Головна Новини Супутникового телебачення Телекомпаній Інші новини Блоги Досьє Українські телекомпанії Світові телекомпанії Телеведучі Супутникові оператори Аналітика Україна Світ Інтерв'ю Спорт на ТБ Кіно Мультимедіа Фото Відео Супутникове ТБ Ключі до супутникових каналів Biss Cryptoworks Nagra Seca Viaccess Videoguard Таблиця частот Amos 4°W Astra 4.8° Е Hot-Bird 13°E Eutelsat W4 36°E Hellas Sat 39°E Экспресс АМ22 53°E ABS 1 75°E Ямал 201 90°E ТелеBIZ ТелеLIVE Backstage Live Телеляпи Інше Контакти

Регіональне телебачення: як і для кого працювати?

Розмір тексту:   Розділ: Аналітика ТБ. Україна Опублікував: Володимир Мула12 січня 2012 р., 18:10
Регіональне телебачення: як і для кого працювати?

Харківський телеефір помітно збіднів. Це пов’язано не тільки з відключенням трьох незалежних телеканалів, але й з дефіцитом коментаторів та експертів, готових до висловлення критичних думок на адресу влади.

У кого узяти коментар? Харківські телевізійники  щоденно вирішують проблему, яка загострилася після президентських та місцевих виборів. Так, якщо раніше уникали спілкування з пресою, передусім, чиновники та представники бюджетних організацій, то зараз у коментарях почали відмовляти й незалежні експерти.

Як розповідає Алла Євдокимова - продюсер програми телекомпанії АТН "Віддзеркалення" - здебільшого це викладачі ВУЗів, які раніше активно співпрацювали з програмою. "Можливо, це не були прямі вказівки від влади. Однак, те невдоволення, яке і мер, і губернатор постійно висловлюють на адресу нашої телекомпанії, яка їм не підконтрольна, зіграло свою роль. ВУЗи так демонструють свою лояльність до влади", - вважає Євдокимова.

Вузьке коло

Охоче дають коментарі тільки представники громадських організацій, іноді підприємці, якщо "питання стоїть не гостро", каже продюсер телепрограми. "Один економіст неофіційно розповів, що його дискусію в ефірі з представником опозиції довго пригадувало йому керівництво, а через емоційні оцінки теперішньої партії влади в одного з політологів виникли кар'єрні проблеми. Тиснули навіть на членів його родини", - розповідає Євдокимова. Як наслідок, за словами продюсера, в розпорядженні залишилося вузьке коло експертів, які майже щодня коментують події.

Заручник власників

Повноцінної дискусії на харківському телебаченні зараз немає. Про це заявили усі опитані експерти. Політолог Юлія Біденко пов'язує це з відключенням від ефіру півтора місяці тому трьох незалежних каналів, які подавали альтернативні точки зору.

Заслужений журналіст України Сергій Потімков, якого позбавляли ефіру за часів Кучми, а згодом і Ющенка, впевнений, що регіональне ТБ – це заручник власників. "Люди відсторонилися від влади та не вмикають місцеві канали", - каже Потімков.

Міграція в інтернет

Журналістові, який не хоче "обслуговувати" владу або своїх власників, на думку Потімкова, залишається тільки один шлях –  в Інтернет. Він, зокрема, нещодавно заснував ХІТ - Харківське Інтернет Телебачення  - альтернативний майданчик для відео-блогерів, експертів, журналістів та навіть звичайних городян. "Те, що ми не змогли зробити в ефірі, зробимо у мережі", - каже журналіст.

Заслужений журналіст України Зураб Аласанія ще 5 років тому "вимкнув для себе телевізор". Він та його команда пішли з каналу, де робили новини, через конфлікт із власником. Аласанія заснував власну інформагенцію агенцію. "Тепер я щасливий. Мені не подобалося те, що ми робили на ТБ. Ми були обмежені. Зараз ми вільні. І від місцевих олігархів ми не залежимо. Вони нас поки не помічають, тому що все ще сподіваються на ТБ", - каже Аласанія. З перспективністю творчості в Інтернеті погоджується і продюсер Євдокимова. Відтоді, як її телекомпанію позбавили ефіру, кількість відвідувань сайту АТН значно зросла. Проте, у Харкові все ж таки переважна більшість населення – фанати телевізору. Користувачів інтернету, за різними даними, лише до 40 відсотків.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
За матеріалами: Deutsche Welle
Теги: Харків 
Можливості: Написати редактору Версія для друку PDF версія Відправити другу

Коментарі вимкнені

Додати коментарів (0)

Додай коментар першим