Головна Новини Супутникового телебачення Телекомпаній Інші новини Блоги Досьє Українські телекомпанії Світові телекомпанії Телеведучі Супутникові оператори Аналітика Україна Світ Інтерв'ю Спорт на ТБ Кіно Мультимедіа Фото Відео Супутникове ТБ Ключі до супутникових каналів Biss Cryptoworks Nagra Seca Viaccess Videoguard Таблиця частот Amos 4°W Astra 4.8° Е Hot-Bird 13°E Eutelsat W4 36°E Hellas Sat 39°E Экспресс АМ22 53°E ABS 1 75°E Ямал 201 90°E ТелеBIZ ТелеLIVE Backstage Live Телеляпи Інше Контакти

Зураб Аласанія: "Команда "Громадського ТБ" - "жива" і кайфова, але їй не вистачає дисципліни"

Розмір тексту:   Розділ: Інтерв'ю Опублікував: Володимир Мула6 червня 2014 р., 10:43
Зураб Аласанія: "Команда "Громадського ТБ" - "жива" і кайфова, але їй не вистачає дисципліни"

Господарем кабінету з вивіскою "Гендиректор НТКУ" Зураб Аласанія став трохи більше двох місяців тому. Йому доводиться керувати, коли у коридорах "олівця" на Мельникова співробітників зустрічає охорона з автоматами, - про всяк випадок, якщо, бува, комусь заманеться штурмувати державний телеканал.

Після того, як депутати врешті-решт 17 квітня прийняли закон про трансформацію державного мовлення у суспільне, від "кнопки", що фінансується з держбюджету, глядачі очікують суттєвих змін. Експерти відзначають позитив у бік об'єктивності у новинах Першого Національного. Втім, було багато невдоволених засиллям Юлії Тимошенко у передвиборчий період в ефірах Савіка Шустера, чиї проекти поселилися на рік на каналі, за раніше підписаним договором. Ще є включення "Громадського ТБ". Замість російського старого "Кривого дзеркала", яке показували на українському Національному кілька років поспіль, можна побачити фільм "Валенса" та проект "Шевченко. ПроRok".

У своєму інтерв'ю гендиректор НТКУ розповів про "дорожню мапу" створення суспільного мовника, неефективність скорочення роздутого штату державної компанії та заплановані на осінь ефірні новинки.

- Зурабе, Національній телерадіокомпанії, вам як її гендиректору є різниця, хто переміг на виборах? Як сприйняли обрання Президентом країни Петра Порошенка?

- Як громадянин я радів, що обрання відбулося в один тур. Вважаю, що це для країни ліпше. Я знаю обох основних лідерів перегонів. Позиція Порошенка для мене теж доволі криштальна по відношенню до суспільного мовлення, він "за".

У Петра Порошенка є власний канал. Не думаю, що він якимось чином його буде просувати. Взагалі, вважаю, що у Президента - не залежно від персоналій - недостатньо важелів і повноважень, щоб зупинити процес створення суспільного мовлення.

Перше інтерв'ю новообраного глави держави має бути на Національному телебаченні. Якщо буде на приватному каналі, це буде помилкою.

- Чи задоволені ви "Дебатами на Першому", які позиціонували як знаковий проект?

- "Дебати" ще недооцінені ані нами, ані суспільством. Для частини глядачів вони було просто нудними. Але ми показали, якою має бути розмова політиків із народом. Після виважених "Дебатів", у яких чітко обмежували претендентам на президентське крісло час на промови, ми цілеспрямовано запускали жваві програми "Шустер-студії". Щоб глядач побачив різницю: можна розмовляти спокійно, конструктивніше, видаючи менше популістських гасел і обіцянок.

- За які кошти робили проект? В інтернеті була інформація про грантові гроші. Вона достовірна чи фейкова?

- Ми навіть не мали часу, щоб подаватися на грант. Нас підтримав фонд "Відродження" - виділив 50 тисяч гривень. Я радий і цим грошам, бо можу преміювати людей, які робили "Дебатами на Першому".

Загальний бюджет проекту за ринковими цінами - близько 2 млн. гривень. Але вісім організацій робили його на волонтерських засадах. Серед них були і комерційні. Наприклад, "Євромедіа" нам допомогли з екранами, це дуже дорого коштує, робили нам світло.

- Експерти відзначають, що після "чорного" періоду винятково прославляння Януковича-Азарова та обливання брудом "попєредніків" Перший Національний виправляється. З іншого боку, НТКУ ще лишається залежною від Кабміну. Чи може це знову позначитися на ефірах?

- Уже прийнято закон про суспільне мовлення, в яке має трансформуватися державне. Але запрацювати він може лише після обрання наглядової ради. Сподіваюся, до осені вона запрацює.

Поки що ми керуємося законом про державне телебачення. Там записано, що маємо висвітлювати діяльність Кабінету Міністрів й інших органів влади. Але нині не вони НТКУ нав'язують якусь інформацію, а я бігаю і прошу: дайте нам побільше. Бо люди хочуть знати офіційну позицію про те, що відбувається у країні. А у відповідь отримую: якщо від нас буде багато інформації, складатиметься враження, що на Перший Національний тисне адмінресурс.

Надалі зникне пряма фінансова залежність каналу від Кабміну. Зараз ланцюжок надходженння коштів такий: Кабмін - Держкомтелерадіо, який є розпорядником коштів, і ми - отримувачі. За законом про суспільне мовлення, згідно із затвердженим депутатами окремим рядком у держбюджеті (не менше 0,2 відсотка видатків загального фонду державного бюджету України за попередній рік), Кабмін просто має виділити кошти. І крапка.

- Медіа-юрист Ольга Большакова, керівник Центру законодавчих ініціатив "Незалежної асоціації телерадіомовників", каже, що для реального утворення суспільного мовника достатньо прийнятого закону та вже існуючих норм господарського і трудового законодавства. Ще потрібні певні розпорядження Кабміну. На вашу думку, чому вони ще не з'явилися?

- Є стандартні терміни організаційних дій, проходження й утвердження розпоряджень Кабміну. Скажімо, за два тижні має бути створена робоча група. Вона вже є.

Від початку НТКУ зробила "дорожню мапу" утворення суспільного мовника. Вона уже є у Кабміні, Національній раді з питань телебачення і радіомовлення, Держкомтелерадіо.

- Чи першочерговим завданням є скорочення штату за "дорожньою мапою"?

- Як не дивно, скорочення на нинішньому етапі не є ефективними. Якщо ми скорочуємо людину, ми скорочуємо її посаду. Якби я міг звільнити не надто сумлінного працівника, а його зарплату виплачувати тому, хто працює добре, - таке скорочення мало б сенс.

Коли відбудеться реорганізація (за законом, це має бути за півроку), ми з державної установи перетворимося на державне підприємство, тоді правління НСТУ зможе звільняти людей і брати - через атестацію - ініціативніших і креативніших, платити їм більше.

Утім спочатку мають утворити Наглядову раду. У законі прописано, що до її складу входитимуть дев'ятеро людей від всеукраїнських громадських об'єднань: молодіжних, журналістських, освітянських, наукових тощо. За якими принципами їх обиратимуть і як вони між собою домовлятимуться - не зовсім зрозуміло. (Нещодавно мене дуже здивувало питання колеги: "Чому ви не співпрацюєте з "іншими демократичними журналістами?"). Питаннями представництва від громадських організацій займатиметься Нацрада з питань телебачення і радіомовлення, нових членів якої ще теж не обрали. Ще від Верховної Ради у Наглядовій суспільного мовника має бути по одному представнику від депутатських фракцій і груп. Їх кількість може змінюватися...

- На думку медіа-експертів, одним із найсумнівніших положень закону про суспільне мовлення є саме введення до складу його наглядової ради представників від депутатських фракцій і груп.

- Це одна із причин того, що в нашій "дорожній мапі" створення суспільного мовника є і положення про зміну деяких норм нещодавно прийнятого закону. Створення телеканалу, на який не мали б змоги чинити вплив політики, - справа не одного дня.

- Якими новими проектами Перший Національний привертатиме увагу глядачів? Чи продовжуватимете залучати до їх створення працюючих на НТКУ людей, яких за інших умов звільнили б?

- Працівники постійно пропонують свої ідеї для втілення. Вони змагаються за право робити нові програми на Першому Національному. І... не проходять. Майже всього контенту, який глядач має змогу дивитися на каналі зараз, не буде. Залишиться, можливо, пізнавальний проект "Як це?".

Від задуму нового проекту до його показу в ефірі, як правило, проходить щонайменше кілька місяців. Новий сезон ми починатимемо восени. Відсотків 70 контенту на Першому буде від сторонніх. Про один з них уже можу казати. Журналісти газети "Коммєрсант-Україна", яку закрили у березні, робитимуть економічну програму. Працюємо з ними вже місяць, дійшли до пілоту.

Із хлопцями із "Громадського ТБ" ми вже місяць обговорюємо питання про виробництво повноцінних проектів, які можна внести у сітку мовлення Першого. Кожен журналіст, як і всі на НТКУ, може подавати на розгляд свою програму. Ми її затверджуватимемо або ні. Команда "Громадського ТБ" - "жива" і кайфова, але їй не вистачає дисципліни. "Наші"-"не наші" - такого поділу не існує. Хто робить краще - проекти тих ми затверджуємо

- В ефірі Першого Національного стало менше включень "Громадського ТБ". Вони лишатимуться? Чи отримали попередні трансляції статус держзамовлення, без якого вони, за вашими ж словами, були протизаконними?

- Питання стосовно попередніх трансляцій "Громадського ТБ" вирішено. Із 12 червня починається трансляція чемпіонату світу з футболу у Бразилії - і не вистачатиме часу на показ не те що шести годин "Громадського", а й власних новин.

Із хлопцями із "Громадського ТБ" ми вже місяць обговорюємо питання про виробництво повноцінних проектів, які можна внести у сітку мовлення Першого. Кожен журналіст, як і всі на НТКУ, може подавати на розгляд свою програму. Ми її затверджуватимемо або ні. Команда "Громадського ТБ" - "жива" і кайфова, але їй не вистачає дисципліни. "Наші"-"не наші" - такого поділу не існує. Хто робить краще - проекти тих ми затверджуємо.

- Чи впливає мізерне - у порівнянні з потужними комерційними каналами - фінансування НТКУ на неспроможність працівників пропонувати конкурентоспроможні проекти?

- Якщо мені кажуть: "За таку зарплату я буду працювати погано", то відповідаю: "Людина працює, як уміє, не залежно від грошей. Не влаштовує зарплата - іди".

У моєму житті складалося так, що задумувалася ідея - і підтягувалися гроші. Останній приклад - ті ж "Дебати на Першому".

- Ви не мінятимете генпродюсера каналу?

- Ілля Ноябрьов - чудова людина, але він не працює на канал. Я поки що не знаю, чи потрібна мені власне посада. Обов'язки генпродюсера зараз виконує мій заступник Дар'я Юровська.

- Яке вiдношення маєте зараз до "Громадського ТБ" - громадської організації, що запустила власний інтернет-канал?

- Залишаюся одним із співзасновників. Взагалі, коли журналісти тут, у Києві, організовувалися у "Громадське", мене, харків'янина, запросили для консультацій як досвідченішу, трохи старшу людину. (Старший за віком у команді лише Данило Яневський). Цього тижня обрали у програмну раду.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
За матеріалами: УМ
Теги: НТКУ Громадське ТБ Зураб Аласанія 
Можливості: Написати редактору Версія для друку PDF версія Відправити другу
Ваш email ніколи не буде опублікований
Залишилось 1000 символов
captcha 
Щоб не вводити капчу зареєструйтесь або увійдіть під своїм акаунтом

Додати коментарів (60)

 
 • Elbertlic
  4 липня 2018 р.
  Відповісти
  viagra comprar viagra online
  http://comprar-viagra-sinreceta.net/ precio viagra
  comprar viagra viagra precio espana
 • Blakenar
  18 травня 2018 р.
  Відповісти
  cialis acquisto cialis ricetta medica
  cialis senza ricetta cialis online
 • Blakenar
  15 травня 2018 р.
  Відповісти
  comprare cialis cialis generico
  cialis cialis
 • Michaellex
  12 травня 2018 р.
  Відповісти
  cialis genérico cialis comprar espana
  http://comprar-cialis-generico.net/
  cialis cialis 20 mg
 • Elbertlic
  9 травня 2018 р.
  Відповісти
  precio cialis cialis vademecum
  http://comprar-cialis-generico.net/
  cialis comprar cialis en espana
 • Michaellex
  9 травня 2018 р.
  Відповісти
  comprar cialis cialis
  http://comprar-cialis-generico.net/
  comprar cialis cialis comprar
 • Elbertlic
  6 травня 2018 р.
  Відповісти
  comprar cialis cialis vademecum
  http://comprar-cialis-generico.net/
  comprar cialis cialis comprar online
 • Jamescat
  26 квітня 2018 р.
  Відповісти
  cialis venta cialis
  http://comprar-cialis-sinreceta.net/ precio cialis
  cialis sin receta comprar cialis
 • Russellsax
  4 квітня 2018 р.
  Відповісти
  Besides this it's likewise important or a writer to have the particular comprehension about the subject of this essay so that he doesn't need to deal with any trouble later on when writing the essay. The writing profession includes many perks. This primer on the best way to compose an essay sheds light on the procedure and empowers the author get organized.
  Personalised assignment writing service company will have their own sites Online services are somewhat more reliable and affordable too.
  Content writing can also be a kind of essay writing, just you ought to be careful using the principles, if you feel that it's possible to compose essay correctly then easily you may also write the content, it's not in any way a huge deal. It's the chief portion of the prewriting procedure of an essay.
  Since writing an outline can occasionally be tedious job because this is the location where you actually start contemplating your essay critically. Writing a thesis statement demands great intelligence from the surface of the essay author as it needs to specify the fundamental notion of the publication. Writing an article is a challenging problem to perform to get a student and also for a typical man who doesn't have the specific understanding of this terminology and the grammar that ought to be utilised within an essay.
  Another aspect to consider is that by employing an essay service like this one, you also run the danger of your instructor having a look at the essay and finding that it sounds nothing like your prior attempts. After the pupil doesn't have a personal opinion, then they should simply earn a choice to select a subject, and select pro or con. A student looking for quality financial research papers should go to a company with a fantastic reputation on submitting its work punctually.
  Students utilizing a copywriting service ought to know about a couple of things before choosing a service. After moving through the business information and terms and conditions, if you are pleased with their solutions, you may pick a specific business. The writing service must additionally have a warranty that all work is original and distinctive from many other content.
  http://www.erikreep.nl/custom-research-paper-writing/
 • Russellsax
  30 березня 2018 р.
  Відповісти
  Since writing a summary may occasionally be tedious job since this is the location where you truly start contemplating your essay critically. Writing a thesis statement demands great intelligence from the surface of the essay writer as it needs to specify the fundamental notion of the publication. Writing an essay is a challenging issue to do for a student and also for a standard man who doesn't have the specific comprehension of this terminology and the grammar which ought to be utilised within an essay.
  Every story should have conversation. As a student, you should not just consider taking a look at classification composition, it's also smart to think about composing a sample essay which could possibly be seen as a sample paper by other pupils.
  Personalised assignment writing service company will probably have their own sites Online services are somewhat more reliable and affordable also.
  Aside from this it is likewise significant or a writer to possess the particular comprehension about the subject of this essay so that he doesn't have to manage any trouble in the future when writing the essay. The writing profession includes many perks. In the event you have any financial essay writing problem, let us know for we will aid you with writings which are quality and which are free from plagiarism.
  For instance research demonstrates that in United States of america, there has been a fantastic change in biblical counselling after the 1960s Civil Rights movement and understanding and condition of the minority considerably changed in the nation After the student doesn't have a private opinion, then they ought to simply earn a option to choose a topic, and select pro or con. Very good essay writers have the capacity to give aid to their students if it's required.
  Students using a copywriting service should know about a couple of things before deciding on a service. Internet isn't only alternative technique to conventional processes of music supply, but in addition a fantastic prospect for artists and music-recording businesses to expose those goods to broad public. Many writing businesses won't turn off customers if they're just under what they're asking.
  http://www.sofiagardenresort.net/the-hidden-truth-about-coursework-writing-service-help-revealed-by-an-expert/
1 2 3 4 5