Головна Новини Супутникового телебачення Телекомпаній Інші новини Блоги Досьє Українські телекомпанії Світові телекомпанії Телеведучі Супутникові оператори Аналітика Україна Світ Інтерв'ю Спорт на ТБ Кіно Мультимедіа Фото Відео Супутникове ТБ Ключі до супутникових каналів Biss Cryptoworks Nagra Seca Viaccess Videoguard Таблиця частот Amos 4°W Astra 4.8° Е Hot-Bird 13°E Eutelsat W4 36°E Hellas Sat 39°E Экспресс АМ22 53°E ABS 1 75°E Ямал 201 90°E ТелеBIZ ТелеLIVE Backstage Live Телеляпи Інше Контакти

Опитування: переважна більшість українців дізнається новини з телевізора

Розмір тексту:   Розділ: Аналітика ТБ. Україна Опублікував: Володимир Мула21 листопада 2011 р., 17:28
Опитування: переважна більшість українців дізнається новини з телевізора

Дослідження Інституту Горшеніна показало, що політичні та економічні новини цікавлять кожного другого українця.

Зокрема з'ясувалося, що 51,7% українців цікавлять політичні новини і 50,2% - новини економіки. Близько третини респондентів (35,6%) віддають перевагу соціальним новинам, близько чверті - кримінальним (28,9%), спортивним (25,5%), а також новинам у сфері культури та шоу-бізнесу (24,8%). Новини з гуманітарної сфери цікавлять 17,4% опитаних. При цьому лише 1,9% не цікавляться новинами взагалі.

Опитування також показало, що більшість українців (76,7%) віддають перевагу як джерелу інформації передусім телебаченню. Менше половини опитаних (40,2%) отримують новини з друкованих ЗМІ, кожен четвертий (25,7%) - від друзів або знайомих. Віддають перевагу радіо 21,1% респондентів, інтернет - 16,8%.

Результати дослідження свідчать від те, що майже половина українців (45,8%) дивиться новини та інформаційні програми того телеканалу, який транслює їх у зручний для респондентів час. Кожен четвертий віддає перевагу телеканалу, на якому зрозуміло викладається інформація (25,9%). Далі йдуть телеканали, де інформація викликає довіру (24,8%), і ті, на яких вона викладається об'єктивно (23,1%). За звичкою дивиться певний телеканал кожен п'ятий українець (20,2%), а кожному шостому подобаються ведучі або оформлення програми (15,7%).

При цьому кожен десятий опитаний зізнався в тому, що вибирає телеканал випадковим чином (10,8%).

Більше половини українців (60,2%) визначають, яким повідомленням можна довіряти, самостійно аналізуючи інформацію з різних джерел. Кожен четвертий респондент довіряє думці авторитетних людей (25,8%), а також телепрограмам, учасники яких повинні говорити без підготовки, без підготовки відповідати на запитання (23,1%). Кожен шостий опитаний (15,4%) довіряє тільки певним ЗМІ, журналістам.

Коментуючи результати дослідження, експерт Інституту Горшеніна Марина Ткаченко зазначила, що нині український інформаційний простір перенасичений політичною інформацією.

"В Україні склалася певна мода на подання новин. Навіть ті інформприводи, які не мають явного політичного забарвлення, часто подаються засобами масової інформації в політичній інтерпретації. Як правило, це стосується подій у сфері освіти, культури, книговидавництва, того ж телебачення. Деякі ЗМІ вже примудрилися політизувати недавню церемонію вручення Телетріумфу. Тому те, що кожного другого українця (51,7% опитаних) цікавить саме політична інформація, невипадково. І пов'язано, з нашої точки зору, з надлишком політичних і навколополітичних смислів в медійному просторі", - сказала вона.

На думку експерта, також не дивно те, що в період кризи інтерес до економічних новин посідає друге місце. "На цьому тлі виглядають сиротливо 17,4% опитаних, які цікавляться гуманітарною сферою. У країні, яка бідна на  гуманітарні практики та культурні проекти, навряд чи цей відсоток найближчим часом зростатиме", - вважає Ткаченко.

Зазначимо, що телефонне опитування проводилося Інститутом Горшеніна з 14 по 16 листопада 2011 року. Всього за випадковою вибіркою було опитано тисячу респондентів  віком від 18 років, у всіх обласних центрах України, містах Києві та Севастополі. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує 3,2%.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
За матеріалами: Корреспондент
Теги: Телебачення Новини 
Можливості: Написати редактору Версія для друку PDF версія Відправити другу

Коментарі вимкнені

Додати коментарів (0)

Додай коментар першим