Головна Новини Супутникового телебачення Телекомпаній Інші новини Блоги Досьє Українські телекомпанії Світові телекомпанії Телеведучі Супутникові оператори Аналітика Україна Світ Інтерв'ю Спорт на ТБ Кіно Мультимедіа Фото Відео Супутникове ТБ Ключі до супутникових каналів Biss Cryptoworks Nagra Seca Viaccess Videoguard Таблиця частот Amos 4°W Astra 4.8° Е Hot-Bird 13°E Eutelsat W4 36°E Hellas Sat 39°E Экспресс АМ22 53°E ABS 1 75°E Ямал 201 90°E ТелеBIZ ТелеLIVE Backstage Live Телеляпи Інше Контакти

У теленовинах - все менше про політику та все більше про кримінал

Розмір тексту:   Розділ: Аналітика ТБ. Україна Опублікував: Павло Мандрик1 травня 2012 р., 18:32
У теленовинах - все менше про політику та все більше про кримінал

Кількість політичних новин в ефірі українських телеканалів постійно зменшується, натомість основна увага приділяється злочинам.

Про це свідчать дані моніторингу теленовин за квітень, який 27 квітня оприлюднила Академія української преси.

За дослідженнями АУП, у квітні спостерігалась тенденція до деполітизації новин, зафіксована упродовж спостережень 2011-2012 років.

Якщо за півроку до попередніх виборів (2007 року) провідні телеканали присвячували політичним новинам країни майже два з п'яти повідомлень (38%), то зараз тільки одне (21%).

Найбільше політичних новин на TВi (30%), а найменше − на "1+1" (13%). Вибори-2012 згадуються каналами як подія тільки в 6% повідомлень, причому ця тема в новинах не обговорюється.

В переважній більшості повідомлень про політичні новини в Україні на всіх каналах представлена тільки одна точка зору, конфліктний контекст обговорення подій склав 50%.

Тільки 16% повідомлень у цілому були з декількома точками зору (у лютому 21%). Найбільше їх на TВi (25%, в лютому 32%), СТБ (24%) та Інтері (21%). Найменше їх на Першому національному (8%) та Новому каналі (9%). У квітні, на відміну від попередньої хвилі вимірювання, в повідомленнях про політичні події найчастіше присутня лише одна точка зору – від 71% на TВi та "1+1" до 92% на ICTV.

Натомість головною темою повідомлень у квітні стала злочинність (18%). Тема економіки та фінансів як головна фігурує у тільки 3% повідомлень. Лічені рази (0.5%) згадувалися ціни та інфляція в Україні.

Серед політичних інститутів в новинах прайм-тайму, як і в лютому найчастіше згадуються силові відомства (21%), лідери уваги серед партій − БЮТ-Батьківщина (3%) та опозиція в цілому (2%). Негативно-іронічна тональність повідомлень частіше супроводжує нечисленну інформацію про Партію регіонів і владу в цілому, проте не сягає і одного відсотка.

Найменш збалансований розподіл уваги та синхронів (прямих мов) на користь представників влади та правлячої коаліції на Першому національному, набільше збалансований – на TВi та СТБ. Серед політичних персон лідерами уваги в новинних програмах були Юлія Тимошенко (12%), президент Віктор Янукович (7%), прем'єр-міністр Микола Азаров (5%). Тимошенко у два рази частіше згадується в позитивно-нейтральному контексті, аніж в іронічно-негативному (11,1% проти 5,7%), а Янукович в 3,3 рази (6,6% проти 2%).

48% всіх згадувань про політиків стосується представників влади та правлячої коаліції, 35% опозиції та 17% інших політиків. Частіше про осіб із влади та коаліції говорять у квітні на Першому національному (62%), а про опозиційних політиків на Новому каналі (52%) та "Інтері" (43%). В цілому 67% синхрону належить представникам влади, 22% − опозиції, 11% − іншим політикам. Синхрон представників опозиції найбільший на Новому каналі (39%) та на TВi (35%).

Зазначимо, що дослідження здійснювалося Академією Української Преси (АУП) за участі вчених Інституту соціології НАН України методом контент-аналізу новин прайм-тайму восьми провідних українських телеканалів – "Інтера", "1+1", Нового каналу, "України", СТБ, ICTV, Першого національного та TВi. Презентований аналіз є частиною постійнодіючого моніторингу медіа, який Міжнародний благодійний фонд "Академія Української Преси" здійснює з 2002 року.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
За матеріалами: Медіасапіенс
Теги: Україна Моніторинг 
Можливості: Написати редактору Версія для друку PDF версія Відправити другу

Коментарі вимкнені

Додати коментарів (0)

Додай коментар першим