Головна Новини Супутникового телебачення Телекомпаній Інші новини Блоги Досьє Українські телекомпанії Світові телекомпанії Телеведучі Супутникові оператори Аналітика Україна Світ Інтерв'ю Спорт на ТБ Кіно Мультимедіа Фото Відео Супутникове ТБ Ключі до супутникових каналів Biss Cryptoworks Nagra Seca Viaccess Videoguard Таблиця частот Amos 4°W Astra 4.8° Е Hot-Bird 13°E Eutelsat W4 36°E Hellas Sat 39°E Экспресс АМ22 53°E ABS 1 75°E Ямал 201 90°E ТелеBIZ ТелеLIVE Backstage Live Телеляпи Інше Контакти

Дослідження: українські телеканали незбалансовано висвітлюють події у країні

Розмір тексту:   Розділ: Аналітика ТБ. Україна Опублікував: Володимир Мула1 березня 2012 р., 19:26
Дослідження: українські телеканали незбалансовано висвітлюють події у країні

У новинах усіх українських телеканалів розподіл уваги і синхрону відбувається на користь представників влади і правлячої коаліції. Крім того, порівняно із 2002-2009 роками, новини стали значно менш політичними.

Результати моніторингу новин українських телеканалів у лютому 2012 року, проведеного Академією української преси, свідчать, що найменш збалансований розподіл уваги і синхрону на Першому національному, найбільш збалансований - на ТВі, СТБ та ТРК "Україна".

Представників влади та правлячої коаліції стосується 63% всіх згадувань про політиків, у 29% згадуються опозиційні сили і у 8% - інші політики.

Перший національний частіше за інших у лютому говорив про осіб із влади та коаліції - у 80% випадків. На ТВі більше від інших каналів говорили про опозиційних політиків - у 40% згадувань.

Негативним лідером за показником незбалансованості висвітлення подій українськими телеканалами є Перший національний, де лише 8% повідомлень мають альтернативну точку зору. Також невисокі показники має канал ICTV. Водночас, позитивними лідерами є ТВі (32%), "Інтер" (28%) та "Україна" (26%).

У той же час, тенденція до деполітизації новин на українських телеканалах зберігається.

Згідно з результатами дослідження, порівняно із 2002-2009 роками, новини стали значно менш політичними. Навіть на початку року виборів до Верховної Ради лише кожне п'яте повідомлення стосується політики, а тема виборів-2012 ще не обговорюється.

У свою чергу, у фокусі уваги телеканалів домінували катастрофи, аномальні морози, а також ДТП і конфліктні відносини з Росією.

Політичних новин найбільше на телеканалах ТВі (37%) та Першому національному (28%). Тим часом канал "1+1" віддає перевагу всім іншим новинам про події у країні - у лютому їх було 61%, тоді як на ТВі таких новин найменше - 22%.

Напруга у відносинах Росії та України, що виникла через газове питання і якість сирів українських виробників, і в цілому двосторонні відносини в сумі охоплюють лише 10% згадуваних подій.

Про виборах 2012 року говорилося лише у контексті інших подій (2%), тобто жодного разу ця тема не була головною.

Результати дослідження також показали, що найбільший конфліктний контекст обговорення подій транслювався на СТБ (66%) і ТВі (65%). Найменше на Першому національному - 35%.

Зазначимо, що дослідження проводилося методом контент-аналізу новин прайм-тайму 8 провідних українських телеканалів: "Інтер", "1+1", Новий канал, "Україна", СТБ, ICTV, Перший національний та ТВі, за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), "Інтерньюз Нетворк" та фонду "Відродження".

Нагадаємо, що раніше опозиційні сили вимагали зобов'язати місцеві телекомпанії показувати депутатів у прайм-тайм, щоб мати рівний із представниками влади доступ до телеглядача.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
За матеріалами: Корреспондент
Теги: Телебачення 
Можливості: Написати редактору Версія для друку PDF версія Відправити другу

Коментарі вимкнені

Додати коментарів (0)

Додай коментар першим