Головна Новини Супутникового телебачення Телекомпаній Інші новини Блоги Досьє Українські телекомпанії Світові телекомпанії Телеведучі Супутникові оператори Аналітика Україна Світ Інтерв'ю Спорт на ТБ Кіно Мультимедіа Фото Відео Супутникове ТБ Ключі до супутникових каналів Biss Cryptoworks Nagra Seca Viaccess Videoguard Таблиця частот Amos 4°W Astra 4.8° Е Hot-Bird 13°E Eutelsat W4 36°E Hellas Sat 39°E Экспресс АМ22 53°E ABS 1 75°E Ямал 201 90°E ТелеBIZ ТелеLIVE Backstage Live Телеляпи Інше Контакти

ЗМІ: Учасники виборів витратять 1,5 млрд грн на телерекламу

Розмір тексту:   Розділ: Аналітика ТБ. Україна Опублікував: Володимир Мула17 жовтня 2012 р., 17:52
ЗМІ: Учасники виборів витратять 1,5 млрд грн на телерекламу

У січні-вересні політичні партії та мажоритарні кандидати офіційно витратили на політичну телевізійну рекламу близько 595 млн грн, свідчать дані дослідження, яке Forbes.ua надав Індустріальний телевізійний комітет.

Аналітики рекламного ринку підрахували, що телебаченню учасники парламентських виборів віддадуть половину своїх рекламних бюджетів - втричі більше, ніж на просування в друкованих ЗМІ, інтернеті і на вуличних носіях, разом узятих.

Виконавчий директор Інституту масової інформації Вікторія Сюмар прогнозує, що всього на вибори партії та кандидати витратять 750 млн грн, і ще стільки ж телеканали отримають неофіційно - "чорною готівкою".

  "Відомі тільки орієнтовні рекламні бюджети учасників виборів. Тож точно сказати, скільки з них канали отримають офіційно, а скільки - у вигляді "чорної готівки", практично неможливо", - каже експерт.

  Таким чином, пише Forbes.ua, всього на телевізійну рекламу політики витратять близько 1,5 млрд грн. Це 38% усіх рекламних доходів українських телеканалів на 2012 рік (якщо виходити з прогнозів Всеукраїнської рекламної коаліції).

  Директор дослідницької компанії Doors Consulting Сергій Смоляр підрахував, що за підсумками 2012 року на політичній рекламі телеканали зароблять на 15% більше, ніж у 2010 році, коли в країні пройшли президентські вибори. Він констатує, що рекламний ринок відновлюється після кризи.

  У той же час у виконавчого директора Всеукраїнської рекламної коаліції Максима Лазебника інше пояснення: телевізійники невірно спрогнозували доходи, пов'язані з Євро-2012, сподіваючись на зростання бюджетів першого півріччя на 12%, а отримали всього плюс 5%.

  "Тому зараз вони намагаються надолужити втрачене за рахунок введення всіляких неофіційних надбавок на політичну рекламу", - відзначає фахівець.

  Варто відзначити також, що, згідно із законом про вибори Верховної ради, середньодобова ціна однієї секунди політичної реклами має відповідати середній комерційній ціні на каналі за три квартали року, що передує виборам.

  У квітні-травні нинішнього року телеканали оприлюднили офіційні розцінки на політичну рекламу. Вони суттєво відрізняються залежно від часу показу ролика і його місця в рекламному блоці.

  Наприклад, секунда політичної реклами на телеканалі Україна в прайм-тайм (21:00-22:00 в робочі дні) коштує 224 грн, якщо ролик показаний в кінці або на початку рекламного блоку. А якщо в середині - 195 грн. Максимальна вартість реклами на Першому національному - 311 грн, а лідирує ICTV - тут офіційні розцінки на політичну рекламу доходять до 744 грн за секунду.

   

  Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
  Можливості: Написати редактору Версія для друку PDF версія Відправити другу

  Коментарі вимкнені

  Додати коментарів (0)

  Додай коментар першим