Головна Новини Супутникового телебачення Телекомпаній Інші новини Блоги Досьє Українські телекомпанії Світові телекомпанії Телеведучі Супутникові оператори Аналітика Україна Світ Інтерв'ю Спорт на ТБ Кіно Мультимедіа Фото Відео Супутникове ТБ Ключі до супутникових каналів Biss Cryptoworks Nagra Seca Viaccess Videoguard Таблиця частот Amos 4°W Astra 4.8° Е Hot-Bird 13°E Eutelsat W4 36°E Hellas Sat 39°E Экспресс АМ22 53°E ABS 1 75°E Ямал 201 90°E ТелеBIZ ТелеLIVE Backstage Live Телеляпи Інше Контакти

В Україні запропонували новий проект створення суспільного ТБ

Розмір тексту:   Розділ: Аналітика ТБ. Україна Опублікував: Володимир Мула11 вересня 2012 р., 13:41
В Україні запропонували новий проект створення суспільного ТБ

Державний комітет з питань телебачення і радіомовлення у своєму новому законопроекті запропонував фінансувати громадські теле- та радіокомпанії засобами з держбюджету впродовж перших чотирьох років існування, пише "КоммерсантЪ" у статті "Телевізійна програма".

Як зазначається у проекті, громадським телеканалам не доведеться висвітлювати діяльність державних органів, крім екстрених офіційних виступів президента, спікера парламенту, прем'єр-міністра та голів Верховного і Конституційного судів.

"Крім екстрених повідомлень від представників влади, варто було б прописати, що суспільне телебачення має транслювати і політичні дебати під час передвиборних кампаній, оскільки це необхідно виборцям", - зазначив член комітету з питань правової політики Андрій Шевченко (БЮТ-Батьківщина), який є одним з авторів законопроекту.

Раніше передбачалося створення Національної громадської телерадіокомпанії (НОТУ) на базі Національної телекомпанії (НТКУ) та Державної телерадіокомпанії (ДТРК) Культура, однак нова редакція законопроекту передбачає її розробку на базі "існуючих структур".

За словами голови Держкомтелерадіо Олександра Курдиновича, роботу НОТУ стане контролювати спостережна рада із 17 осіб, 14 із яких будуть представниками всеукраїнських громадських організацій, у той час як інші три місця займуть представники Кабміну (попередня редакція законопроекту припускала, що в наглядовій раді будуть присутні сім представників уряду ).

Водночас експерти зазначають, що щорічне затвердження фінансування для компаній може стати одним із найбільш суттєвих важелів впливу держави на суспільне телебачення.

"Депутати і Кабмін щорічно будуть вирішувати, скільки дати коштів на діяльність НОТУ. Ми постійно пропонували зафіксувати обсяг щорічного фінансування в законі. Наприклад, у Грузії це прописаний відсоток від валового внутрішнього продукту", - повідомила виконавчий директор Інституту масової інформації Вікторія Сюмар.

Причому голова Держкомтелерадіо підкреслив, що подібна пропозиція фінансуватиметься із труднощами. "У нас є держпрограми і з освіти, і з оборони, і з науки, але їхнє реальне фінансування часто недотягує до задекларованих обсягів", - зазначив він.

Тим часом, плани створення суспільного телебачення в Україні існували вже давно: після перемоги Віктора Ющенка на президентських виборах-2004 влада також збиралася створити подібні ЗМІ, однак велися суперечки щодо того, чи створювати його на базі Національної телекомпанії України (НТКУ) або робити з нуля після парламентських виборів 2006 року.

Пізніше питання створення громадського телебачення на державному рівні виникло у червні 2010 року. Тоді Президент України Віктор Янукович запропонував затвердити і винести на публічне обговорення концепцію суспільного каналу, після чого у 2011 році Кабмін затвердив подібний документ і передав для підпису Президенту. Однак наприкінці минулого року проект повернули на доопрацювання.

Нагадаємо, що раніше в журналі "Корреспондент" вийшла стаття, у якій наголошується, що українське телебачення, головний інструмент формування громадської думки, все частіше висвітлює успішні кроки влади і не приділяє уваги опозиційним силам.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
За матеріалами: Корреспондент
Теги: Україна Телебачення 
Можливості: Написати редактору Версія для друку PDF версія Відправити другу

Коментарі вимкнені

Додати коментарів (0)

Додай коментар першим