Головна Новини Супутникового телебачення Телекомпаній Інші новини Блоги Досьє Українські телекомпанії Світові телекомпанії Телеведучі Супутникові оператори Аналітика Україна Світ Інтерв'ю Спорт на ТБ Кіно Мультимедіа Фото Відео Супутникове ТБ Ключі до супутникових каналів Biss Cryptoworks Nagra Seca Viaccess Videoguard Таблиця частот Amos 4°W Astra 4.8° Е Hot-Bird 13°E Eutelsat W4 36°E Hellas Sat 39°E Экспресс АМ22 53°E ABS 1 75°E Ямал 201 90°E ТелеBIZ ТелеLIVE Backstage Live Телеляпи Інше Контакти

Ігор Кондратюк: "Мені категорично не подобається вести короткотривалі проекти"

Розмір тексту:   Розділ: Інтерв'ю Опублікував: Володимир Мула24 січня 2014 р., 14:57
Ігор Кондратюк: "Мені категорично не подобається вести короткотривалі проекти"

Протриматися в ефірі, нехай і різних каналів, півтора десятка років - це для українського телебачення один iз рекордів. Саме стільки минуло днями, відколи глядачі побачили перший випуск "Караоке на Майдані". Ми говоримо з ведучим і автором проекту Ігорем Кондратюком.

- Ігоре, охарактеризуйте лаконічно, чим для вас особисто є проект "Караоке на Майдані"?

- Лаконічно? Цей проект став моєю "візитною карткою" у телевізійному бізнесі (посміхається). Це мій авторський проект як ведучого та автора (співатором ідеї, як відомо, є Андрій Козлов). Я досi отримую задоволення від зйомки програми. Тобто - від пісенної гри з простими людьми.

- Проектів із 15-річною історією на вітчизняному ТБ дуже мало. (Згадується лише "Надвечір'я" Тамари Щербатюк, якому 25 років). Чому "Караоке на Майдані" вдалося протриматися, вижити?

- Тому що телепрограма завжди вироблялась так, як лише зараз починають виробляти їх "просунуті" телевізійники! Вона - взірець "щирого телебачення". Тобто телебачення, яке показує правдиву історію про справжніх людей.

Порівнювати тривалість життя "Караоке..." можна лише з ігровими або розважальними програмами. Таких довготривалих на українському телебаченні немає. І, нагадаю, за всі ці роки програма, навіть переходячи з каналу на канал, не переривалася ні на тиждень! Було лише одне несподіване для мене непорозуміння - дві поспіль неділі на "Інтері" випустили один і той же випуск програми. Ця помилка "коштувала" каналу втрати "Караоке на майдані" (посміхається).

Я можу навести ще кілька цікавих фактів про "Караоке на Майдані". На зйомки однієї програми приходило до 15 тисяч чоловік! Вам відомо ще хоча б одне - і не лише українське - телевізійне шоу з такою кількiстю глядачів - потенційних учасників програми?! Я єдиний ведучий, який вів однакову програму в Україні та Росії двома мовами (у Москві вона називалась "Игрушки для улицы" та "Караоке на Арбате"). На сьогодні вже створено 788 оригінальних програм. Навесні, 6 квітня цього року, плануємо показати 800-ту програму!!! Зйомки відбулися у 68 населених пунктах світу (за кордоном - у французькому місті Реюньйон й іспанських - Мар та Барселона). Ще у 32 населених пунктах України було шоу без зйомки. "Караоке..." отримувало "Телетріумф" у різні роки у різних номінаціях: "Краща музична" та "Краща ігрова". Окрім України та Росії, наш формат придбав для виробництва Казахстан, ведемо переговори з Грузією.

- На каналі СТБ ви стали суддею спочатку в "Україна має талант", а трохи згодом - і в "Х-факторі". На вашу думку, одне обличчя у двох талант-шоу (так само Влад Яма - в "Україна має талант" і "Танцюють усі!") - це один зi способів залучення каналом більшої глядацької аудиторії чи ознака того, що вітчизняному телебаченню не вистачає професіоналів?

- Щодо моєї участі як члена журі у "Х-факторі" та "Україна має талант" - питайте у каналу. Проте я, вибачте за нескромність, прослухав у "Караоке на майдані" таку кількість людей, що деякі інші члени журі вокальних шоу в нашій країні порівняно зі мною - початківці.

Щодо професіоналів, звичайно, їх не вистачає! Їх завжди не вистачає. Чим більше професіоналів - тим більша конкуренція, чим більша конкуренція - тим якісніші телепрограми. Особливо катастрофічно не вистачає професіоналів у царині креативу: найпопулярніші формати на нашому ТБ - запозичені. Окрім моїх "Караоке на майдані" та "Шансу".

- За кілька сезонів обох проектів, суддею в яких ви є, хто з учасників, чим і чому запам'ятався найбільше?

- Тих, хто вразив своїм талантом, було багато, і я не хотів би виокремити когось із них. Найближчими для мене стали ті учасники "Х-фактора", які були у моїх категоріях. Особливо ж ті, кого я виводив до суперфіналу: Марія Рак, Олег Кензов, Аїда Ніколайчук, Євген Літвінкович та тріо "Тріода"

- Для вас Оксана Марченко, Влад Яма, Слава Фролова, Сергій Сосєдов, інші з команди творців талант-шоу - це колеги-співробітники, хороші знайомі, друзі? Із ким зустрічаєтесь тільки на зйомках, із ким спілкуєтесь поза роботою?

- Це, в першу чергу, колеги. Чию роботу я ціную та поважаю. З ними я познайомився (окрім Оксани Марченко, Ями та Йолки) на проектах. В основному, ми зустрічаємося і спілкуємося на роботі. Хоча зрідка - і за її межами. Але, подумайте, ми з членами журі "Х-фактора", наприклад, бачимося протягом року майже місяць! Я з батьками бачуся менше упродовж 365 днів!

- Експерти уже кілька років говорять про зменшення глядацького інтересу до талант-шоу. Ви погоджуєтеся з такою тезою?

- Ми на каналі СТБ намагаємось тримати марку талант-шоу. І не випадково вони саме на СТБ мають вищі рейтинги, ніж на каналах-конкурентах. Якщо ж узяти як приклад для ілюстрації вашої думки "Караоке на Майдані", то, безумовно, процес явний. Але! Бажаю всім програмам - нинішнім і прийдешнім - мати такі показники через 15 років від дати виходу першої програми! Навіть на 15-му році свого існування з мінімальним анонсуванням та промоціями "Караоке на Майдані" має частку майже 20% по аудиторії 18+ за вибіркою "Вся Україна"! Рекордні ж свої показники програма мала у перший рік існування: частку до 60% та рейтинг у районі 10%! (Зараз такий рейтинг мають один-два рази на рік тільки декілька шоу та дуже резонансні спортивні події, скажімо, бій Кличка).

- У вас особисто є бажання вийти за рамки розважального телебачення? (Минулого року була інформація, що ви станете ведучим соціального ток-шоу).

- Бажання є. Але немає, як казав Остап Бендер, "плідної дебютної ідеї" (посміхається). Час покаже, чи стану я ведучим ще якогось шоу. Але мені категорично не подобається вести якісь короткотривалі проекти. Як це роблять майже всі мої колеги по цеху на каналах України. Я люблю "багатосерійні телевізійні серіали", якщо так можна сказати. Бо є вихідцем iз програми "Що? Де? Коли?", яка йде вже 38 років! А щодо спроби вести соціальну програму, то вона, така спроба, була у 2012 році. Але це виявилось категорично не моїм.

- Свого часу ви працювали на ТБ у Москві, робили проект на російському телеканалі. Не ностальгуєте за тими часами, за відмінним від українського телебаченням?

- Ні! Я сповна реалізувався на Батьківщині, в Києві, щоб сумувати за Москвою. Як на мене, єдиний ринок, за яким потрібно сумувати всім телеведучим світу, - ринок США.

- Де зараз "Кришталева сова", яку завоювали 2008 року в "Що? Де? Коли?". Чи слідкуєте за іграми українського клубу?

- "Сова" вдома, у шафі. Серед інших теленагород. За українським "Що? Де? Коли?" не слідкую, бо не маю часу. Але бажаю їм успіхів, бо знаю виробників цієї програми. І не можу не радіти непоганим показникам однієї з небагатьох програм, де люди демонструють свій інтелект. Бо без інтелекту ми перетворимось на отару овець.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
За матеріалами: УМ
Теги: Ігор Кондратюк 
Можливості: Написати редактору Версія для друку PDF версія Відправити другу

Коментарі вимкнені

Додати коментарів (0)

Додай коментар першим