Головна Новини Супутникового телебачення Телекомпаній Інші новини Блоги Досьє Українські телекомпанії Світові телекомпанії Телеведучі Супутникові оператори Аналітика Україна Світ Інтерв'ю Спорт на ТБ Кіно Мультимедіа Фото Відео Супутникове ТБ Ключі до супутникових каналів Biss Cryptoworks Nagra Seca Viaccess Videoguard Таблиця частот Amos 4°W Astra 4.8° Е Hot-Bird 13°E Eutelsat W4 36°E Hellas Sat 39°E Экспресс АМ22 53°E ABS 1 75°E Ямал 201 90°E ТелеBIZ ТелеLIVE Backstage Live Телеляпи Інше Контакти

Регіональні телекомпанії закликають активізуватися у боротьбі за цифрове мовлення

Розмір тексту:   Розділ: Аналітика ТБ. Україна Опублікував: Володимир Мула21 вересня 2011 р., 22:22
Регіональні телекомпанії закликають активізуватися у боротьбі за цифрове мовлення

Лідерам місцевого і регіонального мовлення, які не отримали ліцензії на цифрове мовлення за наслідками конкурсу Нацради з питань телебачення і радіомовлення, радять публічно тиснути на центральну владу та змусити маловідомі телекомпанії, які перемогли, відмовитися від ліцензії.

Про це 20 вересня під час регіональної зустрічі з керівниками телекомпаній у Львові повідомила виконавчий директор Незалежної асоціації телерадіомовників Катерина М’ясникова.

З її слів, Незалежна асоціація телерадіомовників уже привернула увагу міжнародних організацій до результатів конкурсу Нацради, які шокували регіональні телекомпанії.

Зокрема, питання цифрового конкурсу буде обговорюватися наступного понеділка на конференції ОБСЄ у Варшаві. У Верховній Раді України відбудуться парламентські слухання з цього приводу.

М’ясникова повідомила, що декілька регіональних телекомпаній оскаржили результати конкурсу у суді. Перспективи позовів, на її думку, досить великі.

Зокрема, до суду на Нацраду подали ТРК "Чернівці", ТВі, телекомпанія "САТ+" та ТРК "Чорноморська", яка вимагає скасування конкурсу в цілому.

Виконавчий директор Незалежної асоціації телерадіомовників зауважила, що діловий телеканал UBR вже відмовився від ліцензії по Львову. "Зараз наше завдання створити певний тиск, щоб ці новостворені телекомпанії по регіонах також відмовилися від ліцензії", – сказала М’ясникова.

Вона закликала місцевих мовників заручитися підтримкою місцевих громад та діяти більш активно.

"Нам здається, що у цій ситуації мають бути більш активні місцеві громади, місцеві мовники, які мають чинити певний тиск на центральну владу", – сказала М’ясникова.

Зокрема, Незалежна асоціація телерадіомовників пропонує ініціювати звернення від місцевих рад та губернаторів на ім’я Президента і Нацради щодо результатів конкурсу. "Місцева влада має заступитися за місцевих мовників. В Івано-Франківській області губернатор вже підписав такого листа", – зазначила М’ясникова.

"Зараз потрібно показати, що ці канали потрібні аудиторії, місцевим громадам, людям. Потрібно боротися з дурною тезою про те, що місцеві мовники нездатні, неспроможні, що говорять по 2-3 год., а все решта ретранслюють", – вважає вона.

Виконавчий директор "Міст-ТБ" (ZIK) Андрій Кісера також вважає конкурс Нацради окозамилюванням.

"Члени Нацради приїздили до Львова за кілька місяців до цифрового конкурсу, проводили засідання за участю представників телекомпанії Західної України. Чітко було сказано, що для телекомпаній, які володіють ефірними аналоговими ліцензіями, цифровий конкурс буде тільки формальністю – їм банально переоформлять ліцензію. На додаток до ефірної аналогової їм нададуть ефірну цифрову. Насправді на Галичині (Тернопільська, Івано-Франківська, Львівська області) жоден з лідерів місцевих мовників не став переможцем цифрового конкурсу. Ліцензії у цих областях отримали місцеві ОДТРК, невідомі нікому юридичні особи, зареєстровані у Києві, і ще сумнівний конгломерат місцевих телекомпаній в Івано-Франківській області. Натомість не надали ліцензію ТРК "Третя студія", яка там домінує. Я можу назвати це хіба що окозамилюванням", – сказав Кісера.

Водночас, на думку виконавчого директора "Міст-ТБ" (ZIK), спосіб передачі сигналу не є визначальним у боротьбі за глядача. "Хто буде виготовляти якісний, рейтинговий контент, той буде популярним, затребуваним на ринку. Тому телеканал ZIK надалі планує розвиватися, виготовляти якісний продукт, таким чином збільшувати аудиторію глядачів, заохочувати кабельних операторів не лише на Західній Україні включати телеканал у свої пакети. Окрім того, у нас є супутникова ліцензія. Кількість телеглядачів, які можуть переглядати телебачення через супутник з кожним роком зростає, тому у цьому напрямку також плануємо отримати значні результати. Щодо цифрового мовлення, наскільки я розумію, це не останній конкурс. Будуть місця в регіональному мультиплексі по областях, які особливо цікавлять телеканал ZIK. Тому ми плануємо брати участь у конкурсах. Будемо готувати такі програмні концепції, які дозволять Нацраді визнати телеканал ZIK переможцем конкурсу", – зазначив Кісера.

Нагадаємо, результатами конкурсу на місця в ефірній цифрі – регіональній і загальнонаціональній Нацрада шокувала регіональні телекомпанії.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
За матеріалами: zik.ua
Теги: Нацрада ОДТРК 
Можливості: Написати редактору Версія для друку PDF версія Відправити другу

Коментарі вимкнені

Додати коментарів (0)

Додай коментар першим