Головна Новини Супутникового телебачення Телекомпаній Інші новини Блоги Досьє Українські телекомпанії Світові телекомпанії Телеведучі Супутникові оператори Аналітика Україна Світ Інтерв'ю Спорт на ТБ Кіно Мультимедіа Фото Відео Супутникове ТБ Ключі до супутникових каналів Biss Cryptoworks Nagra Seca Viaccess Videoguard Таблиця частот Amos 4°W Astra 4.8° Е Hot-Bird 13°E Eutelsat W4 36°E Hellas Sat 39°E Экспресс АМ22 53°E ABS 1 75°E Ямал 201 90°E ТелеBIZ ТелеLIVE Backstage Live Телеляпи Інше Контакти

Дослідження: Українські телеканали все менше говорять про політику

Розмір тексту:   Розділ: Аналітика ТБ. Україна Опублікував: Володимир Мула7 листопада 2011 р., 16:27
Дослідження: Українські телеканали все менше говорять про політику

Провідні українські телеканали скорочують кількість політичних новин і збільшують дисбаланс у подачі новин від влади та опозиції.

Про це повідомили представники Академії української преси, представляючи свій Моніторинг новин провідних каналів українського телебачення: грудень-жовтень 2011 рік.

Президент Академії української преси Валерій Іванов зазначив, що в порівнянні з 2004 роком, ситуація зі свободою слова зараз набагато краща, але радіти цьому факту не дають дві обставини.

Перша, за його словами, це скорочення кількості політичних новин у вечірніх випусках новин провідних телеканалів. Іванов не відкидає, що це пов'язано зі спробою "відвести заполітизоване українське суспільство в бік розважального контенту". Друга обставина - дисбаланс за рівнем подачі інформації від влади та опозиції. "І те, що канал (Перший національний), який повинен стати в майбутньому громадським телебаченням, є лідером цього дисбалансу, це огидно. Тому ситуація зі свободою слова є стабільно важкою", - сказав президент АУП.

Виконавчий директор Інституту масової інформації Наталія Костeнко поінформувала про результати контент-аналізу новин прайм-тайму семи провідних українських телеканалів - "Інтер", "1+1", Новий канал, ТРК "Україна", СТБ, ICTV і Перший національний - за останні шість місяців поточного року.

За її словами, новини в порівнянні з попередніми періодами спостережень (починаючи з 2002 року) стали менш політичними. Провідні канали тепер значно менше цікавлять новини політики, але значно більше стало новин про кримінал, про біди і катастрофи. У середньому три чверті новин у 2011 році стосується України і тільки кожне п'яте повідомлення - політичне. Найменше політичних новин на "1+1", найбільше - на ICTV, а новин, не пов'язаних з Україною, найбільше на "Інтері", СТБ, Першому. Повідомлень про кримінальні злочини більше, ніж про економічну ситуацію, екологічні проблеми і здоров'я населення.

Костeнко розповіла, що дослідження засвідчило значну варіативність між каналами на подання двох точок зору на політичні події: в середньому тільки кожне десяте повідомлення на Першому національному з двома точками зору, а на Новому каналі - це кожне третє повідомлення.

За її словами, на всіх каналах розподіл уваги й синхрону (прямих слів людини) в новинах - на користь представників влади і правлячої коаліції. Зокрема, найменш збалансований розподіл уваги й синхрону на Першому, у вересні та жовтні частка синхрону опозиції найбільшою була на ТРК "Україна".

За словами Костeнко, 67% всіх згадувань про політиків стосується представників влади і правлячої коаліції, 26% - опозиції та 7% - інших політиків. Частіше про осіб із влади та коаліції говорили в жовтні на "Інтері" та "1+1" - 72%, а про опозиційних політиків - на ICTV (34%) та СТБ (28%).

Костeнко розповіла, що увага до Президента Віктора Януковича становила 17% (у вересні 12%, в червні 11%, в квітні 15%, в лютому 7%), до Володимира Литвина - 9% (у вересні 5%), до прем'єр-міністра Миколи Азарова - 8% (у вересні 6%, в червні 7%, в квітні 8%), до Юлії Тимошенко - 5% (у вересні 8%).

***

Дослідження проводилося Академією української преси за участю вчених Інституту соціології НАН України методом контент-аналізу новин прайм-тайму семи провідних українських телеканалів. Проект здійснюється за підтримки Міжнародного фонду Відродження.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Можливості: Написати редактору Версія для друку PDF версія Відправити другу

Коментарі вимкнені

Додати коментарів (0)

Додай коментар першим