ЗМІ: Найбільші групи телеканалів висунули жорстокі вимоги до рекламодавців
Монополізація ринку ТВ-реклами призвела до перших негативних наслідків для рекламодавців. Три найбільші групи телеканалів - StarLightMedia, "Інтер" та "Медіа Група Україна" - розіслали агентствам цінову пропозицію на наступний рік, в якій зажадали від рекламодавців заздалегідь розподілити свої річні бюджети по місяцях, пише "Коммерсантъ-Украина".
У документі від телеканалів альянсу найбільших ТВ-груп пропонується рекламодавцям заздалегідь розподілити річний рекламний бюджет по місяцях. При цьому якщо клієнт скоротить місячний бюджет більш ніж на 10%, його осікують штрафні санкції - 25% від різниці заявленого і фактичного бюджету, а також втрата знижки (20%) за виконання заявлених бюджетів та пакетів каналів.
У рекламних агентствах таку норму вважають нездійсненною.
"Сам канал не завжди може гарантувати, що його частка аудиторії, від якої залежить наявний рекламний інвентар, буде стабільна протягом року. До того ж розміщення реклами часто буває пов'язане з факторами, які можуть змінюватися протягом року - маркетинговою стратегією компанії або строками виробництва ролика креативним агентством", - зазначає медіадиректор агентства Nostra Communications Роман Костенко.
Крім категорій оф-прайм та прайм-тайм (на 20% дорожча за оф-прайм), які існували раніше, вводиться ще дві - пік-тайм (+40% вартості) і топ-програми (+60%). Базова вартість 1 WGRP (одиниця продажу реклами) в період оф-прайму на каналах StarLightMedia становить $1,62-1,87 тис., на каналі "Інтер" - $1,87 тис., "Україна" - $1,48 тис.
При цьому канали встановлюють курс долара до лютого на рівні 8,2 грн. А у випадку, якщо курс НБУ протягом двох тижнів буде перевищувати 8,8 грн, канали залишають за собою право переглянути умови розміщення в односторонньому порядку.
Відзначимо, що крім каналів альянсу, у рекламодавців є можливість розмістити рекламу на каналах ще однієї великої групи - "1+1". Однак, за оцінками агентств, на її частку припадає лише близько 13% ТВ-аудиторії. До того ж, на відміну від альянсу, 1+1 почала переговори з клієнтами вже давно, і з деякими з них вже домовилася.
"У "1+1" ціни нижчі на 15-20%, але якість аудиторії гірша. В основному туди йдуть середні рекламодавці - великим просто не вистачить ресурсу телеканалів", - говорить експерт ринку.
Варто відзначити, що альянс квапить своїх майбутніх клієнтів - після січня ціни зростуть на 10%.
Як відомо, в наступному році на ринку телевізійної реклами може скластися монополія трьох найбільших медіагруп.