Головна Новини Супутникового телебачення Телекомпаній Інші новини Блоги Досьє Українські телекомпанії Світові телекомпанії Телеведучі Супутникові оператори Аналітика Україна Світ Інтерв'ю Спорт на ТБ Кіно Мультимедіа Фото Відео Супутникове ТБ Ключі до супутникових каналів Biss Cryptoworks Nagra Seca Viaccess Videoguard Таблиця частот Amos 4°W Astra 4.8° Е Hot-Bird 13°E Eutelsat W4 36°E Hellas Sat 39°E Экспресс АМ22 53°E ABS 1 75°E Ямал 201 90°E ТелеBIZ ТелеLIVE Backstage Live Телеляпи Інше Контакти

ЗМІ: Найбільші групи телеканалів висунули жорстокі вимоги до рекламодавців

Розмір тексту:   Розділ: Аналітика ТБ. Україна Опублікував: Володимир Мула12 грудня 2012 р., 15:08
ЗМІ: Найбільші групи телеканалів висунули жорстокі вимоги до рекламодавців

Монополізація ринку ТВ-реклами призвела до перших негативних наслідків для рекламодавців. Три найбільші групи телеканалів - StarLightMedia, "Інтер" та "Медіа Група Україна" - розіслали агентствам цінову пропозицію на наступний рік, в якій зажадали від рекламодавців заздалегідь розподілити свої річні бюджети по місяцях, пише "Коммерсантъ-Украина".

У документі від телеканалів альянсу найбільших ТВ-груп пропонується рекламодавцям заздалегідь розподілити річний рекламний бюджет по місяцях. При цьому якщо клієнт скоротить місячний бюджет більш ніж на 10%, його осікують штрафні санкції - 25% від різниці заявленого і фактичного бюджету, а також втрата знижки (20%) за виконання заявлених бюджетів та пакетів каналів.

У рекламних агентствах таку норму вважають нездійсненною.

"Сам канал не завжди може гарантувати, що його частка аудиторії, від якої залежить наявний рекламний інвентар, буде стабільна протягом року. До того ж розміщення реклами часто буває пов'язане з факторами, які можуть змінюватися протягом року - маркетинговою стратегією компанії або строками виробництва ролика креативним агентством", - зазначає медіадиректор агентства Nostra Communications Роман Костенко.

Крім категорій оф-прайм та прайм-тайм (на 20% дорожча за оф-прайм), які існували раніше, вводиться ще дві - пік-тайм (+40% вартості) і топ-програми (+60%). Базова вартість 1 WGRP (одиниця продажу реклами) в період оф-прайму на каналах StarLightMedia становить $1,62-1,87 тис., на каналі "Інтер" - $1,87 тис., "Україна" - $1,48 тис.

При цьому канали встановлюють курс долара до лютого на рівні 8,2 грн. А у випадку, якщо курс НБУ протягом двох тижнів буде перевищувати 8,8 грн, канали залишають за собою право переглянути умови розміщення в односторонньому порядку.

Відзначимо, що крім каналів альянсу, у рекламодавців є можливість розмістити рекламу на каналах ще однієї великої групи - "1+1". Однак, за оцінками агентств, на її частку припадає лише близько 13% ТВ-аудиторії. До того ж, на відміну від альянсу, 1+1 почала переговори з клієнтами вже давно, і з деякими з них вже домовилася.

"У "1+1" ціни нижчі на 15-20%, але якість аудиторії гірша. В основному туди йдуть середні рекламодавці - великим просто не вистачить ресурсу телеканалів", - говорить експерт ринку.

Варто відзначити, що альянс квапить своїх майбутніх клієнтів - після січня ціни зростуть на 10%.

Як відомо, в наступному році на ринку телевізійної реклами може скластися монополія трьох найбільших медіагруп.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
За матеріалами: Корреспондент
Теги: Реклама Інтер Starlightmedia 
Можливості: Написати редактору Версія для друку PDF версія Відправити другу

Коментарі вимкнені

Додати коментарів (0)

Додай коментар першим