Опитування: кожен десятий українець дивиться політичні шоу
Найбільш відомими суспільно-політичними програмами в Україні є "Шустер Live" на Першому національному із ведучим Савіком Шустером та "Велика політика з Євгеном Кисельовим" на "Інтері". Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.
За даними результату дослідження, найбільш популярними передачами є "Шустер Live" на Першому національному (її дивиться з різною частотою 53%) і "Велика політика з Євгеном Кисельовим" на "Інтері" (її дивиться з різною частотою 46%). Далі йдуть "Свобода слова" на ICTV з ведучим Андрієм Куликовим (її дивляться 32%), і програма "Республіка з Ганною Безулик" на 5-му каналі (20%).
Хоча переважна більшість громадян добре знають про існування таких суспільно-політичних передач, регулярних їхніх глядачів не так багато. Регулярно переглядають "Шустер Live" (3-4 із 4 випусків програми протягом останнього місяця) 12% населення, 11% населення регулярно дивляться "Велику політику", 5% - "Свободу слова", 3% - "Республіку".
Причому значна частина опитаних взагалі не дивляться такі передачі або не дивилися протягом останнього місяця. Наприклад, "Шустер Live" не дивляться взагалі або не бачили протягом останнього місяця, або не знають про таку передачу 46% респондентів. "Велику політику" - не бачили взагалі протягом останнього місяця 52,6% опитаних. Дві третини населення протягом вересня не дивилися таку програму, як "Свобода слова". Щодо "Республіки", то чверть тих, кому ця передача відома, відзначили, що взагалі її не дивляться. А протягом останнього місяця переглянули програму близько 20% населення.
Аудиторія різних суспільно-політичних програм переважно схожа. Основна питома вага регулярних глядачів таких передач - люди старшого (45-59 років) та похилого віку (старше 60 років), вони складають близько 70%.
Молоді люди частіше, ніж інші, не знають про існування таких суспільно-політичних передач. Особливо це стосується таких програм, як "Шустер Live" та "Велика політика" - третина тих, хто не знає про існування таких передач - молодь 18-29 років. Чим молодший респондент, тим частіше він говорить, що взагалі не дивиться подібні суспільно-політичні програми.
У центрі України відсоток тих, хто не знає про ці програми, вищий, ніж у всіх інших областях. Також не знають про існування таких передач переважно респонденти з низьким освітнім рівнем.