УДачи и положительных эмоций АЛександру ДЕнисову...
 • Андрей
  26 травня 2013 р.
  Відповісти
  Я сам из славного края шахтёров. Но то, что такие люди как Денисов и близкие по духу позорят Донецк и Доннбасс в целом -это факт!!!! Стыдно смотреть одиозную программу, которая посвящена исключительно, для ублажения хозяина края. Стыдно за людей , которые говорят что да Ахметов и компания воры, но они хоть что то делают для людей!! Но факт остаётся фактом, люди заслуживают ту власть которую избирают!!!! Вот и живём мы в жопе благодаря Вам уважаемые Дончане!!!!!!