Головна Новини Супутникового телебачення Телекомпаній Інші новини Блоги Досьє Українські телекомпанії Світові телекомпанії Телеведучі Супутникові оператори Аналітика Україна Світ Інтерв'ю Спорт на ТБ Кіно Мультимедіа Фото Відео Супутникове ТБ Ключі до супутникових каналів Biss Cryptoworks Nagra Seca Viaccess Videoguard Таблиця частот Amos 4°W Astra 4.8° Е Hot-Bird 13°E Eutelsat W4 36°E Hellas Sat 39°E Экспресс АМ22 53°E ABS 1 75°E Ямал 201 90°E ТелеBIZ ТелеLIVE Backstage Live Телеляпи Інше Контакти

Телеканали планують домогтися зростання ринку медіареклами шляхом підняття цін

Розмір тексту:   Розділ: Аналітика ТБ. Україна Опублікував: Володимир Мула29 жовтня 2012 р., 20:03
Телеканали планують домогтися зростання ринку медіареклами шляхом підняття цін

Телеканали обіцяють зростання ринку медіареклами у 2013 році. Так, у кінці минулого тижня про збільшення цін одразу на 20% заявив один із найбільших продавців ТБ-реклами - група StarLightMedia, яку підтримали також "1+1" та "Медіа Група Україна". Тим не менше, у рекламних агентствах переконані, що такі заяви - лише спроба домогтися збільшення бюджетів рекламодавців, які зростуть лише на 10%, пише газета "Коммерсантъ-Украина" у статті "Реклама здалася дорогою". Експерти додають, що прибуток інших медіа також значно не зміниться.

Так, група StarLightMedia (продавець реклами на каналах СТБ, ICTV, Новий канал, М1), презентуючи новий сезон, повідомила про зростання цін у 2013 році. Керівник групи Андрій Партика зазначив, що зростання цін на каналах групи у 2013 році буде дорівнювати 20% за умови укладення угоди до кінця цього року, 30% - у перші місяці 2013 року та 40%, у випадку закриття угоди після березня 2013 року.

Партика стверджує, що зростання цін викликане збільшенням попиту на телерекламу. "Канали заповнені рекламою на 95%, тепер пора підвищувати її вартість", - підкреслив він.

Також про зміну прейскуранта заявляє і головний конкурент SLM - сейлз-хаус "Студія Медіа Альянс" (продає рекламу на каналах груп "1+1 "та "Медіа Група Україна"). Однак він лише скасує бонусні 30% рекламного часу, які клієнт отримував за угоди на суму понад 5 млн грн. Тим не менше, комерційний директор групи "1+1" (канали "Студія "1+1", ТЕТ, "2+2", "Плюсплюс") Валерій Варениця вважає, що імовірне і більш значне подорожчання реклами.

І SLM, й "1+1" вважають, що зростання цін дасть можливість ринку збільшитися на 20-25%. "Цього року ринок був недооцінений рекламодавцями через цінові війни між гравцями", - вважає Партика.

Тим не менше, рекламні агентства переконані, що очікування каналів завищені. Директор найбільшого рекламного агентства Starcom Енвер Кікава підкреслює, що бюджети, які рекламодавці мають намір витратити на рекламу наступного року, дозволять ринку зрости у найкращому випадку на 10%. "Рекламодавці побоюються нестабільної економічної та політичної ситуації. А по сусідству з нами є значно більш прогнозовані ринки - РФ та Польща, на користь яких вони можуть перерозподілити бюджети", - говорить керівник одного з агентств.

Крім того, домогтися подібного зростання цін каналам завадить і конкуренція. Зростання ринку на чверть стало б реальністю у випадку погодження цін найбільших груп, як це відбувалося під час кризи. "Поки ці альянси не домовляться, вони будуть вести цінову війну, як у цьому році, здешевлюючи вартість реклами, а частка телереклами у бюджетах рекламодавців залишиться колишньою", - вважає керівник одного з великих агентств.

Тим не менше, телеканали зможуть підвищити ціни за рахунок скорочення обсягів реклами, вважає директор рекламного агентства Initiative Андрій Андрющенко, додаючи, що згідно з його аналізом економічної та політичної ситуації у країні, збільшення рекламних бюджетів на 25% малоймовірне - реальний прогноз становить 15%.

Раніше повідомлялося, що у січні-вересні політичні партії та мажоритарні кандидати офіційно витратили на політичну телевізійну рекламу близько 595 млн грн.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Можливості: Написати редактору Версія для друку PDF версія Відправити другу

Коментарі вимкнені

Додати коментарів (0)

Додай коментар першим